Справа № 938/874/23
Провадження № 22-ц/4808/1548/24
Головуючий у 1 інстанції Джус Р. В.
Суддя-доповідач Василишин Л. В.
У Х В А Л А
12 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд у складі судді Василишин Л. В., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 30 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Чорногора 1» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки, визнання незаконним і скасування запису про реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,
в с т а н о в и в:
Рішенням Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 30 вересня 2024 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1
ОСОБА_1 на вказане рішення суду подав апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам статті 356 ЦПК України.
Згідно із пунктом 3 частини четвертої статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги мають бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 зазначив, що звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки є особою з інвалідністю І групи.
Разом з тим, доказів на підтвердження вказаних обставин ОСОБА_1 не надав.
Ураховуючи викладене, заявнику необхідно надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону або ж документ, що підтверджує сплату судового збору.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом підпункту 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ОСОБА_1 із позовом звернувся у 2023 року. Позов містив одну вимогу немайнового характеру - визнання незаконним і скасування запису про реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та одну вимогу майнового характеру - витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 176 ЦПК України ціна позову в позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Заявник не надав належних та допустимих доказів на підтвердження вартості спірного нерухомого майна (земельної ділянки), також не повідомив, яка ціна позову, а із апеляційної скарги неможливо встановити вартість спірного нерухомого майна, тому заявнику необхідно надати суду належні та допустимі докази на підтвердження вартості спірного нерухомого майна, і, відповідно, самостійно встановити й обґрунтувати розмір судового збору.
Заявник має сплатити за подання апеляційної скарги судовий збір в частині майнової вимоги за наступною формулою (А * 1 % (але не менше 1073,60 грн) * 150 %), де А - це вартість спірного майна (земельної ділянки).
Що стосується немайнової вимоги про визнання незаконним і скасування запису про реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, суд зазначає таке.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 684, 00 грн.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюється ставка судового збору, що дорівнює 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
З огляду на зазначене, заявнику необхідно сплатити судовий збір в частині немайнових вимог у розмірі 1610,40 грн (2684 грн * 0,4* 150%).
Судовий збір необхідно сплатити за такими реквізитами:
Отримувач: ГУК в Iв.-Фр.обл./ТГ Ів.-Фр./22030101
Код ЄДРПОУ: 37951998
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку: UA418999980313131206080009612
Наявність відомчої ознаки: «80» Апеляційні суди
Назва суду: Івано-Франківський апеляційний суд
При цьому, при заповненні платіжного документа потрібно вказати вищевказані реквізити, а також у графі «Код платника» слід зазначити: *;101;
(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом
Згідно із частиною другою статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього кодексу застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Наведені обставини є перешкодою для відкриття апеляційного провадження у справі, а тому відповідно до вимог статті 185 ЦПК України апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, надавши заявнику строк для подання документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону або ж документу, що підтверджує сплату судового збору.
Керуючись ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 30 вересня 2024 рокузалишити без руху.
Для виправлення зазначених в ухвалі недоліків встановити строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У випадку неусунення в зазначений строк недоліків апеляційної скарги, вона буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Василишин
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122947990 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Василишин Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні