Ухвала
від 12.11.2024 по справі 461/9057/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/9057/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"12" листопада 2024 р. м.Львів

Суддя Галицького районного суд м. Львова Романюк В.Ф., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ), Головного управління Національної поліції у Львівській області (адреса: м.Львів, пл. Ген. Григоренка, 3, код ЄДРПОУ: 40108833), Управління служби безпеки України у Львівській області (адреса: м.Львів, вул. Вітовського, 55, код ЄДРПОУ: 20001591), Дзвонкєвіч Елізи Клаудії (адреса: м.Львів, вул. Ів. Франка, 108), Генерального Консульства Республіки Польща (адреса: м.Львів, вул. Ів. Франка, 110), Посольства Республіки Польща (адреса: 01901, м.Київ, вул. Ярославів Вал, 12), треті особи: Уповноважений Верховної Ради України у прав людини у Львівській області (адреса: м.Львів, вул. Винниченка, 18 каб.107, код ЄДРПОУ: 21661556), Посольство Німеччини (адреса: 01901, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 25), Посольство Іспанії (адреса: 01021, м.Київ, вул. Козловський узвіз, 7а 15 поверх), Міністерство оборони України (адреса: м.Київ 168, проспект Повітряних сил України, 6, код ЄДРПОУ: 00034022), Міністерство закордонних справ (адреса: 01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1, код ЄДРПОУ: 00026620) про захист честі, гідності та ділової репутації, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовної заявою до ОСОБА_2 , Головного управління Національної поліції у Львівській області, Управління служби безпеки України у Львівській області, Дзвонкєвіч Елізи Клаудії, Посольства Республіки Польща, треті особи: Уповноважений Верховної Ради України у прав людини у Львівській області, Посольство Німеччини, Посольство Іспанії, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ, в якій просить суд: зобов`язати відповідача привселюдно публічно викласти відео ролик на сайті головного управління поліції у Львівській області принести вибачення за свої дії, зокрема на місці навчання ОСОБА_1 ;

Стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 суму відшкодування моральної шкоди в розмірі 1000 000 грн.

Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, виходячи із наступного.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як вбачається із змісту позовної заяви позивачем не конкретизовано позовні вимоги до кожного із відповідачів, що суперечить п.4 ч.2 ст.175 ЦПК України.

Також у позовній заяві відсутнє обґрунтовано щодо залучення до розгляду справи відповідачів: Дзвонкєвіч Елізи Клаудії, Генерального Консульства Республіки Польща, Посольства Республіки Польща та третіх осіб: Посольство Німеччини, Посольство Іспанії.

Частиною 7 ст.43 ЦПК України передбачено, що у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Частиною 1 статті 177 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Як вбачається із матеріалів справи позивачем долучено квитанції про доставку документів таким відповідачам та третім особам: Головному управлінню Національної поліції у Львівській області, Управлінню служби безпеки України у Львівській області, Уповноваженому Верховної Ради України у прав людини у Львівській області, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ.

Однак, всупереч зазначеним норма закону, позивачем не долучено до матеріалів позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також не надано докази надсилання у паперовій формі з описом вкладень відповідачам та третім особам позовної заяви із додатками.

Крім цього, суд звертає увагу на те, що позивачем до матеріалів справи долучено докази без перекладу на українську мову.

Відповідно до вимогстатті 9 Цивільного процесуального кодексу Україницивільне судочинство в судах провадиться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав учасників судового процесу за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасникам судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно зістаттею 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.

З огляду на зазначене, документи, які подаються до позовної заяви повинні бути перекладені на державну (українську) мову. Позивач не позбавлений права звернутися до перекладача з метою приведення додатків до позовної заяви у відповідність до вимог закону.

Окрім цього, суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.4 ст.177Цивільного процесуальногокодексу України (даліЦПК України)до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 3 ст.6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позовна заява у цій справі містить по одній вимозі немайнового (захист честі, гідності та ділової репутації) і майнового характеру (стягнення моральної шкоди). Кожна з цих позовних вимог підлягає оплаті судовим збором відповідно до вищевказаної норми.

Згідно з п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:

-за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.

-за подання позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028 грн.

Однак, позивачем в супереч зазначеним нормам закону, не долучено до матеріалів справи документи, що підтверджує сплату судового збору за подання позовної заяви немайнового і майнового характеру у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суд, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ), Головного управління Національної поліції у Львівській області (адреса: м.Львів, пл. Ген. Григоренка, 3, код ЄДРПОУ: 40108833), Управління служби безпеки України у Львівській області (адреса: м.Львів, вул. Вітовського, 55, код ЄДРПОУ: 20001591), Дзвонкєвіч Елізи Клаудії (адреса: м.Львів, вул. Ів. Франка, 108), Генерального Консульства Республіки Польща (адреса: м.Львів, вул. Ів. Франка, 110), Посольства Республіки Польща (адреса: 01901, м.Київ, вул. Ярославів Вал, 12), треті особи: Уповноважений Верховної Ради України у прав людини у Львівській області (адреса: м.Львів, вул. Винниченка, 18 каб.107, код ЄДРПОУ: 21661556), Посольство Німеччини (адреса: 01901, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 25), Посольство Іспанії (адреса: 01021, м.Київ, вул. Козловський узвіз, 7а 15 поверх), Міністерство оборони України (адреса: м.Київ 168, проспект Повітряних сил України, 6, код ЄДРПОУ: 00034022), Міністерство закордонних справ (адреса: 01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1, код ЄДРПОУ: 00026620) про захист честі, гідності та ділової репутації, - залишити без руху.

Надати позивачу 10 - ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку невиконання даної ухвали про залишення заяви без руху, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя В.Ф. Романюк

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122978972
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —461/9057/24

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Романюк В. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні