Ухвала
від 22.11.2024 по справі 442/3180/24
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/3180/24

Провадження № 1-кс/442/1860/2024

УХВАЛА

про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання

22 листопада 2024 року м. Дрогобич Львівської області

Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.04.2024 за № 42024142190000032, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Потсдам, Федеративна Республіка Німеччина, білоруса, громадянина України, одруженого, працюючого директором комунального підприємства «Екран-Сервіс» Дрогобицької міської ради, зареєстрованого за та проживаючого адресою: АДРЕСА_1 , раніше несудимого, який не є депутатом та адвокатом, -

з участю сторін:

прокурора ОСОБА_4 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_5

адвоката ОСОБА_6 ,-

в с т а н о в и в:

Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, котре погоджене прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про застосування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.04.2024 за № 42024142190000032, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

Клопотання вмотивоване тим, що ОСОБА_5 розпорядженням Дрогобицької міської ради від 29.08.2022 № 741-к призначений на посаду директора колективного підприємства «Екран-Сервіс» Дрогобицької міської ради, код ЄДРПОУ 13821690, що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Грушевського, 170 (Далі КП «Екран-Сервіс» ДМР).

Відповідно до розділу 6 статуту КП «Екран-Сервіс» та розділу 2 посадової інструкції директор підприємства - ОСОБА_5 самостійно вирішує питання діяльності підприємства в межах статуту, за винятком тих, які згідно зі статутом віднесені до компетенції інших органів управління; діє без доручення від імені підприємства, представляє його у відносинах з іншими юридичними особами та громадянами; укладає договори, угоди, контракти, керуючись чинним законодавством та цим статутом, видає довіреності, відкриває в установах банків поточні та інші передбачені законодавством рахунки; користується правом розпорядження майном за згодою власника та коштами підприємства відповідно до законодавства; несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і плану розвитку підприємства, результату господарської діяльності підприємства, використання комунального майна і прибутку згідно з контрактом, керує відповідно до чинного законодавства виробничо-господарською, фінансово-економічною та іншою діяльністю підприємства, призначає на посаду і звільняє з неї, в межах чинного трудового законодавства України, усіх працівників підприємства; захищає майнові інтереси підприємства у судах, арбітражі, представляє інтерес підприємства в органах державної влади та управління, та інше.

Так, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду директора КП «Екран-Сервіс» будучи, відповідно до примітки 1 до статті 364, ч. 3 ст. 18 КК України, службовою особою, перебуваючи на посаді директора КП «Екран-Сервіс» ДМР, будучи службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, 22.12.2023 перебуваючи у місті Дрогобич Львівської області, точне місце органом досудового розслідування не встановлено, шляхом неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, вчинив службову недбалість, що завдало істотної шкоди державним інтересам в особі Дрогобицької міської ради на загальну суму 333333,33 грн., за наступних обставин.

Так, 22.12.2023, точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 прийняв розпорядче рішення про закупівлю КП «Екран-Сервіс» ДМР чотирьох антидронових окопних комплексів РЕБ (ДК 021:2015:35730000-0 Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту) для потреб військової частини № НОМЕР_1 Національної гвардії України.

Крім цього, 22.12.2023 директор КП «Екран-Сервіс» ДМР ОСОБА_5 , виконуючи свої службові повноваження директора, уклав договір про закупівлю № 3 із товариством з обмеженою відповідальністю «Піранья-Тех» в особі директора ОСОБА_7 , предметом якого було постачання чотирьох антидронових окопних комплексів РЕБ (ДК 021:2015:35730000-0 Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту) за ціною 2000000 грн. в тому числі податок на додану вартість на суму 333333,33 гривень.

Відповідно до умов вказаного договору ТОВ «Піранья-Тех» (Постачальник) зобов`язується поставити та передати у власність КП «Екран-Сервіс» (Замовник), вказані 4 антидронові окопні РЕБ, визначений в асортименті, кількості та за цінами, які зазначені у специфікації, а КП «Екран-Сервіс» ДМР (Замовник) зобов`язується прийняти товар та сплатити його вартість у порядку та на умовах, що визначено цим договором.

У той же час, 22.12.2023 ОСОБА_5 , не передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинен був і міг їх передбачити, тобто діючи з кримінально-протиправною недбалістю, будучи службовою особою, під час укладання зазначеного договору про закупівлю №3 від 22.12.2023, недбало виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість їх виконувати належним чином, всупереч вимогам податкового законодавства, не врахував положення п. 32 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI у редакції від 08.12.2023, чинній на час укладення вказаного договору про закупівлю, відповідно до якого тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, зокрема ( п.п. 4 п. 32), товари оборонного призначення, визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України «Про оборонні закупівлі», що класифікуються за певними групами, товарними позиціями та підкатегоріями Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (Далі УКТ ЗЕД): 8543 20 00 00 тільки для засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби, що використовуються в оборонних цілях («ґ» п.п. 4 п. 32»); л) портативні радіоелектронні засоби виявлення та протидії безпілотним літальним апаратам (антидронові рушниці), що класифікуються у товарній позиції 8543 згідно з УКТ ЗЕД («л» п.п. 4 п. 32»), що призвело до безпідставного включення, та необгрунтованої оплати включеної до вартості товару суми податку на додану вартість, за договором про закупівлю № 3 від 22.12.2023, з розрахунку 83333,33 за один комплекс, а загалом на суму 333333,33 гривень, яку цього ж дня переказано на рахунок ТОВ «Піранья-Тех» № НОМЕР_2 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк», внаслідок чого завдано матеріальної шкоди (збитків) Дрогобицькій міській раді на вказану суму.

У судовому засіданні прокурор Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 та слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримали з мотивів, викладених у ньому.

Підозрюваний та його адвокат заперечили стосовно даного клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання. Не погоджуються із думкою органу досудового розслідування про виплив підозрюваного на свідків та потерпілих, оскільки такі твердження є безпідставними з урахуванням, що клопотання не містить доказів та процесуальних документів, які вказували б, хто з потерпілих чи свідків на час скерування клопотання до суду залучений до кримінального провадження та в проведенні допитів яких є необхідність.

Крім цього захисник підозрюваного вказав, що клопотання є невмотивованим, жодних доказів щодо обґрунтованості ризиків, які визначенні с. 177 КПК України орган досудового розслідування не представив, його підзахисний не вчиняє жодних дій, які б перешкоджали досудовому розслідуванню. Крім того ОСОБА_5 має постійне місце проживання, місце праці, міцні соціальні зв`язки, виключно позитивні характеристики. Просив відмовити в задоволенні клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та вивчивши приєднанні до нього документи, заслухавши думки усіх присутніх учасників кримінального провадження, вважає, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

Як передбачено ст. ст. 131, 132 КПК України, запобіжні заходи, як заходи забезпечення кримінального провадження, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначених у клопотанні.

Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Види запобіжних заходів передбачені ст. 176 КПК України, одним з яких є особисте зобов`язання.

За змістом ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі вагомість наявних доказів, тяжкість покарання, що загрожує особі, у разі визнання її винною, вік та стан здоров`я обвинуваченого, міцність соціальних зв`язків, наявність постійного місця роботи, наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення, репутацію підозрюваного, наявність у нього судимостей, дотримання підозрюваним умов застосування запобіжних заходів у випадках їхнього попереднього застосування.

Відповідно до приписів ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу. Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов`язки та роз`яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Обставинами, що дають підстави обґрунтовано підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення є докази, зібрані у ході досудового розслідування, а саме: рапорт 10.04.2024, договір про закупівлю № 3 від 22.12.2023, із специфікацією, рахунками, видатковими накладними до нього, розпорядче рішення директора КП «Екран-Сервіс» ОСОБА_5 від 22.12.2023, довідка (висновок) від 13.08.2024, складена Західним офісом Держаудитслужби, висновок експерта № СЕ-19/109-24/15886-ЕК від 14.11.2024, висновок експерта № СЕ-19/114-24/26220-ПЧ від 08.11.2024, повідомлення ОСОБА_5 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення від 18.11.2024, іншими матеріалами кримінального провадження.

В судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_5 не заперечив свою причетність до інкримінованого йому кримінального правопорушення.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, за яке законом передбачене покарання у виді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Із змісту наведених вище норм випливає, що завданням застосування будь-якого запобіжного заходу є забезпечення належної процесуальної поведінки особи, яка піддана кримінальному переслідуванню, а при обранні того чи іншого запобіжного заходу, достатнього і необхідного у кожному конкретному випадку, крім тяжкості звинувачення необхідно враховувати сукупність перелічених в законі обставин. Разом із тим слідчий суддя вважає, що такий ступінь обмеження прав обвинуваченого як особисте зобов`язання відповідає дійсним інтересам суспільства і є необхідним для досягнення завдань кримінального провадження, та у даному випадку має перевагу над принципом презумпції невинуватості та особистої свободи особи.

За вказаних обставин, слідчий суддя вважає що клопотання слід задовольнити, обрати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, що на переконання суду, є достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого та зможе запобігти заявленим ризикам.

Керуючись ст. ст. 177-179, 186, 194, 196, 395 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- задовольнити.

Застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання до підозрюваного ОСОБА_5 терміном на 2 місяці.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

1) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

2) прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду.

Строк дії ухвали до 16.09.2024 включно.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, - прокурор.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що у разі невиконання встановлених щодо нього обов`язків може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід та на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено та оголошено 22 листопада 2024 року.

Слідчий суддя

Дрогобицького міськрайонного суду

Львівської області ОСОБА_8

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123229519
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —442/3180/24

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 19.04.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні