Справа № 373/482/24
Номер провадження 2/373/431/24
УХВАЛА
про призначення експертизи
04листопада 2024року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд
Київської області
в складі:
головуючого судді Залеської А.О.
за участю: секретаря судових засідань Руденко О.М.,
представника позивачки адвоката Корнєєва Є.В.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Виконавчий комітет Студениківської сільської ради, Переяславський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального МРУ Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження та стягнення аліментів,
установив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, в якому просить:
1.Визнати відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
2.Внести відповідні зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , зазначивши у відомостях про батька ОСОБА_2 ;
3.Стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дитини в розмірі 10000,00 грн
4.Стягнути з відповідача на користь позивачки судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Відповідач у підготовче судове засідання не з`являється. Поштова кореспонденція, направлена йому за зареєстрованим місцем проживання двічі повернулася без вручення з відміткою: «адресат відсутній за місцем проживання». На оголошення, розміщене на офіційному вебсайті Судової Влади про суть справи, повідомлення про місце і дату її розгляду відповідач не відкликається.
Представник позивачки ОСОБА_4 в підготовчому засіданні заявив клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи з метою встановлення батьківства ОСОБА_2 над малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Клопотання мотивоване тим, що відповідна експертиза у цій категорії справи є необхідною для доведення батьківства, оскільки позивачка мала короткочасний близький зв`язок з відповідачем, від якого і завагітніла. Тому така експертиза матиме доказове значення кровної спорідненості відповідача з дитиною, що іншими доказами довести практично неможливо. Проведення молекулярно-генетичної експертизи просив доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, як єдиній експертній установі, яка такі експертизи проводить. На вирішення експерта просив поставити єдине питання: чи є ОСОБА_2 біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .?
Вислухавши аргументи представника позивачки, вивчивши зміст позову та сукупність наявних доказів на обґрунтування позовних вимог, суд дійшов висновку, що у позивачки є необхідність в доведенні обставин (походження дитини від відповідача ймовірного батька), що може бути підтверджено судовою молекулярно-генетичною експертизою.
Статтею 12ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, серед іншого, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (ч.5 ст. 12 ЦПК).
Згідно з положеннями ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи. Висновок експерта є одним із засобів доказування
Згідно з ч.2 ст. 102 ЦПК України предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 103 ЦПК України для зсування всіх обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Напереконання суду,вирішення спорупро батьківствозалежить віддоведеності наявностічи відсутностікровного спорідненняміж відповідачемта дитиною.А отже існують підстави для призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, для визначення або спростування батьківства ОСОБА_2 по відношенню до дочки позивачки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ..
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, а провадження у справі зупинити на підставі ст.ст. 252, 253 ЦПК України до надходження висновку експертів або повернення ухвали без виконання з поважних причин.
Враховуючи вищевикладене, керуючись 2, 12, 13, 102-104, 252, 253, 353-355 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивачки ОСОБА_4 про призначення експертизи задовольнити.
Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ЄДРПОУ: 25575285, пошт. інд. 04119, м. Київ, вул. Джонса Ґарета, 5).
На вирішення експерта поставити наступне питання:
1.Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання експертного дослідження (ст. ст. 384, 385 КК України).
В розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи № 373/482/24.
Зобов`язати позивачку ОСОБА_1 доставити дитинудо експертноїустанови завикликом експертадля відібраннязразків біологічногоматеріалу
Оплату вартості експертизи покласти на сторону, за клопотанням якої вона призначається ОСОБА_1
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз`яснити сторонам по справі (позивачу та відповідачу), що у разі ухилення від подання експерту необхідних матеріалів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Суддя А.О. Залеська
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122793530 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Залеська А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні