ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 листопада 2024 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 750/679/24
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/1628/24
Суд у складі:
головуючого - судді Євстафіїва О.К.,
суддів: Скрипки А.А., Шарапової О.Л.,
розглянувши апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 27 вересня 2024 року у справі за заявою ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки,
заінтересовані особи: Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради (як орган опіки та піклування), Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
В С Т А Н О В И В:
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Відповідно до ч. 3 ст. 356 цього Кодексу, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Частини 1, 3 ст. 58 ЦПК України приписують, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України підписано старшим лейтенантом ОСОБА_2 , на підтвердження повноважень якого надано довіреність, згідно з якою ОСОБА_2 має повноваження, крім іншого, представляти інтереси Військової частини у всіх судах України з усіма правами, наданими законом позивачу, відповідачу, третій особі, заявнику, потерпілому, цивільному позивачу, цивільному відповідачу, в тому числі з правом пред`явлення позову, зміни підстав або предмета позову, відмови від позову, укладення мирової угоди, оскарження рішення, ухвали, постанови суду, подання виконавчих документів до стягнення.
В частині 4 ст. 263 ЦПК України зазначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Пункт 25 ухвали Великої Палати Верховного Суду від 08.06.2022 у справі № 303/4297/20 орієнтує суди нижчих ланок на те, що з 29.12.2019 самопредставництво юридичної особи, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування (в адміністративному судочинстві також суб`єкта владних повноважень, який не є юридичною особою) у цивільному, господарському й адміністративному судочинствах можуть здійснювати будь-які фізичні особи, уповноважені на це саме відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту). У разі, якщо такого договору (контракту) у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника (наприклад, є посилання на посадову інструкцію), то поряд із підтвердженням наявності трудових відносин, такий працівник подає відповідний документ юридичної особи (зокрема, посадову інструкцію), у якому визначений його обов`язок представляти інтереси цієї особи в суді (діяти за правилами її самопредставництва), а за наявності також обмеження відповідних повноважень. Наявність або відсутність у ЄДР даних про такого працівника, який поряд із керівником має право вчиняти дії від імені юридичної особи, не впливає на обов`язок останньої підтвердити повноваження цього працівника діяти у судовому процесі на підставі закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), зокрема обсяг цих повноважень. Жодного з документів, передбачених цим переліком, суду не надано.
З наведеного випливає, що повноваження старшого лейтенанта ОСОБА_2 представляти інтереси Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України в апеляційному суді, зокрема підписувати від її імені апеляційну скаргу, не підтверджено.
В пункті 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України зазначено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо вона підписана особою, яка не має права її підписувати.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 7 ст. 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - представника Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 27 вересня 2024 року у цій справі повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, але вона може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня її складення.
Головуючий: Судді:
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122853516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Євстафієв О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні