Справа № 369/10307/24
Провадження № 2/362/2389/24
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
18 листопада 2024 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільчі мережі України» про визнання незаконним і скасування рішення, визнання незаконни і скасування акту-розрахунку, та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільчі мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів,
В С Т А Н О В И В:
Судом здійснюється розгляд вказаної цивільної справи.
Проте, перевіривши форму і зміст первісної позовної заяви, приходжу до висновку, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав (а.с. 1 11).
Норми статті 175 ЦПК України чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.
Натомість, в порушення пунктів 2, 8 і 9 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить:
-відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у cторін;
-ідентифікаційний код юридичної особи відповідача;
-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових та електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Насамперед, слід роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 2 статті 48 ЦПК України, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Проте, позивач зазначив в якості відповідача особу яка не має статусу юридичної особи.
Отже, позивачу слід вирішити питання стосовно юридичної особи відповідача за даним позовом.
Одночасно, позивачу слід врахувати, що положення цивільного процесуального закону не передбачають можливості участі у справі особи в особі іншої особи.
Як наслідок, позивачу необхідно вирішити питання про те, хто саме (яка юридична особа) є відповідачем за позовом!
Також, за змістом заяви позивач навів попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат які позивач поніс, однак не зазначив розрахунок судових витрат які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того, при подачі позову слід обов`язково дотримуватись вимог статті 177 ЦПК України.
Проте, в порушення вимог частини першої статті 177 ЦПК України, позивач не додав до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що додаються до неї для відповідача.
Дана обставина підтверджується переліком додатків до позову, в якому відсутня вказівка про те, що до позову додано «копію позовної заяви із усіма додатками до неї для відповідача».
Тобто, якщо у додатку не вказано, що до позову додається «копія позову і всіх документів, що додаються до нього для відповідача», то є очевидним висновок, що вказаних документів до позову не додано.
У зв`язку із цим, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви у спосіб: шляхом подання нової редакції позовної заяви, яка б повністю відповідала вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.
Згідно із частиною одинадцятою статті 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином, оскільки, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача та надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 175, 187, 258 261 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільчі мережі України» про визнання незаконним і скасування рішення, визнання незаконни і скасування акту-розрахунку.
Повідомити про вказане позивача та надати йому строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення позивачу копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123064977 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні