ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"20" листопада 2024 р. м. УжгородСправа № 907/858/24
Господарський суд Закарпатської області у складі головуючого - судді Сисина С.В., за участі секретаря судового засідання Кірик К.І., розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи
за позовом Командитного товариства Транскарпатія Гмбх і Ко.КГ, місцезнаходження 24647, Федеративна Республіка Німеччина, місто Ендорф, вулиця Дорфштрассе,25,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Свобода, код ЄДРПОУ 38325142, місцезнаходження - Закарпатська область, Берегівський район, село Свобода, вулиця Миру, будинок 112, поштовий індекс 90210,
про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників,
за участі представників сторін:
від позивача адвоката Борсенко О.В. (згідно довіреності від 21.05.2024)
від відповідача не з`явився,
В С Т А Н О В И В:
Командитне товариство Транскарпатія Гмбх і Ко.КГ (далі - позивач), від імені та в інтересах якого діє адвокат Борсенко Олександр Вікторович (на підставі довіреності від 21.05.2024 та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЗР № 21/1719 від 30.10.2018), через систему "Електронний суд", звернулось до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою від 15.10.2024 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Свобода (далі відповідач, товариство), згідно з якою просить суд: визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Свобода від 02.01.2023 про надання згоди на вчинення (укладення) директором товариства правочину (договору) про розірвання договору оренди землі від 02.01.2014, кадастровий номер земельної ділянки 2124880900:10:013:0014, площею 0,9994 га, укладеного між Товариством та ОСОБА_1 .
Позовні вимоги у справі позивачем обґрунтовані з посиланням на порушення відповідачем Законів України Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, Про оренду землі та статуту командитного товариства Транскарпатія Гмбх і Ко.КГ при прийнятті загальними зборами Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Свобода рішення від 02.01.2023 про надання згоди на вчинення (укладення) директором товариства правочину (договору) про розірвання договору оренди землі від 02.01.2014, кадастровий номер земельної ділянки 2124880900:10:013:0014, площею 0,9994 га, укладеного між Товариством та ОСОБА_1 .
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи визначено головуючого суддю Сисина С.В., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2024.
Ухвалою суду від 18.10.2024 позовну заяву Командитного товариства Транскарпатія Гмбх і Ко.КГ до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Свобода про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників (зареєстровану за вх.№02.3.1-05/914/24 від 15.10.2024) - залишено без руху. Встановлено позивачу - 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог ухвали суду від 18.10.2024 від представника позивача Борсенко О.В. надійшла заява від 23.10.2024 про усунення недоліків позовної заяви (зареєстрована за вх. № 02.3.1-02/8250/24), до якої долучені докази усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з ухвалою від 25.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Встановлено учасникам справи строки на подання заяв по суті справи. Призначено підготовче засідання у справі на 20.11.2024 на 14 год. 00 хв.
13.11.2024 через систему «Електронний суд» від відповідача (ТОВ Агро-Свобода) надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач повідомив, що визнає заявлені позовні вимоги та вважає такі обгрунтованими і підставними, а тому вважає, що такі позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
19.11.2024 через систему «Електронний суд» від відповідача (ТОВ Агро-Свобода) надійшла заява про розгляд справи без участі, в якій відповідач зазначає про визнання ним позову в повному обсязі, а також вказує, що не може прибути для участі в судовому засіданні, а тому просить проводити підготовче засідання у відсутність відповідача та його представника.
У підготовчому засіданні 20.11.2024, проведеному за участі представника позивача адвоката Борсенко О.В., суд згідно ухвали, постановленої, не виходячи до нарадчої кімнати та занесеної до протоколу судового засідання, постановив: продовжувати підготовче засідання у справі за відсутності відповідача, який належним чином повідомлений про призначене засідання і враховуючи подане клопотання про розгляд справи без його участі.
У підготовчому засіданні представник позивача повідомив, що заяв та клопотань не має, усі докази позивачем подані, а тому позивач вважає, що можна закінчувати підготовче провадження, так як виконані завдання підготовчого провадження, визначені Господарським процесуальним кодексом України. Поряд з цим, представник позивача звернув увагу на визнання позову відповідачем згідно відзиву на позовну заяву, та вважає, що у цьому випадку суд відповідно до частини 4 статті 185 ГПК України може розглянути справу в підготовчому провадженні.
Врахувавши поданий відповідачем відзив на позовну заяву, суд зазначає, що відповідно до частин першої та четвертої статті 191 ГПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
У постановах Верховного Суду від 09.09.2020 в справі № 572/2515/15-ц (провадження № 61-1051св17), від 25.05.2022 в справі № 675/2136/19 (провадження № 61-2251св22) зазначено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Таким чином, суди не вправі покласти в основу свого рішення лише факт визнання позову відповідачем, не дослідивши при цьому обставини справи. Тобто повинно мати місце не лише визнання позову, а й законні підстави для задоволення позову.
За таких обставин, щодо поданого відзиву на позовну заяву, в якому відповідач визнав позов, та пояснень представника позивача про можливість ухвалення рішення по справі в порядку частини 4 статті 185 ГПК України, суд, врахувавши положення статті 191 ГПК України та врахувавши, що суд не вправі покласти в основу свого рішення лише факт визнання позову відповідачем, не дослідивши при цьому обставини справи, оскільки повинно мати місце не лише визнання позову, а й законні підстави для задоволення позову, згідно ухвали, постановленої, не виходячи до нарадчої кімнати та занесеної до протоколу судового засідання, постановив: визнання позову відповідачем врахувати під час розгляду справи по суті та продовжити підготовче засідання у справі.
Окремо суд зазначає, що заявивши у відзиві на позовну заяву про визнання позову, відповідач не зазначив про відомі йому наслідки вчинення такої процесуальної дії як визнання позову. А тому, за таких обставин і за відсутності в підготовчому засіданні відповідача чи його представника, суд не міг застосувати положення частини 4 статті 185 ГПК України і частини 2 статті 191 ГПК України, за змістом яких до ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій.
Отже, згідно ухвали, постановленої, не виходячи до нарадчої кімнати та занесеної до протоколу судового засідання, суд у підготовчому засіданні вирішив визнання позову відповідачем врахувати під час розгляду справи по суті.
Заслухавши думку представника позивача про наявність підстав для закриття підготовчого провадження, судом враховано таке.
Відповідно до частини 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частини 2 статті 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Частиною 3 ст. 177 ГПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті (п. 18 ч. 2 ст. 182 ГПК України).
Згідно з частиною 2 статті 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Статтею 196 ГПК України встановлено, що розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи. Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи те, що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників справи; визначені обставини справи, які підлягають встановленню; сторонами повідомлено, що ними до справи долучені усі наявні докази та подані усі заяви по суті справи; судом вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а тому суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 13, 177 - 185, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Закрити підготовче провадження у справі.
2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 16 грудня 2024 р. на 15:00 год. та повідомити учасників справи, що воно відбудеться у приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, буд. 2А, зал судових засідань №4.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя С.В. Сисин
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123154890 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Сисин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні