Справа № 132/1489/24
Ухвала
Ім`ям України
"24" жовтня 2024 р. м. Калинівка
Слідчий суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про призначення і проведення судової експертизи (повторної) в порядку ст. 244 КПК України.
ВСТАНОВИВ:
23.10.2024 року до Калинівського районного суду Вінницької області надійшли матеріали клопотання ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про призначення і проведення судової експертизи (повторної) в порядку ст. 244 КПК України, які відповідно до Протоколу автоматичного визначення слідчого судді від 23.10.2024 року передані на розгляд слідчому судді ОСОБА_1 .
Так, ч. 1 ст. 244 КПК України визначено, що сторона захисту має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про проведення експертизи у разі, якщо:
1) для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, проте сторона обвинувачення не залучила його або для вирішення залученим стороною обвинувачення експертом поставлені запитання, що не дозволяють дати повний та належний висновок з питань, для з`ясування яких необхідне проведення експертизи, або існують достатні підстави вважати, що залучений стороною обвинувачення експерт внаслідок відсутності у нього необхідних знань, упередженості чи з інших причин надасть або надав неповний чи неправильний висновок;
2) сторона захисту не може залучити експерта самостійно через відсутність коштів чи з інших об`єктивних причин.
Подане клопотання відповідає вимогам закону, зокрема ст. 244 КПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 244 КПК України, у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання;
4) експерт, якого необхідно залучити, або експертна установа, якій необхідно доручити проведення експертизи;
5) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.
До клопотання також додаються:
-копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання;
-копії документів, що підтверджують неможливість самостійного залучення експерта стороною захисту.
За таких обставин, слід відкрити провадження у справі та призначити клопотання до розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли участь такої особи визнана слідчим суддею обов`язковою.
Серед завдань кримінального провадження, що закріплені у ст.2 КПК України, визначено, щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться законність та доступ до правосуддя та обов`язковість судових рішень (п. 2, 14 ч. 1 ст. 7 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 21 КПК України, кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки належним і неупередженим судом, створеним на підставі закону. Кожен має право на участь у розгляді в суді будь-якої інстанції справи, що стосується його прав та обов`язків, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
За ч. 1 ст. 111 КПК України, повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.
Заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості, є зокрема судовий виклик (ч.ч. 1, 2 ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 134 КПК України, слідчий суддя під час досудового розслідування чи суд під час судового провадження має право за власною ініціативою або за клопотанням слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, потерпілого, його представника здійснити судовий виклик певної особи, якщо слідчий суддя чи суд встановить наявність достатніх підстав вважати, що така особа може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов`язковою. Суд здійснює судовий виклик учасників кримінального провадження, участь яких у судовому провадженні є обов`язковою.
Згідно ч. 1 ст. 135 КПК України, особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
За ч. 8 ст. 135 КПК України, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов`язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.
Як вбачається з матеріалів поданого клопотання, заявник ОСОБА_2 зазначає поштову адресу (м. Київ), та номер телефону НОМЕР_1 .
За таких обставин, з метою дотримання належної правової процедури розгляду поданого клопотання, недопущення порушення права заявника на доступ до правосуддя, зокрема права на участь у розгляді його справи в суді, а також враховуючи вимоги ст.135 КПК України щодо порядку здійснення виклику в кримінальному провадженні, здійснити виклик заявника ОСОБА_2 в телефонному режимі.
Дата наступного судового засідання визначається слідчим суддею, з врахуванням вимог ч. 8 ст. 135 КПК України, а саме того, що заявник має отримати повістку про виклик не пізніше ніж за три дні до дня, коли він зобов`язаний прибути за викликом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 9, 21, 111, 131, 134-135, 303, 306, 369-372, 392 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити провадження за клопотанням ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про призначення і проведення судової експертизи (повторної) в порядку ст. 244 КПК України.
Призначити клопотання до судового розгляду на 09:30 год. 28 жовтня 2024 року.
Розмістити інформацію по даній справі, яка розглядається, у тому числі про призначення клопотання до судового розгляду на 09:30 год. 28 жовтня 2024 року на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: ІНФОРМАЦІЯ_1
Невідкладно направити копію цієї ухвали, особі, яка подала клопотання, та представнику ВП№ 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122765220 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Калинівський районний суд Вінницької області
Аліменко Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні