Ухвала
від 15.11.2024 по справі 922/3979/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"15" листопада 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3979/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянув матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" (62495, Харківська обл., Харківський р-н, смт. Васищеве, Орєшкова в`їзд, 1; код ЄДРПОУ: 32947706) до Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD) (Болгарія, гр. Бургас, вул. Васил Левські, 16, офіс 121 (16 VASYL LEVSKI STR, OFF/121, BURGAS 8000, BULGARIA); код ЄДРПОУ: 207354814) про розірвання договору та стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

08.11.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD), в якій просить суд розірвати договір №23-14 надання послуг з міжнародних перевезень вантажів від 26.07.2023, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПЕТ» та Товариством з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD), та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПЕТ» 181 814,73 дол. США попередньої оплати, а також витрати зі сплати судового збору.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 13.11.2024 позовну заяву (вх.№3979/24 від 08.11.2022) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" - залишено без руху. Надано позивачу строк, який становить 5 днів з дня отримання ним ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме надати суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.

14.11.2024 до суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" надійшла заява (вх.№28727 від 14.11.2024) про усунення недоліків позовної заяви.

15.11.2024 до суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" надійшла заява (вх.№28804 від 15.11.2024).

Беручи до уваги вищезазначене, суд дійшов висновку, що позивач усунув недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху.

Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є Товариство з обмеженою відповідальністю "Стрійм Трейд Європа" (Stream Trade Europe LTD), яке зареєстроване: а вул. Васил Левські, 16, офіс 121, гр. Бургас, Болгарія (16 VASYL LEVSKI STR, OFF/121, BURGAS 8000, BULGARIA).

Позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору надання послуг з міжнародних перевезень вантажів №23-14 від 26.07.2023.

Згідно з приписами ч.1 ст.3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

Підстави визначення підсудності справ судам України перелічені у статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право".

Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках:

1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону;

2) якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача;

3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України;

4) якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні;

5) якщо у справі про відшкодування шкоди позивач - фізична особа має місце проживання в Україні або юридична особа - відповідач - місцезнаходження в Україні;

6) якщо у справі про спадщину спадкодавець у момент смерті був громадянином України або мав в Україні останнє місце проживання;

7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України;

8) якщо у справі про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим особа мала останнє відоме місце проживання на території України;

9) якщо справа окремого провадження стосується особистого статусу або дієздатності громадянина України;

10) якщо справа проти громадянина України, який за кордоном діє як дипломатичний агент або з інших підстав має імунітет від місцевої юрисдикції, відповідно до міжнародного договору не може бути порушена за кордоном;

11) якщо у справі про банкрутство боржник має місце основних інтересів або основної підприємницької діяльності на території України;

12) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.

За змістом п.5.3 укладеного між сторонами договору надання послуг з міжнародних перевезень вантажів №23-14 від 26.07.2023 у разі незадоволення пред`явленої претензії або незгоди сторони з результатами її розгляду (відповіддю) іншої сторони, рішення спірного питання передається на розгляд господарського суду за місцезнаходженням позивача відповідно до чинного законодавства України.

З огляду на зазначене, даний спір підлягає розгляду Господарським судом Харківської області.

Частиною 1 статті 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1) наказного провадження;

2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Наявність спору між сторонами в даному випадку виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, тому суд, відповідно, має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються нормами ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що даний позов відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Беручи до уваги, що позовна заява не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у ч.5 статті 12 ГПК України, враховуючи, що обставини справи, що згідно ч.3 статті 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, суд приходить до висновку про те, що справа №922/3979/24 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Згідно із вимогами ст.367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Відповідно до положень ст.19 Закону України "Про міжнародні договори України" чинні міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Болгарія регулюється Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах, підписаним 21 травня 2004 року (далі - Договір).

Згідно з приписами статті 9 зазначеного Договору, договірні сторони надають одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту сторін, свідків, експертів та інших учасників процесу, а також виконання рішень органів юстиції.

Відповідно до статті 3 Договору, органи юстиції договірних сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього договору органи юстиції договірних сторін здійснюють зносини через свої центральні органи.

Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 1 Договору, центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Республіці Болгарія - Міністерство юстиції Республіки Болгарія.

Статтею 4 Договору передбачено, що при застосуванні положень цього договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Республіки Болгарія - болгарською мовою. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої договірної сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної договірної сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої договірної сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою запитуваної договірної сторони.

Зважаючи на викладені обставини суд зазначає, що для належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі, судові документи і матеріали по справі необхідно направляти українською мовою із засвідченим перекладом мовою запитуваної договірної сторони - болгарською мовою через Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Болгарія.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду цієї справи, суд дійшов висновку про доцільність зупинення провадження у справі №922/3979/24.

Керуючись статтями 12, 81, 123, 176, 228, 234, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх.№3979/24 від 08.11.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПЕТ" до Товариства з обмеженою відповідальністю Стрійм Трейд Європа (Stream Trade Europe LTD) про розірвання договору та стягнення коштів прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі №922/3979/24.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Розпочати підготовче провадження і призначити підготовче засідання на

26 лютого 2025 року о 10:00.

4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.

5. Запропонувати сторонам у справі подати/надіслати суду:

Відповідачу:

- відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст.165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;

- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив), протягом 5 днів з дня її отримання, оформлені згідно з вимогами ст.167 ГПК України, разом із документами, що підтверджують їх надіслання (надання) позивачу;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

Позивачу:

- надати оригінали договору №23-14 надання послуг з міжнародних перевезень вантажів від 26.07.2023 та додатку №20 від 24.05.2024 до нього для огляду в судовому засіданні;

- відповідь на відзив (у разі отримання), протягом 5 днів з дня його отримання, оформлену згідно з вимогами ст.166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами відповідно до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178 ГПК України.

7. Зобов`язати позивача надати суду належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на офіційну мову Республіки Болгарія (болгарську мову) копії цієї ухвали від 15.11.2024 про відкриття провадження у справі №922/3979/24 у трьох примірниках, судового прохання про вручення відповідачу документів по справі у трьох примірниках та позовну заяву разом з доданими до неї документами в трьох примірниках, - у строк 15 днів з моменту отримання цієї ухвали.

8. Довести до відома сторін, що відповідно до п.1 ч.1 ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема, ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

9. Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі здійснюється учасниками справи на стадії підготовчого провадження.

10. Запропонувати учасникам справи забезпечити участь у судовому засіданні компетентного представника з документами, що посвідчують його особу та повноваження.

11. Явку представників учасників справи визнати необов`язковою.

12. Роз`яснити учасникам справи про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до вимог ст.197 ГПК України.

13. Роз`яснити учасникам справи положення ст.202 ГПК України, відповідно до якої неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи (заяви) по суті, крім випадків, визначених цією статтею

14. У зв`язку зі необхідністю звернення Господарським судом Харківської області до компетентного органу іноземної держави із судовим дорученням про надання правової допомоги, провадження у справі №922/3979/24 зупинити.

15. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі в порядку, передбаченому статтями 254, 255 ГПК України.

Ухвалу підписано 15.11.2024.

СуддяТ.О. Пономаренко

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123033061
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —922/3979/24

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 29.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні