Справа № 573/2047/24
Номер провадження 2-о/573/71/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2024 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Черкашиної М.С.,
присяжних: Лобкіна В.С., Балака А.О.,
за участю секретаря: Терещенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі за клопотанням Комунальної установи Сумської обласної ради «Атинський психоневрологічний інтернат», заінтересована особа: орган опіки і піклування Білопільської міської ради Сумської області про продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_1 недієздатним,
В С Т А Н О В И В :
22жовтня 2024 КУСОР «Атинський психоневрологічний інтернат» в особі директора звернувся до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення суду про визнання ОСОБА_1 недієздатним. Свої вимоги заявник мотивує тим, що рішенням Білопільського районного суду Сумської області від 20 грудня 2022 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатним, встановлено над недієздатною особою опіку з покладанням обов`язків опікуна на адміністрацію КУСОР «Атинський психоневрологічний інтернат». Встановлено строк дії рішення суду- два роки з моменту набрання ним законної сили. При цьому, заявник зазначає, що ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи з діагнозом: «шизофренія, параноїдальна форма, безперервний тип перебігу зі стабільним дефектом F 20.00». За час перебування в інтернаті ( та з моменту визнання недієздатним) психічний стан ОСОБА_1 не змінився, характеризується як нелюдимий, безініціативний, в творчі та трудові процеси включається частково, порушена координація рухів, самообслуговування часткове, порушені всі види пам"яті, плутається у розповідях та подіях. Оскільки ОСОБА_1 продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує постійно стороннього догляду та лікування, необхідно продовжити строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною. Посилаючись на викладені вище обставини, заявник просить продовжити строк дії рішення суду про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та покласти обов`язки опікуна на КУСОР Атинський психоневрологічний інтернат» в особі директора.
Ухвалою від 29 жовтня 2024 відкрито провадження в справі та призначено до судового розгляду з викликом заявника, заінтересованих осіб (а. с. 18).
В судове засіданні представник заявника не з`явився, директор КУСОР «Атинський психоневрологічний інтернат» Терещенко О.Г. надіслав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, заявлені вимоги підтримує, просили призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_1 ( а.с. 17, 21).
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Білопільської міської ради Сумської області у судове засідання не з`явився, за підписом міського голови надійшов лист про розгляд справи без участі їх представника (а. с. 23).
За таких обставин суд розглядає справу без участі заявника, заінтересованої особи, за наявними у матеріалах справи доказами та відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Повно, всебічно і об`єктивно дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до наступних висновків.
В силу вимог ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Призначення експертизи для встановлення психічного стану особи за клопотанням хоча б однієї сторони є обов`язковим ( ст. 105 ЦПК України).
Крім того, питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я. Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу (ч. 1 ст. 299 ЦПК України).
Згідно з ст. 300 ЦПК України продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
У відповідності з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.
З огляду на те, що для вирішення питання про продовженнястроку діїрішення провизнання ОСОБА_2 недієздатним необхідний висновок судово-психіатричного експерта для визначення психічного стану підопічного, суд вважає призначити судову психіатричну експертизу, а провадження у даній справі зупинити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 103-105, 252, 298-299 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Призначити судову психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Проведення експертизидоручити експертам Сумськоїфілії судовихекспертиз ДУ«Інститут судовоїпсихіатрії Міністерстваохорони здоров`яУкраїни» (40034, м. Суми, пр-т М. Лушпи, 54), попередивши останніх про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання або інший хворобливий стан, якщо так, то на які саме?
2. Чи може ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,керувати своїмидіями таусвідомлювати їхзначення?
Зобов`язати КУСОР Атинськийпсихоневрологічний інтернат надатив розпорядженняекспертів медичнукартку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 для проведенняекспертизи.
Експертам направити ухвалу для виконання, а заявнику та заінтересованій особі для відома.
Експертизу провести в місячний строк з дня отримання даної ухвали.
Провадження у справі зупинити.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею таможе бутиоскаржена в частині зупинення провадження в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Присяжні:
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122942096 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Черкашина М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні