Ухвала
від 18.11.2024 по справі 545/795/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/795/24

Провадження № 2/545/2269/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про передачу справи за підсудністю

18 листопада 2024 рокум. Полтава

Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Зуб Т.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Приватної агрофірми «Подоляка», треті особи: ПАТ «НАСК «ОРАНТА», ОСОБА_2 , про відшкодування майнової шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою,-

ВСТАНОВИВ:

13.11.2024 року на розгляд судді Полтавського районного суду Полтавської області Зуб Т.О. передана цивільна справа за вищевказаним позовом.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За ч. 6 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.

Позивач ОСОБА_1 обрав загальну підсудність справи, відповідно положень ч. 2 ст. 27 ЦПК України, за місцезнаходженням відповідача- Приватної агрофірми «Подоляка», (с. Байрак, Диканський район, Полтавська область, 38543), що належить до Полтавського району Полтавської області, оскільки Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», що набула чинності, з 19.07.2020 року, змінився адміністративно-територіальний поділ Полтавської області зі збереженням її загальних меж, та до складу Полтавського району (з адміністративним центром у місті Полтава) увійшла територія Диканської селищної територіальної громади.

Проте, зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, адже згідно ст.125Конституції України та ст.19Закону України«Про судоустрійта статуссуддів» суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.

Цей же Закон, у ст. 21 визначає, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).

Відповідно до п. 3 Прикінцевих таперехідних положеньЗакону України«Про судоустрійта статуссуддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

Крім того, відповідно до п. 3-1 до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

В той же час, Рада суддів України також визначилася щодо роботи судів після ліквідації та укрупнення районів, зокрема у листі від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначила, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Пунктом 1 ч. 1 ст.31ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Місце реєстрації відповідача- Приватної агрофірми «Подоляка» зазначене в с. Байрак, (колишній Диканський район) Полтавської області. Тобто, вказаний населений пункт до проведення адміністративно-територіальної реформи перебував у складі Диканського району Полтавської області.

На теперішній час процес децентралізації стосовно судів не завершено, тому на с. Байрак Диканської ОТГ Полтавського району Полтавської області, (раніше колишній Диканський район Полтавської області) продовжує поширюватися юрисдикція Диканського районного суду Полтавської області.

За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Полтавському районному суду Полтавської області, у зв`язку з чим її слід передати за підсудністю Диканського районного суду Полтавської області (Полтавська область, с. Диканька, вул. Пушкіна, буд. 11А).

На підставі викладеного, керуючись ст. 27, 31, 32, 187, 258, 260, 261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу № 545/795/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватної агрофірми «Подоляка», треті особи: ПАТ «НАСК «ОРАНТА», ОСОБА_2 , про відшкодування майнової шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою- надіслати за підсудністю до Диканського районного суду Полтавської області (Полтавська область, с. Диканька, вул. Пушкіна, буд. 11А).

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СуддяТетяна ЗУБ

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123123856
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —545/795/24

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Потетій А. Г.

Постанова від 10.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Потетій А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні