У Х В А Л А
про виправлення описки у судовому рішенні
21 листопада 2024 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд у складі колегії суддів:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
за участю секретаря ОСОБА_4
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Миколаївського апеляційного суду питання про виправлення описки в ухвалі Миколаївського апеляційного суду від 12 вересня 2024 року,
в с т а н о в и в :
ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 30 травня 2024 року відносно обвинуваченого ОСОБА_5 продовжений строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 29.07.2024 р., у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №22022150000000664.
12.09.2024 р. ухвалою Миколаївського апеляційного суду ухвала слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 30 травня 2024 року про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 залишена без змін, апеляційна скарга обвинуваченого ОСОБА_5 без задоволення.
За змістом вимог ч. 1 ст. 379 КПК України, суд має право за власною ініціативою виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках, тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
З огляду на це, під описками слід розуміти неправильне написання слів, прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
В останньому абзаці мотивувальній частині ухвали Миколаївського апеляційного суду від 12 травня 2024 р. зазначено про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги захисника ОСОБА_6 , в той же час, як в даному випадку, по суті розглядалась апеляційна скарга обвинуваченого ОСОБА_5 .
Отже, зазначення судом апеляційної інстанції неправильного процесуального статусу особи, апеляційна скарга якої розглядалась та прізвища цієї особи є опискою, а тому має бути виправлена шляхом виправлення описки у даному судовому рішенні.
Керуючись ст. 379 КПК України, апеляційний суд, -
п о с т а н о в и в:
внести зміни до останнього абзацу мотивувальної частини ухвали Миколаївського апеляційного суду від 12 вересня 2024 року, та викласти його у наступній редакції:
«Отже,правових підставдля скасуванняухвали судупершої інстанції,апеляційний судне вбачає,підстав длязадоволення апеляційноїскарги обвинуваченого ОСОБА_5 не має, ухвалу суду слід залишити без змін».
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення.
Судді
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123232718 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Миколаївський апеляційний суд
Чебанова-Губарєва Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні