Ухвала
від 18.11.2024 по справі 579/2463/24
КРОЛЕВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 579/2463/24

1-кп/579/244/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" листопада 2024 р. Кролевецький районний суд Сумської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Кролевець клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 направлення обвинувального акту у кримінальному провадженні № 12023200510000227 від 17.08.2023 до Сумського апеляційного суду для визначення територіальної підсудності, -

в с т а н о в и в:

Ухвалою суду від 22 жовтня 2024 року призначено підготовче судове засідання на підставі направленого до суду обвинувального акту стосовно ОСОБА_5 про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

15.11.2024року наадресу судузахисником ОСОБА_4 було направленоклопотання пронаправлення обвинувальногоакту укримінальному провадженні№ 12023200510000227від 17.08.2023до Сумськогоапеляційного судудля визначеннятериторіальної підсудності,яке захисникпідтримав упідготовчому судовомузасіданні тапросив задовольнити.Мотивував вказанеклопотання таким. ОСОБА_5 обвинувачуєтьсяв тому,що вінбудучи директоромПВКП «Авангард-Н»заволодів чужиммайном увигляді грошовихкоштів всумі 152840,51грн.шляхом зловживанняслужбовою особоюсвоїм службовимстановище вумовах воєнногостану. Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вважається закінченим з моменту отримання можливості розпорядитися ним на власний розсуд. За даними обвинувального акта КП «Кролевецька лікарня «Кролевецької міської ради перерахувало грошові кошти в сумі 152840, 51 грн. ПВКП «Авангард-Н». ПВКП «Авангард зареєстровано за адресою: м.Суми, вул. Робітниче селище, будинок 17 на території Ковпаківського району м.Суми. Грошові суми в розмірі 152840, 51 грн. надійшли на розрахунковий рахунок ПВКП «Авангард-Н» в м.Суми, і лише після цього ОСОБА_5 отримав можливість розпорядитись ними на власний розсуд. Таким чином, кримінальне правопорушення передбачене ч.4 ст. 191 КК України, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 вчинено і закінчене на території Ковпаківського району м.Суми. Тому вважає, що кримінальне провадження територіально підсудне Ковпаківському районному суду м.Суми.

Обвинувачений ОСОБА_5 з клопотанням погодився, просив задовольнити.

В підготовчому судовому засіданні прокурор заперечував проти задоволення клопотання, оскільки місцем проведення робіт, завдяки завищенню вартості яких обвинувачений заволодів чужим майном у вигляді грошових коштів, було місто Кролевець, а саме, КП «Кролевецька лікарня» Кролевецької міської ради. Відтак вважає, що злочин скоєно у межах територіальної підсудності Кролевецького районного суду Сумської області і вказане кримінальне провадження підсудне саме Кролевецькому районному суду.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити не можливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.

Тобто основною юридичною ознакою для визначення територіальної підсудності є місце вчинення злочину, яке згідно з п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України належить до обставин, що підлягають доказуванню у кожному конкретному провадженні. При чому «місце вчинення злочину» в контексті ч. 1 ст. 32 КПК України розглядається лише як ознака, що дозволяє визначити підсудність кримінального провадження - це одиниця адміністративно-територіального поділу, на підставі якої побудована судова система в цілому.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.

З об`єктивної сторони злочин, передбачений ст. 191 КК України, може бути вчинений у формі заволодіння чужим майном. Зловживання службовим становищем як спосіб заволодіння майном означає, що особа порушує свої повноваження і використовує організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції всупереч інтересам служби для незаконного і безоплатного обертання чужого майна.

Закінченим злочин у цій формі визнається з моменту незаконного безоплатного заволодіння майном або незаконної передачі його третім особам.

Таким чином, злочин, передбачений ч. 4 ст. 191 КК України, який інкримінується обвинуваченому, вважається закінченим з моменту привласнення ним коштів, зокрема, з моменту перерахування таких коштів на рахунок ПВКП «Авангард-Н» фактичне місцезнаходження якого є: АДРЕСА_1 .

Враховуючи вищенаведене, суд встановив, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , вчинено не на території Кролевецької міської територіальної громади Конотопського району Сумської області, а на території Ковпаківського району м. Суми. Таким чином, до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до Кролевецького районного суду з порушенням правил територіальної підсудності.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 32 КПК України, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності. Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Згідно зі ч.3ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення направити обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.

За даних обставин суд вважає, що обвинувальний акт у кримінальному провадженні за № 12023200510000227 від 17.08.2023 року про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, надійшов до Кролевецького районного суду Сумської області з порушенням правил територіальної підсудності, а тому обвинувальний акт слід направити до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності, оскільки місцем вчинення злочину, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , є територія Ковпаківського району м.Суми.

Вказане відповідає правовому висновку викладеному у постанові Верховного Суду від 24 листопада 2022 року у справі № 463/6381/22, який у відповідності до положень ч.ч.5, 6ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права та враховується іншими судами при застосуванні таких норм права.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.32,34,314 КПК України, суд -

п о с т а н о в и в :

Клопотання захисника - задовольнити.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023200510000227 від 17.08.2023 року про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України- направити з поданням Кролевецького районного суду Сумської області до Сумського апеляційного суду для визначення територіальної підсудності.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКролевецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123087351
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —579/2463/24

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Кролевецький районний суд Сумської області

Придатко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні