Справа № 585/3422/24
Номер провадження 1-кп/585/565/24
У Х В А Л А
11 листопада 2024 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
потерпілих: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
представника потерпілого - ОСОБА_6 ,
обвинуваченого - ОСОБА_7 ,
захисника - ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу по матеріалах об`єднаного кримінального провадження № 12024205500000268 відносно ОСОБА_7 про обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 309, ч. 4 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Роменського міськрайонного суду Сумської області перебуває об`єднане кримінальне провадження № 12024205500000268 відносно ОСОБА_7 про обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 309, ч. 4 ст. 185 КК України.
18 вересня 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до ОСОБА_7 про відшкодування матеріальної шкоди (в порядку ст. 128 КПК України) в розмірі 7802,63 грн.
Вказана позовна заява залишена без руху. ОСОБА_4 надано термін для усунення недоліків цивільного позову протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення її позову без руху.
Копію ухвали ОСОБА_4 отримала 04 жовтня 2024 року, що стверджується відповідною розпискою (а.с.63).
09 жовтня 2024 року ОСОБА_4 подала позовну заяву до ОСОБА_7 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, в розмірі 7802,63 грн., після усунення недоліків.
Ухвалою суду від 04 жовтня 2024 року кримінальне провадження призначено до судового розгляду по суті.
Прокурору ОСОБА_3 вважає, що розгляд цивільного позову в даному кримінальному провадженні призведе до затягування розгляду кримінального провадження відносно особи, яка утримується під вартою.
ОСОБА_7 проти спільного розгляду цивільного позову та кримінального провадження заперечував.
Захисник ОСОБА_8 вважав за доцільне відмовити у прийняття цивільного позову, з метою оперативного розгляду кримінального провадження. При цьому права потерпілої не будуть порушені, оскільки вона має право звернутися з позовом в порядку цивільного судочинства.
Потерпіла ОСОБА_9 подала заяву про розгляд справи без її участі (а.с. 119).
Потерпіла ОСОБА_5 при вирішенні клопотання покладалася на розсуд суду.
Представник потерпілого ОСОБА_6 не заперечувала проти прийняття цивільного позову до спільного розгляду з кримінальним провадженням.
Заслухавши думку учасників судового процесу, вивчивши цивільний позов, матеріали провадження, суд дійшов наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст.128КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно ч. 5 ст. 128 КПК України цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Параграфом 1 Глави 1 Розділу ІІІ ЦПК України передбачено право сторін подавати заяви по суті позову.
У випадку прийняття цивільного позову ОСОБА_4 до спільного розгляду з об`єднаним кримінальним провадженням відносно ОСОБА_7 , розгляд кримінального провадження буле відкладено на тривалий термін з метою надання права цивільному відповідачу подати відзив на позовну заяву, а цивільному відповідачу відповіді на відзив.
Крім того, оскільки цивільний позов ОСОБА_4 до ОСОБА_7 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, пред`явлено під час судового розгляду, у прийнятті такого слід відмовити.
Відмова у прийнятті позову у кримінальному провадженні не позбавляє права потерпілу сторону звернутись із відповідним позовом в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 128, 372 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У прийнятті цивільного позову ОСОБА_4 до ОСОБА_7 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та проголошено 12 листопада 2024 року об 11 год. 50 хв.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122963576 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євтюшенкова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні