Ухвала
від 19.11.2024 по справі 707/3294/24
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/3294/24

2/707/1447/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 листопада 2024 року м. Черкаси

Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Мошнівська громада про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ),третя особа:Мошнівська громада(місцезнаходження:вул.Максима Преснякова,13,с.Мошни,Черкаський район,Черкаська область), про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, у якій просить суд:

- вжити заходизабезпечення позову шляхомнакладення арештуна частину житловогобудинку загальноюплощею (кв.м):35.5,житловою площею(кв.м):17.3,матеріал стіни:дерево,обкладене плиткою,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_2 ;

- залучити вякості третьоїособи Мошнівську громаду Черкаської області, що не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача;

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в сумі 49895грн 20коп., моральну (немайнову)шкоду в сумі 40 000 грн 00 коп.;

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір за подачу позовної заяви та заяви про забезпечення позову в розмірі 1816 грн 80 коп.;

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу в розмірі 11000 грн 00 коп.

Згідно із ст. 33 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) автоматизованою системою документообігу суду, з урахуванням положень ст.ст. 36, 37 ЦПК України, визначено головуючого суддю Морозова В.В.

Відповідно до частини першої статті 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою статті 187 ЦПК України, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача.

Відповідь про реєстрацію місця проживання відповідача ОСОБА_2 отримана на запит суду 18 листопада 2024 року.

Вивчивши вказану позовну заяву з доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона повинна бути залишена без руху, виходячи з наступних підстав.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем, серед іншого, заявлено наступні вимоги:

- вжити заходизабезпечення позову шляхомнакладення арештуна частину житловогобудинку загальноюплощею (кв.м):35.5,житловою площею(кв.м):17.3,матеріал стіни:дерево,обкладене плиткою,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_2 ;

- залучити вякості третьоїособи Мошнівську громаду Черкаської області, що не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає позовні вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно пункту 4 частини 2 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом або договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Відтак, суд констатує, що прохальна частина позовної заяви містяться вимоги про забезпечення позову та залучення до участі у справі третьої особи, що не є позовними вимогами у розумінні норм ЦПК України, а тому позивачу слід привести її у відповідність до норм чинного законодавства.

Підстави та порядок забезпечення позову визначені статтею 151 ЦПК України, відповідно до якої:

Заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

2. Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до статті 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Частиною 2 статті 182 ЦПК України, визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Також, при ознайомленні з матеріалами справи було встановлено, що долучені до позовної заяви, як для суду, так і для сторін, копії: договору дарування житлового будинку, журнал до плану садибного житлового будинку, витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень, договір дарування земельної ділянки, є частково нечитабельними.

Крім того, слід зазначити, що сторінки вказаних копій документів роздруковані з двох сторін та надані не у хронологічній послідовності.

Водночас, звертаю увагу на те, що текст документу є головним елементом документу та повинен містити інформацію, заради фіксування якої було створено документ. Іншими словами, документ, що надається, повинен мати текст, який можливо дослідити та який несе певний зміст.

Зокрема, з наданих фотозображень не можливо встановити, які об`єкти на них зображені.

Відтак, суд, відповідач та третя особа позбавлені можливості ознайомитися зі змістом вказаних письмових доказів в повному обсязі.

За даних обставин, вимоги ЦПК України щодо пред`явлення позову не дотримано, а тому вирішення питання про відкриття провадження в даній справі буде передчасним.

За змістом частин першої третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі вищевикладеного, позовну заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 84, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Мошнівська громада про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, - залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у разі, якщо він у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

У разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернена позивачу.

Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя: В. В. Морозов

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123100529
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —707/3294/24

Постанова від 30.01.2025

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні