Ухвала
від 13.11.2024 по справі 499/1268/24
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/1268/24

Провадження № 2/499/575/24

У Х В А Л А

Іменем України

13 листопада 2024 року селище Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., дослідивши позовну ОСОБА_1 до Іванівської селищної ради Березівського району Одеської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.10.2024 року вищевказана позовна заява була передана на розгляд судді Іванівського районного суду Одеської області Погорєлова Ігоря Вікторовича.

Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства.

Згідно з листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10.07.2012 № 6-47/0/9-12 та листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони пред`являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають із приводу нерухомого майна.

Оскільки позов подано з приводу нерухомого майна, яке знаходиться на території колишнього Іванівського району Одеської області, то в силу ч. 1 ст. 30 ЦПК України ця справа підсудна Іванівському районному суду Одеської області.

За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Враховуючи положення п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України дана справа підлягає розгляду у загальному позовному проваджені.

До позовної заяви долучено клопотання про витребування у доказів, в якому позивач просить: витребувати від Приватного нотаріуса Березівського районного нотаріального округу Одеської області Чекаліної А. Я. ( АДРЕСА_1 ) інформацію щодо заведення спадкової справи та наявності заповітів згідно Спадкових реєстрів на померлу ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подавати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно ч. 3 ст. 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своє ухвалою витребовує відповідні докази.

Згідно вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про витребування доказів. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначається, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.

Дослідивши клопотання про витребування доказів, суд приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки відомості, які містяться у вказаних документах, мають значення для встановлення обставин справи, повного та всебічного її розгляду, а позивач з об`єктивних підстав не може надати зазначені докази.

За таких обставин, з метою процесуальної економії часу, сприяючи всебічному і повному з`ясуванню обставин справи та враховуючи роз`яснення Верховного Суду України наведеного у абзаці 3 п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», клопотання необхідно розглянути під час відкриття провадження у справі та задовольнити його.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Іванівської селищної ради Березівського району Одеської області (вул. Центральна, буд. 93, с-ще Іванівка Березівського району Одеської області; ЄДРПОУ: 04378379), треті особи, що не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.

Призначити підготовче судове засідання на 12 грудня 2024 року о 09 годині 30 хвилин в приміщенні Іванівського районного суду Одеської області.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.

Визначити відповідачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Запропонувати третім особам подати суду у строк до 12 грудня 2024 року пояснення щодо позову, у яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову з наданням відповідних доказів у разу їх наявності. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою шостою статті 178 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://iv.od.court.gov.ua/sud1509/.

Копію ухвали про відкриття провадження надіслати учасникам.

Витребувати від Приватного нотаріуса Березівського районного нотаріального округу Одеської області Чекаліної А. Я. (вул. Дерев`янка Бориса, 58А, с-ще Іванівка Березівського району Одеської області) інформацію щодо заведення спадкової справи та наявності заповітів згідно Спадкових реєстрів на померлу ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Зазначені докази надати у строк не пізніше 12 грудня 2024 року.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

На вимогу абз.3 ч.11 ст. 84 ЦПК України попередню оплату витрат осіб, пов`язаних із поданням відповідних доказів, покласти на позивача.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122988654
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —499/1268/24

Рішення від 12.12.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні