КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/6074/24
Провадження № 1-кс/552/2642/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2024 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 72024171000000034 від 22.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № 72024171000000034 від 22.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області за процесуального Полтавської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72024171000000034 від 22.07.2024 за ч.3 ст.212 КК України.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 упродовж 2021-2024 років організував протиправну діяльність ряду суб`єктів господарювання направлену на незаконну «конвертацію» грошових коштів з безготівкових у готівкові.
Встановлено, що вищевказаний громадянин у власній повсякденній фінансово господарській діяльності використовує ряд підконтрольних йому суб`єктів господарювання, серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (теперішня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ФГ « ОСОБА_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (теперішня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ») ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ЄДРПОУ НОМЕР_12 , ФОП ОСОБА_4 іпн НОМЕР_13 , ФОП ОСОБА_6 іпн НОМЕР_14 , ФОП ОСОБА_7 іпн НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ЄДРПОУ НОМЕР_16 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ЄДРПОУ НОМЕР_17 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ЄДРПОУ НОМЕР_18 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ЄДРПОУ НОМЕР_19 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_20 ).
Аналізом руху коштів по банківських рахунках вищевказаних підприємств установлено, що в 2021-2024 роках ОСОБА_4 використовує реквізити зазначених СГД виключно з метою надання незаконної податкової вигоди підприємствам реального сектору економіки.
Подальшим аналізом встановлено, що на розрахункові рахунки підприємств підконтрольних ОСОБА_4 надходять безготівкові грошові кошти в сумі понад 1 млрд. грн. з призначенням платежів за товари, роботи та послуги кінцевими замовниками яких являються підприємства реального сектору економіки.
Вищевказані грошові кошти ОСОБА_4 перераховує на розрахункові рахунки підприємств, які здійснюють лише документальне відображення реалізації ТМЦ, які фактично реалізовані за готівкові кошти, серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_22 ) та ряд інших СГД.
При цьому, аналізом відомостей, які містяться в інформаційно аналітичних базах даних ДПС України, установлено, що вказані вище операції не відображаються в податковому обліку як покупців так і продавців.
Аналізом інформації щодо руху коштів по банківських рахунках підконтрольних ОСОБА_4 підприємств встановлено, що в період з 26 по 31 січня 2024 року з розрахункових рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ФГ « ОСОБА_5 » на банківські рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » перераховано понад 15 млн. грн. з призначенням платежів «оплата за продукцію з ПДВ та надання поворотної фінансової допомоги».
При цьому, згідно відомостей, які містяться в інформаційно аналітичних базах даних ІНФОРМАЦІЯ_21 встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » в 2024 році не зареєстровано жодної податкової накладної в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ФГ « ОСОБА_5 ».
Відтак, з метою перевірки реальності фінансово-господарських взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » з вказаними вище підприємствами постала необхідність у дослідженні відповідних документів, а саме: договорів, додаткових угод, специфікацій до них, податкових/видаткових накладних, накладних, рахунків - фактур, платіжних доручень, векселів, актів прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, листів, доручень, рахунків на оплату, банківських виписок, актів виконаних робіт, актів звірок, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості (відповідності), інші фінансово-господарські документи, які укладалися в межах взаємовідносин між вказаними підприємствами.
Отримані в результаті документи, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні так як іншими способами встановити вказані відомості та довести обставини кримінального правопорушення неможливо, оскільки ці документи є першоджерелом виникнення та фіксації фінансово-господарських взаємовідносин між суб`єктами господарювання, у зв`язку із чим вони мають бути вилучені в оригіналах, у тому числі у зв`язку із необхідністю проведення судових експертиз (почеркознавчої, економічної тощо).
Прокурор досуду нез`явився,надав заявупро розглядклопотання безйого участі,підтримав клопотання. Також, оскільки маються достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення частини зазначених документів, просив розглядати клопотання без участі представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », тобто особи, у володінні якої знаходяться документи.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до положень ст. 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадженні не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши доводи викладені прокурором в клопотанні, перевіривши додані до клопотання матеріали кримінального провадження, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого було подано клопотання, дійшов такого.
Відповідно до вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до абзацу 2 п. 1.1 розділу 1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 №1950/5), для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Дослідивши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність застосовування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю, оскільки прокурором у своєму клопотанні доведено, що у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_23 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , перебувають зазначені в клопотанні документи та інформація, які самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться у вказаних документах, можуть бути використані в якості доказів причетності певних осіб до скоєння кримінального правопорушення, а також у зв`язку з тим, що на даний час неможливо у інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 160, 162 п.7, 164, 166 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 72024171000000034 від 22.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України - задовольнити.
Надати детективам Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , начальнику відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_20 , прокурорам цього ж відділу ОСОБА_21 , ОСОБА_3 та ОСОБА_22 право тимчасового доступу з можливістю вилучення оригіналів документі щодо фінансово господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_23 ) з ФГ « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) за період з 01.01.2024 по дату виконання ухвали, в тому числі: договорів (угод) з додатками, специфікацій, калькуляцій, податкових та видаткових накладних, накладних, товарно-транспортних накладних, заяв або заявок на отримання продукції, актів, у т.ч. актів приймання-передачі (здачі), актів звірки; рахунків та рахунків-фактур, сертифікатів якості та походження придбаних товарів, розрахункових касових документів, векселів, довіреностей, у т.ч. на отримання товарно-матеріальних цінностей; документів складського обліку, доручень тощо, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_23 ) зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали встановити до 12 грудня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122984313 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Сингаївська Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні