Ухвала
від 14.11.2024 по справі 392/1636/24
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/1636/24

Провадження № 2/392/712/24

У Х В А Л А

про забезпечення позову

14 листопада 2024 року м. Мала Виска

Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Назаренка К.П., при секретарі Постолюку А.П., розглянувши заяву представника позивача адвоката Тимченка Сергія Віталійовича, про забезпечення позову,

У С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ), про визнання договору дарування недійсним та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, в якому просила визнати недійсним договір дарування земельної ділянки площею 6,3645 га, кадастровий номер 3523185200:02:001:0343, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Злинської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, посвідчений 09.03.2023 приватним нотаріусом Олександрійського районного нотаріального округу Кіровоградської області Стінюхіною І.В., зареєстрованого в реєстрі за №513 та скасувати державну реєстрацію про речове право на вищезазначене нерухоме майно, номер запису про речове право 49507340.

28.10.2024 представник позивача ОСОБА_4 подав заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на вказану земельну ділянку, яка належить ОСОБА_3 на підставі вищезгаданого договору дарування.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову представник позивача зазначив, що ОСОБА_2 діючи очевидно недобросовісно та зловживаючи правами стосовно кредитора, будучи свідомо обізнаною про судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 про стягнення з неї заборгованості, переслідуючи єдину мету ухилитися від виконання грошового зобов`язання за рахунок відчужуваного майна та зберегти його від примусової реалізації в рахунок погашення заборгованості за можливим рішенням суду про стягнення з неї боргу за договором позики, уклала договір дарування належної їй земельної ділянки своїй дочці ОСОБА_3 .

Тобто така недобросовісна поведінка в минулому вказує на можливість їх в подальшому вчиняти дії направлені на приховування майна від примусової реалізації в рахунок погашення боргу перед позивачем та здійснити повторне відчуження земельної ділянки третім особам.

Розгляд справи призначався на 14.11.2024. Учасники справи в засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином. В заяві про забезпечення позову заявник просив розглянути заяву у відсутність заявника. Представник відповідача, адвокат Моргунова Таїсія Олександрівна, подала клопотання, що на час розгляду справи перебуватиме у відпустці за межами території України. Просила суд відкласти розгляд справи на іншу дату і час. Згідно ч.1 ст.153 ЦПК, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Згідно ч.4 цієї ж статті, у виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін. Суд надав можливість сторонам прийняти участь у судовому засіданні, вважає що наявних матеріалів достатньо для прийняття рішення і подальше відкладення розгляду цього питання вбачає недоцільним.

Розглянувши позовні матеріали, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 31.10.2019 у справі № 754/10714/18 зазначив: «Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову…. При цьому забезпечення позову не порушує принципів змагальності і процесуальної рівноправності сторін. При розгляді заяви про забезпечення позову вирішується лише питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову і не вирішуються матеріально-правові вимоги та наперед результат розгляду справи по суті позову».

Згідно п. 43 Рішення по справі «Шмалько проти України», ст.6 "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод" 1950 року проголошує право на суд одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно правових питань до суду. Однак це право було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін. Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову, може призвести до утруднення виконання рішення суду, а відтак й до порушення права особи на доступ до правосуддя.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов може бути забезпечений, серед іншого, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Із заяви про забезпечення позову, вбачається, що позивач обрав вид забезпечення позову шляхом накладення арешту (заборони на відчуження) на вищевказану земельну ділянку.

Умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення, а також те, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення до неї позову може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Загроза утруднення або неможливості виконання рішення суду наявні і тоді, коли у сторони спору до його вирішення є можливість розпорядитися належним їй майном з метою ухилення від виконання судового рішення.

Суд дійшов очевидного висновку, що чергове відчуження спірної земельної ділянки може утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення, у випадку задоволення позову. Окрім того, суд враховує, що дана земельна ділянка вже раз відчужувалася в період іншого судового спору (справа №398/972/21) і невжиття заходів забезпечення позову по ньому, вже призвело до утруднення виконання рішення суду, а відтак й до порушення права особи на доступ до правосуддя. Тож забезпечення позову слід застосувати.

При цьому, обставин, передбачених ч.ч. 4-11 ст. 150 ЦПК України, які б перешкоджали застосуванню такого виду забезпечення позову, судом не встановлено.

Керуючись ст.ст. 149, 150, 153, 353 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити заяву представник позивача адвоката Тимченка Сергія Віталійовича, про забезпечення позову.

Накласти арешт (заборону на відчуження) на земельну ділянку з кадастровим номером 3523185200:02:001:0343, площею 6,3645 га, розташовану за адресою: Кіровоградська область, Маловисківський район, сільська рада Плетеноташлицька, яка належить ОСОБА_3 на підставі договору дарування від 09.03.2023, посвідченого 09.03.2023 приватним нотаріусом Стінюхіною І.В. реєстровий №513, зареєстрованого в Державному Реєстрі про речове право на нерухоме майно 09.03.2023, номер запису про речове право 49507340.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Суддя К.П.НАЗАРЕНКО

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123023787
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування

Судовий реєстр по справі —392/1636/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Письменний О. А.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Назаренко К. П.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Назаренко К. П.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Назаренко К. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні