Ухвала
від 06.11.2024 по справі 542/1513/23
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 542/1513/23

номер провадження 2/546/72/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2024 року м. Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Романенко О.О.,

за участю секретаря судового засідання Захарченко Л.Я.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу №542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Дроменко Людмила Василівна до ОСОБА_3 , за участю третіх осіб - органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, органу опіки та піклування Шевченківської районної у м. Полтаві ради про зобов`язання не чинити перешкоди участі у вихованні та спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, -

в с т а н о в и в :

13.11.2023 до Решетилівського районного суду Полтавської області від Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшла цивільна справа №542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Дроменко Людмила Василівна до ОСОБА_3 , за участю третьої особи - Служби у справах дітей виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради, служби у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною - для розгляду за підсудністю.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, 13.11.2023 справу передано на розгляд головуючому судді Романенко О.О.

Ухвалою суду від 17.11.2023 позовну заяву залишено без руху, надано строк на усунення недоліків.

06.12.2023 на виконання ухвали суду від 17.11.2023 представником позивачів - адвокатом Дроменко Л.В. подано заяву про усунення недоліків та позовну заяву в новій редакції, у якій позивачі просять суд:

1.Прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі;

2.Розглянути та задовольнити клопотання про витребування доказів, що додаються;

3.Зобов`язати ОСОБА_3 не чинити перешкоди ОСОБА_1 у його участі у вихованні та вільному спілкуванні з сином, визначивши такі способи участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною, а саме:

Встановити ОСОБА_1 наступний порядок спілкування з сином - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , через особисте спілкування:

-систематичні побачення з сином: один раз в тиждень з 16.00 год до 19 год за місцем проживання сина, з правом забирати сина з дому/дитячого садочка для спільних прогулянок;

-щотижня один вихідний-з 18.00 год п`ятниці до 18 год суботи з можливістю залишити дитину на ночівлю за місцем проживання батька/бабусі;

-у період хвороби - безперешкодне відвідування дитини за місцем її фактичного знаходження (проживання);

-зустрічі та спілкування батька з сином відбуваються з правом прогулянок по місцю відвідування дитячих розважальних закладів, а також місця проживання батька4

-необмежене спілкування з сином особисто, засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв`язку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування між батьком та сином.

Зобов`язати ОСОБА_3 надавати ОСОБА_1 за його усним зверненням точну інформацію щодо фактичного місця навчання, проживання, перебування, стану здоров`я дитини, а також невідкладно повідомляти про погіршення стану здоров`я сина.

4. Зобов`язати ОСОБА_3 не чинити перешкоди ОСОБА_2 у її участі у вихованні та вільному спілкуванні з онуком, визначивши такі способи участі бабусі у вихованні та спілкуванні з дитиною, а саме:

- зустрічі та проведення часу бабусі з онуком один раз у два тижні за місцем проживання бабусі (один повний день, за погодженням з матір`ю дитини) з 18 год до 18 год наступного дня з ночівлею онука за місцем проживання бабусі.

Зобов`язати ОСОБА_3 інформувати ОСОБА_2 про фактичне місце проживання/перебування онука

Ухвалою суду від 12.12.2023 відкрито провадження у справі, визначено проводити розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Задоволено частково клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Дроменко Л.В. про надання висновку по справі. Зобов`язано Службу у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області провести обстеження житлових умов проживання дитини та відповідачки ОСОБА_3 за місцем її реєстрації та фактичного проживання, подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до вимог ч. 5 ст. 19 СК України. Зобов`язано Службу у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради провести обстеження житлових умов проживання позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 . Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - орган опіки та піклування Шевченківської районної у м. Полтаві ради та зобов`язано подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до вимог ч. 5 ст. 19 СК України.

16.01.2024 на електронну пошту суду від Виконавчого комітету Мачухівської сільської ради на виконання ухвали суду від 12.12.2023 надійшов акт обстеження за місцем проживання відповідачки ОСОБА_3 , разом з повідомленням про неможливість надати висновок щодо розв`язання спору до підготовчого засідання призначеного на 17.01.2024, у зв`язку з тим, що згідно плану роботи «Комісії з захисту прав дитини при виконавчому Мачухівської сільської ради» її засідання призначене на 19.01.2024.

18.01.2024 представником відповідача ОСОБА_3 - адвокатом Хворост Д.М. через електронний кабінет Електронного суду подано до суду відзив на позовну заяву з доказами направлення відзиву сторонам по справі. Даний відзив направлений до суду 18.01.2024 засобами поштового зв`язку надійшов до суду 24.01.2024. У відзиві на позовну заяву представником відповідача відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦПК України поставлено запитання позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2

13.02.2024 на електронну пошту суду від Виконавчого комітету Шевченківської районної у місті Полтави ради на виконання ухвали суду від 12.12.2023 надійшли акти обстежень за місцем проживання позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2

19.02.2024 на електронну пошту суду від Виконавчого комітету Мачухівської сільської ради на виконання ухвали суду від 12.12.2023 надійшов письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до вимог ч. 5 ст.19 СК України. Надісланий засобами поштового зв`язку вищевказаний висновок надійшов до суду 28.02.2024.

19.02.2024 представником відповідачки ОСОБА_3 - адвокатом Хворост Д.М. через електронний кабінет Електронного суду подано клопотання про виклик свідків.

Ухвалою суду від 19.02.2024 задоволено клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Дроменко Л.В. про відкладення підготовчого засідання та продовження строку проведення підготовчого провадження. Продовжено строк підготовчого провадження в цивільній справі №542/1513/23 на 30 днів. Задоволено клопотання представника відповідачки ОСОБА_3 - адвоката Хворост Д.М., зобов`язано позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надати письмові відповіді на запитання в порядку ст. 93 ЦПК України. Повторно зобов`язано орган опіки та піклування Шевченківської районної у м. Полтаві ради подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до вимог ч. 5 ст. 19 СК України. Зобов`язано Виконавчий комітет Мачухівської сільської ради здійснити реєстрацію електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами у відповідності до вимог ч. 6 ст. 14 ЦПК України та надати суду відповідні докази до наступного підготовчого засідання.

21.02.2024 від представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Дроменко Л.В. до суду надійшла направлена засобами поштового зв`язку 16.02.2024 відповідь на відзив на позовну заяву.

26.02.2024 до початку судового розгляду від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дроменко Л.В. до суду надійшла надіслана засобами поштового зв`язку заява про збільшення позовних вимог, у якій позивач просить суд:

1.Прийняти дану заяву до розгляду в справі №546/1513/23.

2.Вважати поданими до судового розгляду ОСОБА_1 наступні позовні вимоги:

Зобов`язати ОСОБА_3 не чинити перешкоди ОСОБА_1 у його участі у вихованні та вільному спілкуванні з сином, визначивши такі способи участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною, а саме:

2.1. Встановити ОСОБА_1 наступний порядок спілкування з сином - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , через особисте спілкування:

- систематичні побачення з сином один раз в тиждень з 16.00 год до 19.00 год за місцем проживання сина, з правом забирати сина з дому/дитячого садочка для спільних прогулянок;

- щотижня один вихідний - з 18.00 год п`ятниці до 18.00 год суботи з можливістю залишати дитину на ночівлю за місцем проживання батька/бабусі;

- у період хвороби - безперешкодне відвідування дитини за місцем її фактичного знаходження (проживання);

- зустрічі та спілкування батька з сином відбуваються з правом прогулянок по місту, відвідування дитячих розважальних закладів, а також місця проживання батька;

- необмежене спілкування з сином особисто, засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв`язку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування між батьком та сином;

- зобов`язати ОСОБА_3 надавати ОСОБА_1 за його усним зверненням точну інформацію щодо фактичного місця навчання, проживання, перебування, стану здоров`я дитини, а також невідкладно повідомляти про погіршення стану здоров`я сина.

2.2. На час перебування ОСОБА_1 в складі Збройних сил України та не можливості в зв`язку з цим відвідувати дитину за своїм бажанням, і до зміни цих обставин, встановити ОСОБА_1 наступний порядок спілкування з сином - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :

НОМЕР_1 . Під час тимчасового перебування батька у м. Полтаві (від одного до семи днів), він попереджає про свій приїзд матір дитини за один календарний день, в тому числі шляхом направлення повідомлення на телефон та на меседжери спілкування, та узгоджує з нею конкретні дні побачень із сином, але такі побачення, в будь-якому разі, мають відповідати таким критеріям та обсягом:

- побачення у будній день - на час не меньше 4-х годин за місцем проживання батька (з правом забирати сина з дому/дитячого садочка; спільні прогулянки по місту, закладах відпочинку, дитячих розважальних закладах, перебування вдома за місцем проживання батька чи його рідних);

- побачення у вихідний день - на час не менше одного повного вихідного дня, що сукупно чи безперервно становитиме 24 години, з правом залишати дитину на ночівлю, за місцем проживання батька (з правом забирати сина з дому/дитячого садочка; спільні прогулянки по місту, закладах відпочинку, дитячих розважальних закладах, перебування вдома за місцем проживання батька чи його рідних).

2.2.2. Під час перебування батька у щорічній відпустці або з інших обставин, що передбачають перебування батька в м. Полтаві та Полтавській області більше 7 календарних днів побачення з сином відбуваються згідно загального графіка.

2.2.3. Необмежене спілкування з сином особисто, засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв`язку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування між батьком та сином.

2.2.4. ОСОБА_3 зобов`язана надавати ОСОБА_1 за його усним зверненням точну інформацію щодо фактичного місця навчання, проживання, перебування, стану здоров`я дитини, а також невідкладно повідомляти про погіршення стану здоров`я сина.

3. Всі інші позовні вимоги та обґрунтування залишаються без змін.

08.03.2024 від представника відповідача ОСОБА_3 - адвоката Хворост Д.М. надійшли до суду направлені засобами поштового зв`язку 04.03.2024 заперечення на відповідь на відзив на позовну заяву.

11.03.2024 Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради через Електронний кабінет Електронного суду на виконання ухвали суду від 19.02.2024 подано докази реєстрації Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.

13.03.2024 через Електронний кабінет Електронного суду Виконавчим комітетом Шевченківської районної у місті Полтави ради на виконання ухвали суду від 19.02.2024 надійшов лист з обґрунтуванням підстав неможливості надання висновку щодо розв`язання спору.

Ухвалою суду від 13.03.2024 прийнято до розгляду заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дроменко Л.В. про збільшення позовних вимог, встановлено учасникам справи нові строки для надання відзиву та пояснень, відповіді на відзив та письмових заперечень.

13.03.2024 від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дроменко Л.В. до суду надійшла направлена засобами зв`язку 08.03.2024 відмова позивача ОСОБА_1 від надання письмових відповідей на запитання поставлені у відзиві на позовну заяву в порядку ст. 93 ЦПК України.

13.03.2024 від позивачки ОСОБА_5 до суду надійшла направлена засобами поштового зв`язку 08.03.2024 заява свідка в порядку ст. 93 ЦПК України.

09.04.2024 представником відповідача ОСОБА_3 - адвокатом Хворост Д.М. через електронний кабінет Електронного суду подано до суду відзив на заяву про збільшення позовних вимог.

Ухвалою суду від 24.04.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

06.11.2024 сторони у справі подали до суду спільну заяву про долучення до матеріалів справи та затвердження мирової угоди від 06.11.2024 у справі № 542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , за участю третьої особи - органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Зі змісту наданої мирової угоди, що укладена 06.11.2024 на підставі ст. 207 ЦПК України, між позивачами - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та відповідачкою - ОСОБА_3 , сторони домовились про наступне:

Позивач -1: ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Дроменко Людмила Василівна, Позивач-2: ОСОБА_2 , та відповідачка - ОСОБА_3 , а разом - Сторони, уклали мирову угоду, по справі №542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , за участю третьої особи - органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Сторони прийшли до згоди про встановлення наступного способу участі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 у спілкуванні з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

1. Встановити Позивачеві-1 - ОСОБА_1 наступний порядок спілкування з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом:

1.1. Систематичні побачення з сином: один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу в присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання сина, чи в іншому місці, за попереднім погодженням з матір`ю дитини ОСОБА_3 .

Даний графік побачень з сином застосовується з метою налагодження зв`язку дитини з батьком, що був втрачений через його тимчасову (пов`язану з оголошеним військовим станом) відсутність за місцем свого постійного проживання, та відсутність стабільного спілкування між ними. Такі побачення, за присутності матері, застосовуються виключно на період емоційного зближення дитини та батька, і готовності дитини до спілкування з батьком наодинці. Рішення щодо готовності дитини до побачень з батьком без матері, приймається батьками дитини спільно.

1.2. З дати (з періоду) погодженої спільним додатковим рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_1 , систематичні побачення ОСОБА_1 з сином, відбуваються в наступному порядку:

- один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу без присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання дитини чи в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини ОСОБА_3 .

Відсутність матері при спілкуванні батька з сином повинна відбуватись органічно, починаючи від 15 хвилин і, за психо-емоційної готовності дитини до відсутності матері, збільшуватись до трьох годин з 16.00 год. до 19.00 год.

Даний вид спілкування буде можливий до погодження Сторонами лише після систематичного спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.1.1. даної мирової угоди.

1.3. В майбутньому, з дати погодженої спільним рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_1 (яке приймається Позивачем-1 та Відповідачем за умови зміцнення емоційного зв`язку батька та дитини), систематичні побачення ОСОБА_1 з сином відбуваються в наступному порядку:

1.3.1. Один раз на тиждень у будні дні з 16.00 год. до 19.00 год. за місцем проживання сина, з правом забирати сина з дому/ дитячого садочка, для спільних прогулянок.

1.3.2. Один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу без присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання дитини чи в іншому місці, яке попередньо повідомляється матері дитини.

1.3.3. Тиждень - через тиждень, з 11.00 год. суботи до 16.00 год. неділі (29 годин) без присутності матері, з можливістю залишати дитину на ночівлю, за місцем проживання батька / бабусі.

Спілкування батька з сином з можливістю забирати дитину на ночівлю повинно відбуватись органічно, виходячи з психо-емоційного стану дитини і його готовності до такої події в його житті.

Рішення щодо можливості ночівлі дитини у батька приймається Позивачем-1 та Відповідачем після систематичного спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.1.1. та 1.2. даної мирової угоди.

1.4. В період проходження ОСОБА_1 служби в складі Збройних Сил України погоджений вище графік побачень з сином застосовується у разі його перебування у м. Полтаві та Полтавській області з реальною можливістю дотримуватися даного графіку.

При цьому, з метою дотримання прав батька на побачення з сином, але в ситуації коли графіка дотриматися не вбачається можливим в силу проходження служби, ОСОБА_1 має право на побачення з сином в наступному порядку:

1.4.1. Під час тимчасового перебування батька у м. Полтаві (від одного до семи днів) в період проходження ним служби в складі Збройних Сил України, ОСОБА_1 попереджає про свій приїзд ОСОБА_3 за один календарний день до приїзду, в тому числі шляхом направлення повідомлення на телефон чи на месенджери спілкування, та узгоджує з нею день побачень із сином в період часу з 16.00 год. до 19.00 год.

1.5. Необмежене спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 засобами телефонного зв`язку (стільниковий зв`язок або через інтернет в тому числі відеодзвінки) в час попередньо узгоджений Позивачем-1 та Відповідачем.

1.6. ОСОБА_1 має право безперешкодно відвідувати сина за місцем його фактичного знаходження (проживання) у період хвороби дитини.

1.7. Сторони погоджуються з тим, що вони зобов`язані за усним звернення один одного, або виникнення відповідних змін, повідомляти інформацію один одному щодо фактичного місяця знаходження (проживання) дитини, навчання, стану здоров`я, а також невідкладно повідомляти про погіршення стану здоров`я сина, в залежності від того, з ким в цей час перебуває дитина.

2. Встановити Позивачеві-2 - ОСОБА_2 наступний порядок спілкування з онуком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом:

2.1.Систематичні побачення з онуком: раз у два тижні по 2 години, за місцем проживання дитини, або в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини - ОСОБА_3 в її присутності (час узгоджується додатково на кожну зустріч окремо).

2.2. В майбутньому, з дати погодженої спільним додатковим рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_2 , систематичні побачення ОСОБА_2 з внуком, передбачені в п.2.1 даної мирової угоди, почнуть проходити раз у два тижні по 2 години, за місцем проживання дитини, або в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини - ОСОБА_3 без її присутності (час зустрічі узгоджується додатково на кожну зустріч окремо).

Відсутність матері при спілкуванні бабусі з внуком повинна відбуватись органічно, починаючи від 15 хвилин і, за психо-емоційної готовності дитини до відсутності матері, збільшуватись до двох годин. Даний вид спілкування буде можливий до погодження Сторонами лише після систематичного спілкування ОСОБА_2 з внуком ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.2.1. даної мирової угоди.

2.3. Один раз в місяць бабуся має право забирати онука на ночівлю за місцем свого проживання на період до однієї доби за спільним погодженням дня та часу з матір`ю дитини. Таке спілкування бабусі з онуком буде відбуватися органічно, виходячи з психо-емоційного стану дитини і його готовності до такої події в його житті.

Рішення щодо можливості ночівлі дитини у бабусі буде прийматися ОСОБА_2 та ОСОБА_3 після систематичного спілкування ОСОБА_2 з онуком ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.2.1. та 2.2. даної мирової угоди.

3. Сторони дійшли згоди що всі судові витрати, які понесли сторони у зв`язку із розглядом справи №542/1513/23 (витрати на оплату судового збору, витрати на оплату правничої допомоги, ін.) не розподіляються і залишаються на тому хто такі витрати поніс, ні з кого ні на чию користь не стягуватимуться.

4. Мирова угода укладена у чотирьох екземплярах, по одному для кожної із сторін та один для Решетилівського районного суду Полтавської області для залучення до матеріалів справи №542/1513/23.

5. Сторони підтверджують, що всі викладені умови даної Мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і при її укладені враховані якнайкращі інтереси дитини, породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї Мирової угоди. Наслідки затвердження цієї Мирової угоди Сторонам відомі.

6. Реквізити і підписи сторін

Позивач - 1: ОСОБА_6 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 , в інтересах якого діє адвокат Дроменко Людмила Василівна.

Позивач - 2: ОСОБА_7 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , Дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідач: ОСОБА_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_4 , Дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Мирова угода підписана сторонами: адвокатом Дроменко Людмилою Василівною, в інтересах позивача - ОСОБА_1 , позивачкою - ОСОБА_2 , з однієї сторони, та відповідачкою - ОСОБА_3 , з іншої сторони.

У судове засідання, призначене на 06.11.2024 сторони не з`явилися, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

06.11.2024 від представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Дроменко Л.В. до суду надійшло клопотання про проведення судового засідання без участі позивачів та їх представника, подану заяву про затвердження мирової угоди підтримують, просять затвердити мирову угоду у редакції, яка подана до суду (т. 3 а.с. 46).

06.11.2024 від представника відповідачки ОСОБА_3 - адвоката Хворост Д.М. до суду надійшло клопотання про проведення судового засідання без участі відповідачки та їх представника, просять затвердити мирову угоду (т. 3 а.с. 48).

31.10.2024 Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради, як органом опіки та піклування через електронний кабінет Електронного суду надіслано клопотання про проведення розгляду без участі уповноваженого представника органу опіки та піклування (т. 3 а.с. 37).

17.06.2024 від представника Виконавчого комітету Шевченківської районної у місті Полтави ради, як органу опіки та піклування Дар`ї Сомик надійшло клопотання про проведення розгляду без участі уповноваженого представника органу опіки та піклування, при вирішенні питань, що стосуються даної справи покладаються на розсуд суду (т. 2 а.с. 212).

Згідно вимог статті 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд дослідивши матеріали справи та надану сторонами мирову угоду, перевіривши її на відповідність положенням ст. 207 ЦПК України, прийшов до висновку про затвердження мирової угоди, з огляду на наступне.

Частинами 1, 2 та 4 статті 207 ЦПК України встановлено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторона мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією є ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

З огляду на зміст мирової угоди, укладеної сторонами по справі, судом достовірно встановлено, що мирова угода укладена сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок, підписана сторонами і долучена до матеріалів справи, не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, вчинена в інтересах сторін щодо визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, що охоплюється предметом спору.

Отже, наявні передбачені законом підстави для затвердження мирової угоди.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Згідно ч. 2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Сторонам відомі наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі, що підтверджується підписами у мировій угоді.

Зважаючи на затвердження мирової угоди судом, провадження у даній цивільній справі підлягає закриттю.

Вирішуючи питання про судові витрати, суд враховує, що сторони у мировій угоді вказали, шо не мають будь-які вимоги один до одного щодо відшкодування судових витрат, які складаються з судового збору та витрат на професійну правничу допомогу.

Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України, виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 207, 208, 255, 256, 260, 261, 353 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Спільну заяву позивачів - ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Дроменко Людмила Василівна, ОСОБА_2 , з однієї сторони, та відповідачки ОСОБА_3 , з іншої сторони, про затвердження мирової угоди від 06 листопада 2024 року по справі № 542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Дроменко Людмила Василівна до ОСОБА_3 , за участю третіх осіб - органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, органу опіки та піклування Шевченківської районної у м. Полтаві ради про зобов`язання не чинити перешкоди участі у вихованні та спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною - задовольнити.

Затвердити мирову угоду, укладену 06 листопада 2024 року між позивачами - ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Дроменко Людмила Василівна, ОСОБА_2 , з однієї сторони, та відповідачкою ОСОБА_3 , з іншої сторони, на наступних умовах:

Позивач-1: ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Дроменко Людмила Василівна, Позивач-2: ОСОБА_2 , та відповідачка - ОСОБА_3 , а разом - Сторони, уклали мирову угоду, по справі №542/1513/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , за участю третьої особи - органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Сторони прийшли до згоди про встановлення наступного способу участі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 у спілкуванні з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

1.Встановити Позивачеві-1 - ОСОБА_1 наступний порядок спілкування з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом:

1.1. Систематичні побачення з сином: один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу в присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання сина, чи в іншому місці, за попереднім погодженням з матір`ю дитини ОСОБА_3 .

Даний графік побачень з сином застосовується з метою налагодження зв`язку дитини з батьком, що був втрачений через його тимчасову (пов`язану з оголошеним військовим станом) відсутність за місцем свого постійного проживання, та відсутність стабільного спілкування між ними. Такі побачення, за присутності матері, застосовуються виключно на період емоційного зближення дитини та батька, і готовності дитини до спілкування з батьком наодинці. Рішення щодо готовності дитини до побачень з батьком без матері, приймається батьками дитини спільно.

1.2. З дати (з періоду) погодженої спільним додатковим рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_1 , систематичні побачення ОСОБА_1 з сином, відбуваються в наступному порядку:

- один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу без присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання дитини чи в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини ОСОБА_3 .

Відсутність матері при спілкуванні батька з сином повинна відбуватись органічно, починаючи від 15 хвилин і, за психо-емоційної готовності дитини до відсутності матері, збільшуватись до трьох годин з 16.00 год. до 19.00 год.

Даний вид спілкування буде можливий до погодження Сторонами лише після систематичного спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.1.1. даної мирової угоди.

1.3. В майбутньому, з дати погодженої спільним рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_1 (яке приймається Позивачем-1 та Відповідачем за умови зміцнення емоційного зв`язку батька та дитини), систематичні побачення ОСОБА_1 з сином відбуваються в наступному порядку:

1.3.1. Один раз на тиждень у будні дні з 16.00 год. до 19.00 год. за місцем проживання сина, з правом забирати сина з дому/ дитячого садочка, для спільних прогулянок.

1.3.2. Один раз в тиждень з 16.00 год. до 19.00 год. кожну суботу без присутності матері ОСОБА_3 за місцем проживання дитини чи в іншому місці, яке попередньо повідомляється матері дитини.

1.3.3. Тиждень - через тиждень, з 11.00 год. суботи до 16.00 год. неділі (29 годин) без присутності матері, з можливістю залишати дитину на ночівлю, за місцем проживання батька / бабусі.

Спілкування батька з сином з можливістю забирати дитину на ночівлю повинно відбуватись органічно, виходячи з психо-емоційного стану дитини і його готовності до такої події в його житті.

Рішення щодо можливості ночівлі дитини у батька приймається Позивачем-1 та Відповідачем після систематичного спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.1.1. та 1.2. даної мирової угоди.

1.4. В період проходження ОСОБА_1 служби в складі Збройних Сил України погоджений вище графік побачень з сином застосовується у разі його перебування у м. Полтаві та Полтавській області з реальною можливістю дотримуватися даного графіку.

При цьому, з метою дотримання прав батька на побачення з сином, але в ситуації коли графіка дотриматися не вбачається можливим в силу проходження служби, ОСОБА_1 має право на побачення з сином в наступному порядку:

1.4.1. Під час тимчасового перебування батька у м. Полтаві (від одного до семи днів) в період проходження ним служби в складі Збройних Сил України, ОСОБА_1 попереджає про свій приїзд ОСОБА_3 за один календарний день до приїзду, в тому числі шляхом направлення повідомлення на телефон чи на месенджери спілкування, та узгоджує з нею день побачень із сином в період часу з 16.00 год. до 19.00 год.

1.5. Необмежене спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_4 засобами телефонного зв`язку (стільниковий зв`язок або через інтернет в тому числі відеодзвінки) в час попередньо узгоджений Позивачем-1 та Відповідачем.

1.6. ОСОБА_1 має право безперешкодно відвідувати сина за місцем його фактичного знаходження (проживання) у період хвороби дитини.

1.7. Сторони погоджуються з тим, що вони зобов`язані за усним звернення один одного, або виникнення відповідних змін, повідомляти інформацію один одному щодо фактичного місяця знаходження (проживання) дитини, навчання, стану здоров`я, а також невідкладно повідомляти про погіршення стану здоров`я сина, в залежності від того, з ким в цей час перебуває дитина.

2. Встановити Позивачеві-2 - ОСОБА_2 наступний порядок спілкування з онуком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом:

2.1.Систематичні побачення з онуком: раз у два тижні по 2 години, за місцем проживання дитини, або в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини - ОСОБА_3 в її присутності (час узгоджується додатково на кожну зустріч окремо).

2.2. В майбутньому, з дати погодженої спільним додатковим рішенням ОСОБА_3 і ОСОБА_2 , систематичні побачення ОСОБА_2 з внуком, передбачені в п.2.1 даної мирової угоди, почнуть проходити раз у два тижні по 2 години, за місцем проживання дитини, або в іншому місці за попереднім погодженням з матір`ю дитини - ОСОБА_3 без її присутності (час зустрічі узгоджується додатково на кожну зустріч окремо).

Відсутність матері при спілкуванні бабусі з внуком повинна відбуватись органічно, починаючи від 15 хвилин і, за психо-емоційної готовності дитини до відсутності матері, збільшуватись до двох годин. Даний вид спілкування буде можливий до погодження Сторонами лише після систематичного спілкування ОСОБА_2 з внуком ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.2.1. даної мирової угоди.

2.3. Один раз в місяць бабуся має право забирати онука на ночівлю за місцем свого проживання на період до однієї доби за спільним погодженням дня та часу з матір`ю дитини. Таке спілкування бабусі з онуком буде відбуватися органічно, виходячи з психо-емоційного стану дитини і його готовності до такої події в його житті.

Рішення щодо можливості ночівлі дитини у бабусі буде прийматися ОСОБА_2 та ОСОБА_3 після систематичного спілкування ОСОБА_2 з онуком ОСОБА_4 за графіком передбаченим в п.2.1. та 2.2. даної мирової угоди.

3.Сторони дійшли згоди що всі судові витрати, які понесли сторони у зв`язку із розглядом справи №542/1513/23 (витрати на оплату судового збору, витрати на оплату правничої допомоги, ін.) не розподіляються і залишаються на тому хто такі витрати поніс, ні з кого ні на чию користь не стягуватимуться.

4. Мирова угода укладена у чотирьох екземплярах, по одному для кожної із сторін та один для Решетилівського районного суду Полтавської області для залучення до матеріалів справи №542/1513/23.

5. Сторони підтверджують, що всі викладені умови даної Мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і при її укладені враховані якнайкращі інтереси дитини, породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї Мирової угоди. Наслідки затвердження цієї Мирової угоди Сторонам відомі.

6. Реквізити і підписи сторін

Позивач - 1: ОСОБА_6 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 , в інтересах якого діє адвокат Дроменко Людмила Василівна.

Позивач - 2: ОСОБА_7 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , Дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідач: ОСОБА_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_4 , Дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Провадження у цивільній справі №542/1513/23 - закрити, у зв`язку із затвердженням мирової угоди.

Роз`яснити сторонам наслідки закриття провадження у справі, передбачені ст. 256 ЦПК України. Роз`яснити сторонам, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Дана ухвала, відповідно до положень Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом.

У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути пред`явлена для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень, протягом трьох років.

Судові витрати, які складаються з судового збору та витрат на професійну правничу допомогу понесені ОСОБА_1 покласти на ОСОБА_1 .

Судові витрати, які складаються з судового збору та витрат на професійну правничу допомогу понесені ОСОБА_2 покласти на ОСОБА_2 .

Судові витрати, які складаються з судового збору та витрат на професійну правничу допомогу понесені ОСОБА_3 покласти на ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків на апеляційне оскарження.

Повний текст ухвали складено 07 листопада 2024 року.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 , моб. тел. НОМЕР_6 , відсутній зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

позивач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 , моб. тел. НОМЕР_7 , відсутній зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

представник позивачів - адвокат Дроменко Людмила Василівна, РНОКПП НОМЕР_5 , адреса місцезнаходження: вул. Котляревського, буд. 6, м. Полтава Полтавського району Полтавської області, пошт. інд.:36020, ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_7 , моб. тел. НОМЕР_8 , наявний зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

відповідач - ОСОБА_3 зареєстрована та фактичного проживає за адресою: АДРЕСА_6 , моб. тел. НОМЕР_9 , відсутній зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

представника відповідача - адвокат Хворост Дарія Михайлівна, РНОКПП НОМЕР_4 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_7 , пошт. інд.: 23022, моб. тел. НОМЕР_10 , наявний зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - орган опіки та піклування Шевченківської районної у м. Полтаві ради, код ЄДРПОУ 05384695, юридична адреса: вул. Івана Мазепи,30, м. Полтава Полтавського району Полтавської області, пошт.інд.: 36040, наявний зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, код ЄДРПОУ 41858617, вул. Історична, буд.1, с. Мачухи Полтавського району Полтавської області, пошт.інд.:38754, наявний зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС.

Суддя О.О. Романенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122871788
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —542/1513/23

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 13.03.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 19.02.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 12.12.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 17.11.2023

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні