Ухвала
від 17.10.2024 по справі 346/5364/24
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/5364/24

Провадження № 4-с/346/15/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

в складі: головуючого судді Калинюка О.П.

з участю секретаря Вербіщук О. Д.,

провівши судове засідання в цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 , особа, на дії якої подається скарга: старший виконавець Городенківського відділу державної виконавчої служби у Коломийському району Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кондратюк Галини Михайлівни; стягувач - Івано-Франківська митниця Державної митної служби України, на дії державного виконавця,

ВСТАНОВИВ:

01.10.2024 року до суду надійшла вищевказана скарга.

За результатами вивчення матеріалів позовної заяви суд дійшов висновку про непідсудність справиКоломийському міськрайонному суду Івано-Франківської області.

Відповідно до ч. 1ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Статтею 447 ЦПК України встановлено,що сторони виконавчого провадження мають правозвернутися досудуіз скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.

При цьому, ч. 1ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Із долученоїдо скаргипостанови провідкриття провадження№ 76051886від 16.09.2024року вбачається,що вказаневиконавче провадженнявідкрито напідставі постанови№ 91/20600/18від 12.04.2018року,яка винесена Івано-Франківською митницею Державної митної служби України, про стягнення з ОСОБА_1 штрафу в розмірі 8500 грн. в дохід держави (а. с. 6, 7).

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Городенківський відділ державної виконавчої служби у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції знаходиться в м. Городенка, вул. Тараса Шевченка, буд. 69, Коломийського району Івано-Франківської області.

Суд вважає за доцільне зазначити, що цивільне процесуальне законодавство виділяє кілька видів просторової підсудності у залежності від місця знаходження сторін, характеру спірних правовідносин, угоди сторін, наявності зв`язку між справами. До них відносяться: загальна територіальна підсудність, альтернативна підсудність та виключна підсудність (параграф 3 глава 2 ЦПК України).

Загальна підсудністьвизначає компетенцію суду по розгляду справи залежно від знаходження відповідача. Коли ним є громадянин, то позови пред`являються до суду за місцем його проживання (реєстрації), його постійної осілості. Позови до підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності пред`являються за місцем знаходження їх органу управління. Правила загальної підсудності поширюють свою дію на всі справи позовного провадження, за винятком тих, для якихЦПКвстановлює інший вид підсудності.

Згідност. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Статтею 28 ЦПК України встановлює правила підсудності справ за вибором позивача.

Виключна підсудністьвстановлює, що пред`явлення позовів у деяких справах можливе тільки у точно визначеному законом суді. Вона передбачена до незначної частини позовів, виключаючи можливість застосування до них інших видів територіальної підсудності, тому і названа виключною підсудністю (ст. 30 ЦПК України).

Параграф 3глави 2 ЦПК України, не передбачає можливість пред`явленняпозовної заявидо юридичної особи за територіальною підсудністю місцевого суду, що ухвалив рішення.

В той же час, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції прозахист правлюдини і основоположних свободгарантує кожному право звернення до суду. Проте, таке право не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Окрім того, практика Європейського суду з прав людини, також, виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов обґрунтованого висновку, що скарга ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Городенківського відділу державної виконавчої служби у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кондратюк Г.М. територіально не підсудна Коломийському міськрайонному суду Івано-Франківської області та підлягає передачі на розгляд до Городенківського районного суду Івано-Франківської області за загальними правилами підсудності, а саме за місцезнаходженням вказаного органу державної виконавчої служби

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.27-31,258-261, 352-355 ЦПК України

УХВАЛИВ:

цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , на дії державного виконавця Городенківського відділу державної виконавчої служби у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кондратюк Галини Михайлівни, передати на розгляд до Городенківського районного суду Івано-Франківської області (вул. Героїв Євромайдану, буд. 7, м. Городенка, Івано-Франківська область, 78100).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання до Івано-Франківського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Калинюк О. П.

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.10.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122890228
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —346/5364/24

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Калинюк О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні