Справа № 686/28347/24
Провадження № 1-кс/686/8846/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2024 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання дізнавача СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №12024243460000483,
встановив:
Дізнавач СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначив, що «невстановлена особа, перебуваючи в невстановленому місці, здійснила підробку заяви ОСОБА_5 про прийняття до виконання судового наказу, додатком до якої був оригінал судового наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 №678/1193/24 від 14.08.2023 року.
15.10.2024 відомості про дані кримінальні правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1202424346000483, попередня кваліфікація вчиненого кримінального правопорушення - ч.1 ст.358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що, згідно з свідоцтвом про народження №373601, ОСОБА_6 та громадянка України ОСОБА_5 , є батьками Мохортової ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . 13.08.2024 року ОСОБА_5 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_2 із «заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів», якою просила суд стягнути з ОСОБА_6 аліменти на утримання дитини. Про те, що ОСОБА_5 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 стало відомо від керівника підприємства, в якому він працює, та після того, як державний виконавець відкрив виконавче провадження, надіслав до банків, в яких у нього відкриті рахунки, запити про надання інформації щодо його доходів. З матеріалів виконавчого провадження ОСОБА_6 стало відомо, що 20.09.2024 року, від імені та за підписом ОСОБА_5 , до ІНФОРМАЦІЯ_4 » було подано «заяву», із доданим до неї оригіналом «судовим наказом» ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.08.2024 року, у справі №678/1193/24. 18.09.2024 року на адресу ОСОБА_6 , із супровідним листом від 15.08.2024 року, суд надіслав оригінал судового наказу та заяву ОСОБА_5 про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, із доданими документами. Порівнявши на отриманих документах «підпис» ОСОБА_5 , цифри, які написані рукописним текстом на документах та рукописне написання прізвища та ініціалів ОСОБА_5 ( ОСОБА_5 ), Мохортов виявив розбіжності, що дають підстави вважати, що подана у державну виконавчу службу «заява», написана та подана до державної виконавчої служби іншою особою, ніж ОСОБА_5 , тобто підроблена.
Враховуючи те, що виконавче провадження ВП №76099565, а саме: оригінал заяви від 19.09.2024, за підписом ОСОБА_5 , має істотне значення для з`ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та сприятиме доведенні вини особи, що вчинила кримінальне правопорушення, а тому, виникає необхідність отримати тимчасовий доступ та провести вилучення оригіналу заяви від 19.09.2024, за підписом ОСОБА_5 , у виконавчому провадженні ВП №76099565, з метою подальшого проведення почеркознавчої експертизи, проведення якої можливе лише за наявності вищевказаної заяви.»
Дізнавач в судове засідання не з`явився, однак, клопотав про розгляд справи у його відсутність з підтриманням викладених у клопотанні вимог.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оцінивши обґрунтованість наведених дізнавачем доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче дізнавач, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі документи містять відомості, які відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також дізнавачем доведено, що ці документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. З матеріалів клопотання слідує, що необхідність вилучення оригіналів документів, обумовлене потребою проведення судових експертиз, зокрема й почеркознавчих експертиз, крім того, існує загроза зміни вказаних документів, тому, слідчий суддя розглядає клопотання дізнавача без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, і вважає, що є підстави для надання розпорядження щодо можливості вилучення оригіналів документів.
Відтак, з урахуванням доведених дізнавачем обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.ст. 160, 163 КПК України; існування обґрунтованої підозри щодо вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, яка доведена дізнавачем належними засобами доказування; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання дізнавача щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що подане дізнавачем клопотання є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання дізнавача задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), - до матеріалів виконавчого провадження ВП №76099565, зокрема до наявної у цих матеріалах заяви від 19.09.2024 р., за підписом ОСОБА_5 .
Уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість їх вилучити.
Ухвала діє до 23 грудня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122742432 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Бурка С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні