Справа № 544/2106/24
Провадження № 2/539/1485/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2024 року місто Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Рудалєва Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Пирятинської міської ради Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
УСТАНОВИЛА:
03 жовтня 2024 року до Пирятинського районного суду Полтавської області звернувся ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) через свою представницю адвокатку Савинську Наталію Юріївну з позовною заявою до Пирятинської міської ради Полтавської області (Полтавська область, місто Пирятин, вулиця Соборна, будинок №42, код ЄДРПОУ 13955752) про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 07 жовтня 2024 року у цій справі (суддя Нагорна Н.В.) вказану цивільну справу передано за підсудністю до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.
За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями 04 листопада 2024 року справа передана на розгляд судді Рудалєвій Л.В.
Розглянувши подану позовну заяву, вважаю за необхідне залишити її без руху з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною шостою статті 14 ЦПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Крім того, частиною четвертою статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В супереч вимогами вказаної вище статті Цивільного процесуального кодексу України у позовній заяві не зазначено: інформацію про адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача; відсутня інформація про наявність електронного кабінету представниці позивача адвокатки Савинської Наталії Юріївни; а також до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору або документ, що підтверджує підстави звільнення від його (судового збору) сплати.
Вказані недоліки позивачу слід усунути шляхом зазначення інформації, яка відсутня у позовній заяві, а також долучення до матеріалів справи документу, що підтверджує сплату судового збору (документу, що підтверджує підстави для звільнення від сплати судового збору).
Згідно з частинами першою та другою статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначення недоліків, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 175, 177 та 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Пирятинської міської ради Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків тривалістю десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява буде йому повернута. Повернення позовної заяви у такому випадку не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Лубенського міськрайонного суду
Полтавської області Рудалєва Л.В.
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122823414 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Рудалєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні