Ухвала
від 29.10.2024 по справі 2-1166/11
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 2-1166/11

Провадження № 6/638/727/24

УХВАЛА

29 жовтня 2024 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова ускладі судді Латки І.П., вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форт» про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Дельта Банк», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Холодногірсько-Новобаварський відділ державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків),

в с т а н о в и в:

У жовтні 2024 року ТОВ «Фінансова компанія «Форт» звернулося до Дзержинського районного суду м. Харкова із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Дельта Банк», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Холодногірсько-Новобаварський відділ державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Відповідно доч.3ст.433,ч.3ст.442ЦПК Українисуд розглядаєзаяву про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа, про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Форма і зміст заяви відповідає вимогам ст. 183 ЦПК України, заява подана з дотриманням вимог ст. 433, 442 ЦПК України, підстав для її повернення заяви не вбачається.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що наявні підстави для призначення заяви до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін про судове засідання.

Окрім того, заявником подано заяву про проведення розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представника заявника ОСОБА_3 .

Відповідно до ч. 1-3 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з п. 45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі по тексту - Положення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (зі змінами), підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (пункт 49 Положення).

З поданої представником заявника заяви вбачається, що ОСОБА_3 має зареєстрований Електронний кабінет.

Дзержинський районний суд м. Харкова має технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення https://vkz.court.gov.ua/

Суд звертає увагу, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 статті 212 ЦПК України).

У зв`язку із запровадженим на території України воєнним станом, перебуванням міста Харкова на території можливих бойових дій, що створює реальний ризик для життя та здоров`я учасників справи, враховуючи, що представник заявника зареєстрований в Електронному кабінеті та має технічну можливість участі в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, суд задовольняє заяву представника заявника.

При цьому суд враховує, що процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини при застосуванні процедурних правил варто уникати як надмірного формалізму, який буде впливати на справедливість процедури, так і зайвої гнучкості, яка призведе до нівелювання процедурних вимог, встановлених законом, та порушення принципу правової визначеності (рішення ЄСПЛ у справах «Волчлі проти Франції», ТОВ «Фріда» проти України»). Конституційне право на участь у судовому розгляді не може бути формальним.

Такий висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 23 березня 2023 року у справі № 905/2371/21.

За таких обставин, суд вважає можливим задовольнити заяву представника позивача у повному обсязі та надати їй можливість брати участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду шляхом реєстрації за допомогою електронного підпису в Підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС на сайті https://vkz.court.gov.ua) в усіх судових засіданнях по справі.

Керуючись ст.183, 212, 433, 442 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форт» про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Дельта Банк», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Холодногірсько-Новобаварський відділ державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Судове засідання для розгляду заяви по суті призначити на 07 листопада 2024 року о 10 год 45 хв в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова, розташованому за адресою: м. Харків, проспект Перемоги, буд. 52-В.

Повідомити сторін про дату, час та місце судового засідання.

Роз`яснити учасникам справи, що неявка учасників справи та інших осіб в судове засідання не є перешкодою для вирішення зазначених у заяві питань.

Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Форт» - Строкань Вікторії Олексіївни про проведення усіх судових засідань у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - - задовольнити.

Розгляд заяви проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (режим доступу https://vkz.court.gov.ua/) за участю представника заявника - ОСОБА_3 .

Надати можливість ОСОБА_3 (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 , адреса: м. Київ, пл. Солом`янська, 2, офіс 102-Б, РНОКПП НОМЕР_2 ) брати участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації шляхом реєстрації за допомогою електронного підпису відеоконференцзв`язку ЄСІТС на сайті https://vkz.court.gov.ua в усіх судових засіданнях у справі.

Роз`яснити ОСОБА_3 , що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І.П. Латка

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено31.10.2024
Номер документу122647046
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-1166/11

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Латка І. П.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 24.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Орос О. В.

Ухвала від 24.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Орос О. В.

Ухвала від 02.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Орос О. В.

Ухвала від 26.01.2022

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Поволяєва О. В.

Рішення від 01.04.2011

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Клочко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні