Рішення
від 06.11.2024 по справі 754/9212/24
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2-др/754/138/24

Справа №754/9212/24

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

Іменем України

06 листопада 2024 року м. Київ, Деснянський районний суд м. Києва, суддя О. Грегуль, секретар судового засідання І. Вакуленко, справа № 754/9212/24

ОСОБА_1 - позивач

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля - відповідач

Вимоги позивача: скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди

Докієн Д.Б. - представник позивача (адвокат)

Щукіна І.В. - представник відповідача

ВСТАНОВИВ:

У справі № 754/9212/24 адвокатом Докієн Д.Б. 01.11.2024 підписано і подано від імені позивача заяву про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) з проханнями про ухвалення додаткового рішення про стягнення 12500 грн. - правничої допомоги.

Справу № 754/9212/24 разом із заявою про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) головуючому передано 05.11.2024.

Згідно ст. 270 ЦПК України, 1. Суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати; 4) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 430 цього Кодексу. 2. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. 3. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. 4. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. 5. Додаткове рішення або ухвалу про відмову в прийнятті додаткового рішення може бути оскаржено.

Питання про ухвалення додаткового рішення суд вирішує без виклику учасників справи.

Дослідивши матеріали справи № 754/9212/24 суд у судовому засіданні встановив наступне.

Рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 28.10.2024 у справі № 754/9212/24 задоволено позов частково.

Питання про відшкодування правничої допомоги судом по суті не вирішувалось оскільки до початку судових дебатів сторона позивача зробила заяву, що докази витрат на правничу допомогу будуть подані протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Згідно ч. 8 ст. 141 ЦПК України, 8. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Згідно ч. 1 ст. 246 ЦПК України, 1. Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

ЄСПЛ підкреслив, що право на доступ до суду є невід`ємним аспектом гарантій, закріплених у Європейській конвенції з прав людини, посилаючись на принципи верховенства права та уникнення свавілля, які лежать в основі багатьох Конвенції. Можливі обмеження вищезазначеного права не повинні обмежувати доступ, наданий особі, таким чином або в такому обсязі, щоб була порушена сама суть права. Так, ЄСПЛ зазначив, що, застосовуючи процесуальні норми, суди повинні уникати надмірного формалізму, який би зашкодив справедливості розгляду.

Згідно ст. 133 ЦПК України, 1. Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. 2. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. 3. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Оплатне надання позивачу правничої допомоги в сумі 12500 грн. здійснювалось адвокатом Докієн Д.Б., що підтверджується укладеним між позивачем і адвокатом договором про надання правової (правничої) допомоги № б/н від 22.05.2024, додатковою угодою № 1 від 27.05.2024 до договору про надання правової (правничої) допомоги № б/н від 22.05.2024, актом наданої правової (правничої) допомоги від 29.10.2024 до договору про надання правової (правничої) допомоги № б/н від 22.05.2024 з детальним описом робіт/послуг і їхньою вартістю на загальну суму 12500 грн., детальним описом робіт (наданих послуг) від 29.10.2024 з детальним описом робіт/послуг і їхньою вартістю на загальну суму 12500 грн., свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю серія КС № 7008/10 від 19.10.2018, ордером серія АІ № 1635185 від 16.06.2024.

Згідно ч. 1, ч. 4 - ч. 7 ст. 81 ЦПК України, 1. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. 4. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. 5. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. 6. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. 7. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 137 ЦПК України, 1. Витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. 2. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. 3. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. 4. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. 5. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. 6. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. 7. Витрати фізичних осіб, пов`язані з оплатою професійної правничої допомоги при розгляді судом справ про оголошення померлою фізичної особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку, або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, несуть юридичні особи, на території яких мав місце нещасний випадок внаслідок таких надзвичайних ситуацій.

Згідно ч. 1 і ч. 2 ст. 141 ЦПК України, 1. Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. 2. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Судом задоволено три позовні вимоги немайнового характеру повністю, а позовну вимогу майнового характеру задоволено частково.

12500 : 4 = 3125 грн. х 3,5 = 10937,50 грн..

З урахуванням викладеного та пропорційно розміру задоволених позовних вимог суд вважає обґрунтованими вимоги про стягнення 10937,50 грн. - правничої допомоги.

За таких обставин заяву про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) задовольняється частково.

Керуючись ст. 270 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Ухвалення додаткового рішення вирішується без виклику учасників справи.

Задовольнити заяву про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) частково.

Стягнути з Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (місцезнаходження: 01042, м. Київ, вул. Іоанна Павла ІІ, буд. 17, ЄДРПОУ 02070714) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до довідки переселенці 3003-7501766577 від 13.06.2024 адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 10937,50 грн. - правничої допомоги.

У задоволенні вимог іншої частини вимог заяви про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СУДДЯ:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122838619
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —754/9212/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мазурик Олена Федорівна

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Рішення від 28.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Рішення від 28.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні