Провадження № 2-о/537/122/2024
Справа № 524/6279/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.10.2024 в м. Кременчуці Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючої судді Фадєєвої С.О. з участі секретаря Супруненко О.О., представника заявниці ОСОБА_1 адвоката Ковальчука О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства,,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області з заявою, де просила ухвалити рішення, яким встановити факт батьківства померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно неї, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; внести зміни до актового запису про народження № 251 від 13.12.2000 у Чугуївському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, зазначивши батьком дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дату народження та місце народження залишити без змін; зобов`язати органи державної реєстрації актів цивільного стану внести відповідні зміни до актового запису про народження та видати нове свідоцтво про народження дитини з урахуванням зазначених змін та анулювати свідоцтво про народження видане раніше. В заяві вказала, що встановлення факту їй необхідне для оформлення спадкових прав.
У судовому засіданні представник заявниці ОСОБА_1 адвокат Ковальчук О.М. заявив клопотання про витребування у приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Веселовського А.Г. витяг із спадкового реєстру по спадкодавцю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ; витребувати з відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Північного міжрегіонального управління Міністерства юстиції інформацію щодо перебування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у нерозірваному шлюбі, щодо наявності у нього живих дітей та батьків. Зазначив, що вказані докази необхідні для повного та всебічного розгляду справи, зокрема, встановлення кола заінтересованих осіб. Окрім того просив залучити до участі в розгляді справи в якості заінтересованої особи Кременчуцьку міську раду Кременчуцького району Полтавської області, як представника територіальної громади, яка може претендувати на майно ОСОБА_2 у разі визнання його відумерлою спадщиною.
Представники заінтересованих осіб Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, Кременчуцького судово-медичного відділення Полтавського обласного бюро судово-медичних експертиз, Чугуївського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Веселовський А.Г. у судове засідання не з`явилися, про день та час слухання справи були належним чином повідомлені.
Вирішуючи клопотання представника заявниці про витребування доказів, суд приходить до наступних висновків.
За нормоюч.1,5ст.81ЦПК Україникожна сторонаповинна довеститі обставини,на яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
В силу ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються в тому числі письмовими доказами ( п.1 ч.2 ст.76 ЦПК України).
Частиною 1 ст. 77 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Згідно ч.2, 3 цієї статті предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення; сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Відповідно до ч.4 цієї статті суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно п.4 ч.5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1,2 ст. 294 цього Кодексу під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи; з метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом, що встановлено ч.1 ст. 84 ЦПК України. Частиною 2 ст. 84 ЦПК України визначено вимоги до клопотання про витребування доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи те, що докази, про витребування яких заявив клопотання представник заявника, він очевидно не має можливості отримати самостійно, оскільки відомості містять конфіденційну інформацію, та відомості, які є в даних доказах, мають значення для правильного вирішення справи, клопотання підлягає задоволенню.
Щодо клопотання заявника про залучення заінтересованої особи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.3, 4 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
У відповідності до ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Заявниця просить встановити факт батьківства, встановлення даного факту є необхідним їй для прийняття спадщини. Оскільки рішення в справі може вплинути на права та обов`язки Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, як представника територіальної громади, яка може претендувати на відумерлу спадщину, інші спадкоємці заявнику невідомі, суд вважає за можливе залучити до участі в розгляді справи в якості заінтересованої особи Кременчуцьку міську раду Кременчуцького району Полтавської області.
Керуючись статтями 53, 81, 294, 258-260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представниказаявниці ОСОБА_1 адвоката КовальчукаОлександра Миколайовича задовольнити.
Залучити до участі в розгляді справи в якості заінтересованої особи Кременчуцьку міську раду Кременчуцького району Полтавської області (39600, Полтавська область, м. Кременчук, площа Перемоги, буд.2).
Заінтересованій особі одночасно з копією ухвали про відкриття провадження та копією ухвали про залучення заінтересованої особи надіслати копію заяви та доданих до неї документів.
Роз`яснити заінтересованій особі, що вона має право: 1)ознайомлюватися зматеріалами справи,робити зних витяги,копії,одержувати копіїсудових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов`язані: 1)виявляти повагудо судута доінших учасниківсудового процесу; 2)сприяти своєчасному,всебічному,повному таоб`єктивному встановленнювсіх обставинсправи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4)подавати усінаявні уних доказив порядкута строки,встановлені закономабо судом,не приховуватидокази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Витребувати у приватного нотаріусаКременчуцького міськогонотаріального округуПолтавської областіВеселовського АнатоліяГригоровича інформаційну довідку із спадкового реєстру щодо наявності або відсутності спадкової справи після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження: м. Кременчук Полтавської області, останнє зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; за наявності спадкової справи надати відомості про коло спадкоємців із зазначенням їхніх адрес проживання, відомості про видачу свідоцтва про права на спадщину після померлого.
Витребувати з відділу державноїреєстрації актівцивільного стануу містіКременчуці Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті Північногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції інформацію щодо перебування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Кременчука Полтавської області, останнє зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , на день смерті, тобто на 07.04.2024, у зареєстрованому шлюбі, інформацію щодо наявності у нього живих дітей та батьків.
Строк виконання ухвали десять днів з моменту отримання копії ухвали.
Копію ухвали направити приватному нотаріусу Кременчуцького міського нотаріального округу Полтавської області Веселовському Анатолію Григоровичу та відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Північного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Роз`яснити, що у відповідності з ч.ч. 7,8,9 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разінеповідомлення судупро неможливістьподати докази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені цимКодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на вказану ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: С.О.Фадєєва
Повний текст ухвали складено 01.11.2024
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122731042 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ФАДЄЄВА С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні