УХВАЛА
04 листопада 2024 року
м. Київ
справа № 712/12922/23
провадження № 61-14597 ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Білоконь О. В. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 липня 2024 року та постанову Черкаського апеляційного суду від 02 жовтня 2024 року у справі за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світан Ок» до ОСОБА_1 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Управлінська компанія «Нова якість» Дільниця 37», про стягнення заборгованості зі сплати щомісячних платежів на утримання спільного майна будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2024 року на електронну адресу Верховного Суду ОСОБА_1 подала касаційну скаргу на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 липня 2024 року та постанову Черкаського апеляційного суду від 02 жовтня 2024 року у вказаній вище справі та заяву про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору.
Згідно з довідкою Верховного Суду, подана касаційна скарга та заява не скріплені кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_1 , тому не можуть бути прийняті касаційним судом до розгляду та підлягають поверненню, з огляду на таке.
Відповідно до частини восьмої статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до пунктів 12, 23, 32 частини першої статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частиною першою-третьою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов`язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги». Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, в тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису (пункт 4 частини другої статті 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги»).
Як вбачається з касаційної скарги, вона подана ОСОБА_1 на офіційну електронну адресу Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, однак не містить оригіналу підпису особи, яка її подала, що не відповідає вимогам частини третьої статті 392 ЦПК України, а тому прирівнюється до непідписаної.
Також касаційна скарга не містить даних про те, що вона скріплена кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_1 , оформленим відповідно до положень Закону України «Про електронні довірчі послуги» та Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо вона подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, як не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Враховуючи відсутність у надісланій касаційній скарзі кваліфікованого електронного підпису ОСОБА_1 , касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається заявнику з підстав, передбачених пунктом 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України.
Відповідно до частини другої статті 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно з частиною четвертою статті 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи, що касаційну скаргу повернуто заявнику, заява про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору за подачу касаційної скарги, яка не скріплена кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_1 , не підлягає розгляду.
Керуючись статтями 43, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 липня 2024 року та постанову Черкаського апеляційного суду від 02 жовтня 2024 року у цій справі повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Білоконь
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122769406 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Білоконь Олена Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні