Ухвала
від 11.11.2024 по справі 903/621/24
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

"11" листопада 2024 р. Справа № 903/621/24

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючої судді Коломис В.В.

судді Павлюк І.Ю.

судді Саврій В.А.

без виклику учасників справи

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ОІЛ" про виправлення описки в постанові Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2024 у справі №903/621/24

за позовом Фізичної особи-підприємця Бонгар Мирослави Миколаївни

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ОІЛ"

про стягнення 736 898, 29 грн

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Північно-західного апеляційного господарського суду перебувала апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ОІЛ" на рішення Господарського суду Волинської області від 11 вересня 2024 року у справі №903/621/24.

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2024 у справі №903/621/24 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ОІЛ" залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Волинської області від 11 вересня 2024 року у справі №903/621/24залишено без змін.

07 листопада 2024 року до Північно-західного апеляційного господарського суду через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС від ТОВ "ДС ОІЛ" надійшла заява про виправлення описки в постанові суду.

Вказана заява обгрунтована тим, що в мотивувальній частині постанови суду від 05.11.2024 допущено технічну описку в назві нормативно-правового акту, який регулює статус та повноваження адвокатів в Україні - Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Так, в тексті постанови при посиланні на ст.30 даного нормативно-правового акту, його назву вказано як: "Законом України "Про адвокатуру та адвокатську дільність" та Закону України "Про адвокатуру та адвокатську дільність", що очевидно свідчить про ненавмисно допущену описку в тексті судового рішення.

Відповідно до ст.243 ГПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Таким чином, призначення судового засідання для вирішення питання про виправлення описки є ініціативою суду.

Колегія суддів вважає, що в даному випадку підстави для призначення судового засідання та виклику сторін відсутні.

Розглянувши заяву ТОВ "ДС ОІЛ" про виправлення описки в постанові Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2024 у справі №903/621/24, колегія суддів дійшла висновку про її задоволення, з огляду на наступне.

Як вже зазначалося вище, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки (ч.1 ст.243 ГПК України).

Отже, правила цієї статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.

Опискою визнається помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або мають технічний характер (тобто, виникли в процесі виготовлення тексту рішення).

Таким чином, виправлення допущених у рішенні, постанові, ухвалі описок, арифметичних помилок допускається, якщо, при цьому, не зачіпається суть судового рішення.

У постанові від 15.01.2021 у справі №905/2135/19 Верховний Суд виклав позицію, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.

Отже, законом передбачені випадки, коли недоліки рішення суду можуть бути усунені тим самим судом, що його ухвалив.

Так, колегією суддів встановлено, що при виготовленні повного тексту постанови суду апеляційної інстанції від 05.11.2024 допущено технічну описку в назві нормативно-правового акту, який регулює статус та повноваження адвокатів в Україні - Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а саме: в мотивувальній частині постанови помилково зазначено "Про адвокатуру та адвокатську дільність" замість "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Враховуючи той факт, що виправлення вказаної описки не змінює змісту постанови та не зачіпає її суті, колегія суддів Північно-західного апеляційного господарського суду вважає за необхідне її виправити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ОІЛ" про виправлення описки в постанові суду задоволити.

2. Виправити описку, допущену в мотивувальній частині постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2024 у справі №903/621/24, шляхом внесення відповідних змін.

По тексту постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2024 у справі №903/621/24 замість найменування Закону України "Про адвокатуру та адвокатську дільність" читати: Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

3. Копію ухвали направити сторонам по справі.

Головуюча суддя Коломис В.В.

Суддя Павлюк І.Ю.

Суддя Саврій В.А.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122952881
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —903/621/24

Судовий наказ від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Коломис В.В.

Постанова від 05.11.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Коломис В.В.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Коломис В.В.

Рішення від 11.09.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 13.08.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні