Червоноармійський районний суд Житомирської області
Справа № 292/627/24
Номер провадження 2/292/188/24
У Х В А Л А
12 листопада 2024 року с-ще Пулини
Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Лотуги В.Ф.
при секретарі судового засідання Ридановій Г.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головинського вищого професійного училища нерудних технологій, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної військової адміністрації про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та компенсаційних втрат за час затримки виплат по заробітній платі, моральної шкоди та судових витрат,-
В С Т А Н О В И В :
На розгляді Червоноармійського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Головинського вищого професійного училища нерудних технологій про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат при звільненні, моральної шкоди та судових витрат.
Позивач в судовому засіданні просив витребувати у відповідача письмове повідомлення (розрахунок) про суми, нараховані та виплачені після його звільнення, яке не надано на ухвалу суду від 28.10.2024.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував щодо витребування доказів.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача в судове засідання не з"явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши заявлене клопотання та вислухавши думку учасників справи, суд вважає його задовольнити.
Згідно ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 12 ЦПК України, суд,зберігаючи об`єктивністьі неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Ухвалою суду від 28.10.2024 витребувано від Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (12325, вул. Жовтнева, 19, с-ще Головине, Житомирський район, Житомирська область, ЄДРПОУ - 02543472) на ряду з іншим і письмове повідомлення (розрахунок) про суми, нараховані та виплачені ОСОБА_1 після звільнення, де необхідно вказати повний детальний розрахунок із зазначенням всіх складових проведених нарахувань та виплат за період з 25.10.2023 по 30.09.2024 (що увійшло до нарахування "заробітна плата", "розрахункові" та інше);
01.11.2024 до суду з Головинського вищого професійного училища нерудних технологій на виконання ухвали суду від 28.10.2024 надано витребувані докази, однак не письмове повідомлення (розрахунок) про суми, нараховані та виплачені ОСОБА_1 після звільнення, де необхідно було вказати повний детальний розрахунок із зазначенням всіх складових проведених нарахувань та виплати за період з 25.10.2023 по 30.09.2024. Відповідачем зазначено, що надати таке повідомлення немає можливості у зв"язку з тим, що така інформація немає місця у трудових правовідносинах між позивачем і відповідачем. Лише вказав, що були проведені розрахунки за фактично відпрацьований час до моменту звільнення, а саме: виплати за рішенням суду у сумі 79187,3 грн. (у листопаді 2023 року), виплати за результатами перевірки держпраці 13976,85 грн. (у січні 2024 року). У зв"язку з тим, що ОСОБА_1 був звільнений 25.10.2023, відповідач немає можливості надати повний детальний розрахунок із зазначенням усіх складових проведених розрахунків та виплат за період з 25.10.2023 по 30.09.2024.
Судом встановлено, що відповідач Головинське вище професійне училище нерудних технологій виконало ухвалу суду про витребування доказів від 28.10.2024, частково, однак не надано відомостей, які мають значення та перешкоджають подальшому розгляду справи, а саме: не надано письмового повідомлення (розрахунок) про суми, нараховані та виплачені ОСОБА_1 після звільнення, де необхідно було вказати повний детальний розрахунок із зазначенням всіх складових проведених нарахувань та виплат за період з 25.10.2023 по 30.09.2024 (що увійшло до нарахування "заробітна плата", "розрахункові" та інше).
Зазначені відповідачем підстави щодо ненадання вказаних відомостей - вказана інформація немає місця у трудових правовідносинах між позивачем і відповідачем та у зв"язку з тим, що ОСОБА_1 був звільнений 25.10.2023, не є поважними та не відповідають дійсності, оскільки до 25.10.2023 Головинське вище професійне училище нерудних технологій та ОСОБА_1 перебували в трудових відносинах і останньому здійснювалися відповідні нарахування та виплати після його звільнення. У відповідача зберігаються всі документи на підставі яких здійнювалось нарахування виплат ОСОБА_1 після звільнення.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з: 1) основна заробітна плата (встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців); 2) додаткова заробітна плата (включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій); 3) інші заохочувальні та компенсаційні виплати (до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми).
Згідно ст.24 Закону України "Про відпустки" у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
Відповідно до ст.116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.
Згідно ч.1 ст.44 КЗпП України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40, пункті 6 частини першої статті 41 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
З наявних у справі наданих відповідачем розрахунків на ОСОБА_3 вбачається, що останньому після його звільнення 25.10.2023 нараховано та виплачено у жовтні 2023 року: заробітну плату директора в розмірі 4439,05 грн., розрахункові - 1935,30 грн., вислуга років - 1331,72 грн., престижність - 221,95 грн., оздоровчі - 8878,10 грн., лікарняні - 4885,67 грн. У січні 2024 року виплачені розрахункові в сумі 13976,85 грн.
Зазначені в розрахунках виплати ОСОБА_3 (нарахована зарплата, розрахункові, перерахунок та доплати розрахункових, оздоровчі) не конкретизовані по видах з урахуванням ст.2 ЗУ "Про оплату праці", ст.24 ЗУ "Про відпустки", ч.1 ст. 44 та ст.116 КЗпП України, що позбавляє суд можливості перевірити доводи позивача з приводу невиплати відповідних сум та їх розмір при звільненні відповідно до його позовних вимог та законодавства.
Враховуючи викладене, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість,з метою дотримання принципу змагальності сторін, сприяючи позивачу у реалізації його прав щодо подачі доказів на підтвердження своїх вимог, та дотримуючись завдань цивільного судочинства, вважає задовільнити клопотання позивача, та витребувати від відповідача докази, не подані ним згідно ухвали суду від 28.10.2024, оскільки їх ненадання перешкоджає подальшому розгляду справи.
Відповідно до ст. 240 ЦПК України у судовому засідання необхідно оголосити перерву.
Керуючись ст.ст. 259-261, 353 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів, задовольнити.
Витребувати від Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (12325, вул. Жовтнева, 19, с-ще Головине, Житомирський район, Житомирська область, ЄДРПОУ -02543472):
- письмове повідомлення (розрахунок) про суми, нараховані та виплачені ОСОБА_1 після звільнення, де вказати повний детальний розрахунок із зазначенням всіх складових проведених нарахувань та виплат за період з 25.10.2023 (що увійшло до нарахування "заробітна плата", "розрахункові", "оздровчі" та інше).
Вищезазначені докази слід надати в Червоноармійський районний суд Житомирської області до 26 листопада 2024 року та направити позивачу ОСОБА_1 .
Особа, яка не має можливості подати доказ, який витребовує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов"язаний повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити Головинське вище професійне училище нерудних технологій, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідальної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
У судовому засіданні оголосити перервудо 11 год. 00 хв. 26 листопада 2024 року.
Виклик в судове засідання учасників справи повторити.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя В. Ф. Лотуга
Суд | Червоноармійський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122958324 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Червоноармійський районний суд Житомирської області
Лотуга В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні