Справа № 203/5321/24
1-кс/0203/3920/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2024 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Дніпрі) ТУ ДБР, розташованого у м.Полтаві, ОСОБА_3 , погоджене прокурором, про надання тимчасового доступу до речей та документів, заявлене в рамках кримінального провадження №12024041430000524,-
ВСТАНОВИВ:
До ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло вищезазначене клопотання слідчого, заявлене в рамках кримінального провадження №12024041430000524, про надання тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи положення ч.2 ст.163 КПК України та наявні ризики зміни, спотворення або знищення документів, про тимчасовий доступ до яких ставиться питання в клопотанні, слідчий суддя вважає за необхідне розглянути останнє за відсутності представника особи, у володінні якої вони знаходяться.
Також враховуючи подану слідчим заяву про розгляд клопотання за його відсутності в зв`язку із службовою зайнятістю, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без участі слідчого.
Перевіривши доводи клопотання та дослідивши надані до нього засвідчені копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
З наданих до клопотання матеріалів вбачається, що Третім слідчим відділом (з дислокацією у м.Дніпрі) ТУ ДБР, розташованого у м.Полтаві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024041430000524, відомості за яким внесено до ЄРДР29.09.2024 року за ч.4 ст.405 КК України.
В рамках кримінального провадження ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні вказаного вище кримінального правопорушення, за фактом завдання тілесних ушкоджень його безпосередньому командиру ОСОБА_5 .
В наданому клопотанні слідчим поставлено питання про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться в КНП Кам`янської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо лікування ОСОБА_6 .
Перевіряючи доводи клопотання, враховуючи обставини кримінального правопорушення та обставини, які в силу ст.91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя погоджується із доводами клопотання про те, що відповідна медична документація має суттєве значення для кримінального провадження, забезпечить можливість проведення в рамках останнього необхідних судових експертиз на предмет встановлення характеру, локалізації та ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, завданих внаслідок вчиненого кримінального правопорушення потерпілому ОСОБА_5 , механізму їх нанесення.
В зв`язку з цим, слідчий суддя приходить до висновку про обгрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132,159-166,369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , погоджене прокурором, про надання тимчасового доступу до речей та документів, заявлене в рамках кримінального провадження №12024041430000524 задовольнити.
Надати старшому слідчому ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 дозвіл на здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства Кам`янської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до всієї медичної документації, складеної за результатами огляду та лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з наявними в ній медичними дослідженнями та лабораторними аналізами, із можливістю вилучення оригіналів таких документів, медичних досліджень та лабораторних аналізів.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк діїухвали встановититерміном водин місяць з дня її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123253300 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні