ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"13" листопада 2024 р. м ХарківСправа № 922/3979/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Пономаренко Т.О.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" (62495, Харківська обл., Харківський р-н, смт. Васищеве, Орєшкова в`їзд, 1; код ЄДРПОУ: 32947706) до Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD) (Болгарія, гр. Бургас, вул. Васил Левські, 16, офіс 121 (16 VASYL LEVSKI STR, OFF/121, BURGAS 8000, BULGARIA); код ЄДРПОУ: 207354814) про розірвання договору та стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
08.11.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD), в якій просить суд розірвати договір №23-14 надання послуг з міжнародних перевезень вантажів від 26.07.2023, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПЕТ» та Товариством з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD), та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПЕТ» 181 814,73 дол. США попередньої оплати, а також витрати зі сплати судового збору.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Згідно з п.3 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У пункті 2 частини 1 статті 164 ГПК України закріплено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Дана позовна заява містить одну вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру.
Згідно з п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить стягнути з відповідача борг в іноземній валюті.
Статтею 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
Також в п.3.4 постанови пленуму ВГСУ "Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011 зазначено, що ціна позову про стягнення іноземної валюти визначається в іноземній валюті та національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.
Тобто у разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту в національній валюті України (гривнях).
Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви.
Позивачем на підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано платіжну інструкцію №1745 від 07.11.2024 на суму 90 448,18 грн.
При цьому позивач не надав суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.
Оскільки позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру в іноземній валюті, а саме в доларах США, позивачеві необхідно надати відповідну довідку банку про офіційний курс долара США на день подачі позову, а також надати суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.
Частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх.№3979/24 від 08.11.2022) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк, який становить 5 днів з дня отримання ним ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме:
- надати суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.
3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Дата підписання: 13.11.2024.
СуддяТ.О. Пономаренко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122983411 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Пономаренко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні