Справа № 752/16050/24
Провадження №: 1-кс/752/6872/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024100000000244 від 20.06.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управлінням Головного управління здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024100000000244 від 20.06.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Прокурорами Київської міської прокуратури відповідно до ст. 36 КПК України здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 23.12.2020 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 (в особі «Позичальника») і АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (надалі - Банк) було укладено Генеральний кредитний договір № 362/2020/РівнОД-КБ-ГКД (надалі - ГКД) із встановленим загальним лімітом у розмірі 25 млн. грн.
За умовами ГКД сторонами визначено строк кредитування 3 роки, мета кредитування- поповнення обігових коштів, формування покриття за гарантійними операціями і формування покриття за акредитивами.
У липні 2023 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не маючи наміру у подальшому виконувати узяті на себе зобов`язання, діючи умисно, з корисливих спонукань, з метою заволодіння грошовими коштами Банку, звернулися до останнього з проханням відкриття в рамках діючого ГКД непокритих акредитивів у загальній сумі 30 млн. євро.
Обґрунтуванням цьому була начебто необхідність пост-фінансування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на користь підприємства ІНФОРМАЦІЯ_3 (Словацька Республіка) для оплати за укладеним 05.07.2023 Рамковим Контрактом № 1/12 купівлі-продажу природного газу.
13.07.2023 членами Кредитної Ради Банку, які не усвідомлювати злочинних намірів посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », прийнято рішення (протокол № 103/3) про відкриття непокритих акредитивів з пост-імпортним фінансуванням на користь ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Після затвердження Правлінням Банку рішення Кредитної Ради з цього приводу, з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було укладено Додаткові договори №№ 12-15 до вище вказаного ГКД.
У подальшому, в період часу з 18.07.2023 по 12.09.2023 Банком було акцептовано і сплачено на розрахунковий рахунок контрагента ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ІНФОРМАЦІЯ_3 , грошові кошти в межах ліміту кредитування за акредитивом.
Станом на 17.07.2024 загальна сума заборгованості перед Банком становить 18 800 909,18 Євро.
Таким чином, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » діючи умисно, з корисливих спонукань, шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволоділи чужим майном, що належить АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вчинене в особливо великих розмірах.
Згідно відкритих джерел інформації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з 10. 03. 2021 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 по роботі з великими платниками податків.
Зазначений державний орган є володільцем документів юридичної справи (реєстраційної та звітної частини) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Потреба в отриманні доступу до зазначених документів та вилученні їх копій пов`язана з необхідністю їх подальшого експертного дослідження під час проведення судово-економічної експертизи, що позитивно вплине на об`єктивність встановлення розміру завданої майнової шкоди потерпілому.
Беручи до уваги вищевикладене для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, встановлення повного кола осіб, які можуть бути причетними до скоєння даного кримінального правопорушення, отримання відомостей, котрі є необхідними для встановлення осіб, що скоїли дане кримінальне правопорушення, слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_1 ).
В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Крім того, слідчий просив розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику осіб, у володінні якої вони знаходяться, оскільки призведе до передчасного розголошення відомостей.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, за наведених слідчим підстав.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим наведені достатні підстави вважати, що вся інформація викладена в документах, що зазначені у клопотанні, до яких вона просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, результат проведених слідчих дії в подальшому може бути використаним, як доказ, крім того, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей, неможливо.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС Слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві майору поліції ОСОБА_3 та групі слідчих в рамках даного кримінального провадження дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №42024100000000244 від 20.06.2024 року, тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, а саме: документи юридичної справи (реєстраційної та звітної частини) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.12.2020 року по теперішній час.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122974376 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Митрофанова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні