Ухвала
від 11.11.2024 по справі 487/655/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа №487/655/24

Провадження №1-кп/477/296/24

УХВАЛА

11 листопада 2024 року м.Миколаїв

Суддя Жовтневогорайонного судуМиколаївської області ОСОБА_1 ,у кримінальномупровадженні,що внесенедо ЄРДРза № 12023152030000335 від 15.02.2023 року відносно ОСОБА_2 за частиною 2 статті 194 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженніЖовтневого районногосуду Миколаївськоїобласті з 07 лютого 2024 року перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_2 за частиною 2 статті 194 КК України.

Ухвалою від 26 червня 2024 року ОСОБА_2 оголошено у розшук, кримінальне провадження зупинено до його розшуку.

Організацію розшуку ОСОБА_2 доручено слідчому відділу Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області з контролем дій з розшуку прокурором окружної прокуратури м.Миколаєва - ОСОБА_3 .

Відповідно до відомостей, наданих прокурором, на виконання зазначеної ухвали відносно ОСОБА_2 заведено розшукову справу за №0324197 від 24 червня 2024 року та здійснюються заходи, спрямовані на встановлення його місцезнаходження.

11 листопада 2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_2 , направлена ним 10 листопада 2024 року за допомогою підсистеми «Електронний суд», про роз`яснення судового рішення, яку він просить розглянути за його участі в режимі відеоконференції поза межами території суду.

За вказаного, зважаючи на заяву ОСОБА_2 щодо його участі у судовому засіданні, відповідно до ст.335 КПК України, провадження у справі слід поновити.

Разом з тим, дослідивши матеріали справи у межах заявленого клопотання про участь ОСОБА_2 у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд дійшов висновку про відмову у його задоволенні, виходячи з наступного.

Статтею 336 КПК України передбачено, що за ініціативою суду або за клопотанням сторони чи інших учасників судового провадження, в тому числі особи, яка тримається в установі виконання покарань, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).

Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.

Учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.

У разі технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку в учасника кримінального провадження, участь якого є обов`язковою, суд відкладає судовий розгляд.

Якщо технічна неможливість участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку мають ознаки зловживання правом з метою затягування судового розгляду, суд своєю вмотивованою ухвалою може позбавити учасника кримінального провадження права участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цьому кримінальному провадженні.

Суд може постановити ухвалу про участь учасника кримінального провадження у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду в порядку, передбаченомучастиною восьмоюцієї статті. Допит свідка, потерпілого, спеціаліста може здійснюватися у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду, визначеному судом. У виключних випадках в умовах воєнного або надзвичайного стану суд має право допитати свідка, потерпілого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у порядку, передбаченомучастинами четвертою - шостоюцієї статті.

Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.

Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбаченічастиною сьомоюцієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням із судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.

Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, дії, передбаченіабзацом другимчастини сьомої цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.

Особа, яка тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні такої установи за допомогою її технічних засобів та з використанням власного кваліфікованого електронного підпису.

У разі відсутності власного кваліфікованого електронного підпису участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції здійснюється з використанням електронного кабінету установи або кабінету її службової особи.

Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує така установа.

Таким чином, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

Разом з тим, ОСОБА_2 у своєму клопотанні не вказує про наявність у нього власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису, необхідних для проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Крім того, необхідність здійснення відеоконференції визначається з врахуванням обставин справи, її складності, а також обгрунтованої неможливості бути присутніми у засіданні суду учасників провадження, участь яких є обов`язковою.

Подане клопотання не містить жодних посилань на обставини необхідності проведення судового засідання у режимі відеоконференції та доказів на підтвердження неможливості прибути у судове засідання обвинуваченого, місце знаходження якого у клопотанні вказано у тому ж місті, що і розташування суду.

Зважаючи на необгрунтованість вказаного клопотання, не зазначення про наявність власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису, необхідних для проведення відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. 336 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Відновити судовий розгляд кримінального провадження, що внесено до ЄРДР за №12023152030000335від 15.02.2023року відносно ОСОБА_2 зачастиною 2 статті194 ККУкраїни та призначити судове засідання на 12 грудня 2024 року об 11-00 годині.

У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про розгляд заяви про роз`яснення судового рішення в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123246360
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Умисне знищення або пошкодження майна

Судовий реєстр по справі —487/655/24

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Куценко О. В.

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Куценко О. В.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 04.12.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Семенова Л. М.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні