Ухвала
від 04.11.2024 по справі 686/29537/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/29537/24

Провадження № 2/686/7445/24

УХВАЛА

04 листопада 2024 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Дем`янов Ю.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Помісної церкви ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити дії,

встановив:

31.10.2024 до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Помісної церкви ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити дії.

Однак, вказана заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

ОСОБА_1 при подані позовної заяви заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме визнати протиправним усне рішення керівника Помісної церкви Християн Віри Євангелівської ОСОБА_3 щодо відмови у надані графіка особистого прийому громадян та адреси електронної пошти для надсилання звернень та зобов`язати надати інформацію щодо графіку особистого прийому громадян юридичною особою відповідача та адрес електронної пошти для надсилання звернень.

Разом з тим, позивачем не долучено квитанцію на підтвердження сплати відповідної ставки судового збору. При цьому, доказів щодо наявності передбачених законодавством підстав для звільнення від сплати судового збору позивачем суду також не надано.

Відповідност. 4 ч. 2 п. 1 пп. 2 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З 1 січня 2024 року згідно з абзацом 4статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», встановлений прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розмірі 3028 грн.

Отже, ОСОБА_1 зобов`язаний сплатитисудовий збіру розмірі0,4розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну вимогу немайнового характеру, що на дату звернення із позовною заявою становить 2422,40 (2*1211,20) грн.

Окрім того, відповідно до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Так, відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Окрім того, пунктом 29 Положення про ЄСІТС передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Оскільки, подана ОСОБА_1 позовна заява була подана до суду через систему «Електронний суд», на останню покладається обов`язок надання суду доказів надсилання відповідачу листом з описом-вкладенням копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів.

Згідно ст. 185 ч. 1, ч. 2 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного вище, позивачу слід надати докази надсилання відповідачу листом з описом-вкладенням копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів та докази сплати судового збору за заявлену позовну вимогу у розмірі 2422,40 грн. або підстави для звільнення від сплати судового збору.

Позивачеві пропонується сплатити судовий збір за наступними реквізитами:

Отримувач коштів УК у Хмельниц.р-ні/Хмельн.р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37971775, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA528999980313161206000022490, Кодкласифікації доходів бюджету22030101, Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податківфізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області(назва суду, де розглядається справа) пункт.

Таким чином, з огляду на вищезазначене, подальший рух позовної заяви неможливий та позивачу слід надати строк до десяти днів для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Помісної церкви ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені недоліки позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду в установлений строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Юрій ДЕМ`ЯНОВ

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122750369
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —686/29537/24

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

Постанова від 19.12.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні