Справа № 372/5888/24
Провадження № 1-кс-1490/24
ухвала
Іменем України
12 листопада 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді із клопотанням, яке погоджено прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів.
На обґрунтування клопотання зазначила, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024111230002147, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.11.2024 року ОСОБА_5 та ОСОБА_6 перебували у житловій кімнаті будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де спільно вживали алкогольні напої.
Того ж дня, близько 05 год. 00 хв., точного часу досудовим розслідування не встановлено, у ході спільного вживання алкогольних напоїв, між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 виник словесний конфлікт на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, в ході розвитку якого у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_6 .
Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , діючи умисно, керуючись мотивом, що ґрунтувався на раптово виниклих особистих неприязних стосунках із ОСОБА_6 , з метою спричинення тілесних ушкоджень, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, взяв до правої руки кухонний ніж та наніс ОСОБА_6 численні удари по правій нозі, чим спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді множинних відкритих ран правого стегна, після чого кулаками правої та лівої рук та правою та лівою ногами ОСОБА_5 наніс множинні удари по голові та тулубу ОСОБА_6 , чим спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді закритої тупої травми грудної клітини, множинних переломів ребер справа та зліва, посттравматичного пневмотораксу зліва, закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, саден та гематом обличчя, що в сукупності, за ступенем тяжкості відноситься до тяжких тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя в момент заподіяння.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що 01.11.2024 року було здійснено виїзд бригади екстреної медичної допомоги за адресою:
АДРЕСА_1 ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, а саме: картки виклику та виїзду екстреної медичної допомоги від 01.11.2024 року за адресою: АДРЕСА_1 , та звукозаписів вищевказаного виклику.
Слідчий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилась, у поданому клопотанні просила розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі, просила не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, у тому числі не здійснювати аудіо запис та відеозапис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності представників комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оскільки слідчим доведено, що існує реальна загроза зміни або знищення вищезгаданої медичної документації.
Згідно норми ч. 4 ст. ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи у разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 розслідується кримінальне провадження №12024111230002147, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань) доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаних кримінальних правопорушень, а також про те, що документи про тимчасовий доступ до яких з можливістю їх вилучення просить слідчий перебувають у володінні комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », необхідні для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а отже клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчогоСВ ОбухівськогоРУП ГУНП вКиївській області ОСОБА_3 про наданнятимчасового доступудо речейі документів,- задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих слідчого відділу Обухівського РУП ГУНП в Київській області, які здійснюють досудове розслідування кримінального провадження №12024111230002147 від 01 листопада 2024 року, у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до: картки виклику та виїзду екстреної медичної допомоги від 01 листопада 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 , та звукозаписів вищевказаного виклику, які знаходиться у володінні комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитися з нею, зробити її копії та вилучити (здійснити виїмку).
Строк дії ухвали визначити до 10 січня 2025 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122972120 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Сташків Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні