Ухвала
від 12.11.2024 по справі 544/1745/24
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/1745/24

пров. № 2/544/538/2024

Номер рядка звіту 81

У Х В А Л А

12 листопада 2024 року м. Пирятин

Суддя Пирятинського районного суду Полтавської області Малицька О.Л., розглянувши зауваження позивача ОСОБА_1 щодо ведення протоколу судового засідання згідно статті 249 ЦПК України

ВСТАНОВИЛА:

В провадженні Пирятинського районного суду Полтавської області знаходилась цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Пирятинський міський водоканал» про захист прав споживачів та зменшення суми заборгованості комунальних платежів.

12 листопада 2024 року до суду надійшли зауваження позивача ОСОБА_1 щодо ведення протоколу судового засідання згідно статті 249 ЦПК України. В обґрунтуванні поданого зауваження зазначено, що 23 жовтня 2024 нею було подано заяву до Пирятинського районного суду по справі № 544/1745/24 судді Малицькій О.Л. надати дану справу на ознайомлення. Під час перегляду матеріалів справи та ознайомленням з протоколом першого судового засідання від 26.09.2024 нею було встановлено порушення, що секретарем судового засідання ОСОБА_2 було під записом 7 09:02:36 «Зал ВКЗ Пирятинський суд включено відеозапис засідання» (арк 75 на звороті). Фактично відеозапис не працював, працював лише звукозапис.

Під записом 28 час 10:02:41 ( арк 75 на звороті) внесено до протоколу недостовірний запис, а саме: замість запису «Клопотання про заперечення розміру та підстав задоволення судових витрат на правову допомогу відповідача в частині їх співмірності та достовірності», яке було чітко нею, як позивачем, зачитано в першому судовому засіданні, що підтверджує запис на диск, наданий їй судом та друге «Клопотання про подання письмових доказів», яке полягає у припиненні цивільного правопорушення КП «Пирятинський міський водоканал» теж зачитано в першому судовому засіданні та записано на диск, наданий їй судом.

Секретарем ОСОБА_2 було внесено до протоколу першого судового засідання 26.09.2024 замість Клопотання про заперечення, змінено на «Клопотання про забезпечення», про що нею було зроблено зауваження в присутності судді ОСОБА_3 та прохання виправити в добровільному порядку на фактичне і достовірне клопотання про заперечення. Дані зміни не було виправлено секретарем ОСОБА_2 .

У зв`язку з вищезазначеним та керуючись статтею 249 ЦПК України, просить суд внести виправлення в дані недостовірності, порушения ведення протоколу першого засідання суду, поскільки в наданому їй диску звукозапису чітко і розбірливо було зачитано позивачем ОСОБА_1 «Клопотання про ЗАПЕРЕЧЕННЯ розміру та підстав задоволення судових витрат на правову допомогу відповідача в частині їх співмірності та достовірності».

Дослідивши матеріали справи та зауваження щодо ведення протоколу судового засідання, суддя дійшла до такого висновку.

Відповідно до ч. 1-3 ст.248 ЦПК України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2)найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання; 3)справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; 4) порядковий номер вчинення процесуальної дії; 5) назва процесуальної дії; 6) час вчинення процесуальної дії; 7)ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; 8) інші відомості, визначені цим Кодексом.

Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Згідно зі ст.249ЦПК України учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису.

Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу.

У разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення головуючий залишає їх без розгляду.

Зауваження щодо технічного запису судового засідання чи протоколу судового засідання повинні бути розглянуті не пізніше п`яти днів з дня їх подання.

Так, згідно з вказаними вище положеннями цивільного процесуального законодавства, інститут подання учасником справи та розгляду судом зауважень щодо протоколу судового засідання має на меті забезпечити можливість оперативного внесення виправлень у протокол судового засідання, усунення його неточностей та невідповідностей для забезпечення відображення у такому документі належної фіксації проведеного судового розгляду справи. Разом із цим, подання зауважень щодо протоколу судового засідання не може переслідувати мету висловлення незгоди сторони у справі з процесуальними діями та рішеннями суду.

Неповнота протоколу судового засідання - це не відображення усіх обставин, що відбувалися у судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом.

Неправильність протоколу судового засідання - це відображення відомостей не у тій послідовності та не у тому порядку, в якій передбачає закон, чи запис відомостей, які не відповідають дійсності.

Фактичний зміст конкретних процесуальних дій фіксується у технічному записі, а у протоколі судового засідання відображається їх назва і час вчинення. Протокол судового засідання є відображенням загальної позиції сторін, в ньому вказується стислий основний зміст пояснень сторін, а дослівний запис усіх пояснень, клопотань учасників судового процесу або детальний опис відображення усіх їх дій у протоколі судового засідання не передбачений діючим законодавством.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи, у протоколі судового засідання від 26 вересня 2024 року секретарем судового засідання у відповідності до вимог ст. 248 ЦПК України, зазначені всі визначені ч. 2 ст.248ЦПК України відомості, зокрема необхідні процесуальні дії, їх зміст, час та інших необхідні відомості, що фактично відповідає звукозапису судового засідання. Так само в протоколі відображенні всі істотні моменти розгляду справи в тій послідовності, в якій вони мали місце в судовому засіданні.

З врахуванням наведеного, суддя вважає необхідним відмовити у задоволенні зауважень щодо ведення протоколу судового засідання від 26 вересня 2024 року.

Керуючись ст.ст. 247-249, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

У задоволенні зауваження позивача ОСОБА_1 щодо ведення протоколу судового засідання від 26 вересня 2024 року - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Л.Малицька

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122959807
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —544/1745/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Малицька О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні