Ухвала
від 30.10.2024 по справі 499/1268/24
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/1268/24

Провадження № 2/499/575/24

У Х В А Л А

Іменем України

"30" жовтня 2024 р. селище Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено обов`язок судді, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи.

За приписами ч.1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно з ч.1 ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Відповідно до ст.52 ст.53 ЦПК України визначено статус третіх осіб, а саме які заявляють самостійні вимоги та які не заявляють самостійні вимоги.

Позивачем залучено до участі в справі зацікавлену особу Іванівську селищну раду Березівського району Одеської області, однак ч.1 ст.42 ЦПК України визначено статус учасників в позовному провадженні та зазначено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Таким чином, участь зацікавленої особи є неможливим в рамках позовного провадження. Статус зацікавленої особи визначений ч.3 ст. 42 ЦПК України, відповідно до якої у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.

Відтак, позивачу необхідно визначити інший статус такого учасника справи, який відповідатиме ч.1 ст. 42 ЦПК України.

Крім того, позовна заява містить певні неточності, оскільки з її змісту неможливо належним чином встановити чи то за законом, чи то за заповітом ОСОБА_1 має право на отримання спадщини та відповідно звертається о суду, зокрема, це вбачається з такого: «Я є спадкоємцем першої черги за заповітом… що підтверджується копією мого свідоцтва про народження», - при цьому, в позовній заяві наявні посилання на заповіт, а за заповітом черг спадкування бути не може, як наслідок таке може розцінюватись як посилання на спадкування за законом.

Суд зауважує, що якщо фізична особа не залишила заповіту, або заповіт виявився недійсним, або відсутні умови, які зазначені у заповіті з умовою, або спадкоємці за заповітом не прийняли спадщину, або фізична особа розпорядилася лише частиною свого майна настає спадкування за законом. Тож, спадкування за законом має місце тоді, коли і оскільки не існує заповіту.

Беручи до уваги, що в матеріалах справи наявний заповіт, складений померлою ОСОБА_3 , спадкування за законом не має місце.

Таким чином, позивачу необхідно в новій редакції позовної заяви усунути такі неточності.

Серед іншого, позовна заява в частині «Додаток» містить закреслення, які не завірені підписом автора заяви.

Суд звертає увагу, що саме звернення особи до суду з заявою не спричиняє безумовне відкриття провадження у справі. Адже суддя, відкриваючи провадження, перевіряє, зокрема, чи дотрималася особа, яка подала позовну заяву, порядку здійснення права на звернення до суду. Процесуальним наслідком недотримання заявником умов реалізації права на звернення до цього суду з заявою є залишення її без руху або її повернення в разі не усунення недоліків.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не може вважатися такою, що відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.

Зазначені вище недоліки позовної заяви позивачу слід усунути шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви відповідно до вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України

Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити вищевказані недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання ухвали .

Роз`яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122707964
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —499/1268/24

Рішення від 12.12.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні