Справа № 569/18300/24
1-кс/569/8151/24
УХВАЛА
07 листопада 2024 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рівне клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 (далі слідчий), погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурор відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження №12024180000000497 від 30.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про арешт майна , -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СУ ГУНП в Рівненській області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням яке погоджено прокурором у кримінальному провадженні - прокурор відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 у якому просить накласти арешт на майно.
В обґрунтування клопотання зазначає, що ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, 13 вересня 2024 року, в порушення вищевказаних нормативно-правових актів, переслідуючи корисливі мотив і мету, направлені на отримання грошової винагороди, достовірно знаючи про тимчасові обмеження щодо виїзду військовозобов`язаних чоловіків з території України, організували незаконне переправлення через державний кордон України громадянин України призовного віку ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , які мали намір незаконно перетнути державний кордон України поза пунктами пропуску, у воєнний час за грошову винагороду, не зважаючи на діючі обмеження воєнного стану.
Так, 13 вересня 2024 року, о 06 год. 00 хв., ОСОБА_7 , перебуваючи в м. Сарни Сарненського району Рівненської області, керуючи транспортним засобом марки Audi A4 з номерним знаком іноземної реєстрації НОМЕР_1 , о 7 год. 30 хв. 13.09.2024, доставив ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в с. Великі Озера Сарненського району Рівненської області з метою подальшого незаконного переправлення через державний кордон України. Під час поїздки ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_9 про можливість незаконного перетину кордону України, крім того повідомив ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 про деталі їх подальшого маршруту слідування до державного кордону України в напрямку республіки білорусь та роз`яснив порядок дій останніх перед та після перетину державного кордону.
Таким чином, дії ОСОБА_7 полягали у наданні послуг з перевезення ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з м. Сарни Рівненської області до с. Великі Озера Сарненського району Рівненської області, усунення перешкод шляхом об`їзду контрольно-пропускних пунктів, які розташовані в напрямку державного кордону України з республікою білорусь та наданні вказівок останнім з метою подальшого незаконного переправлення їх через державний кордон України. За вказані дії ОСОБА_7 отримав від ОСОБА_9 600 доларів США.
Після цього, ОСОБА_8 , та двоє невстановлених досудовим розслідуванням осіб, о 7 год. 30 хв. 13.09.2024, за допомогою трьох мотоциклів, доставили ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 з с. Великі Озера Сарненського району Рівненської області до с. Переходичі Сарненського району Рівненської області. При цьому, дії ОСОБА_8 полягали у наданні послуг з перевезення ОСОБА_9 на мотоциклі з АДРЕСА_1 та усунення перешкод шляхом об`їзду контрольно-пропускних пунктів, які розташовані в напрямку державного кордону України з республікою білорусь, з метою подальшого незаконного переправлення ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 через державний кордон України.
У подальшому, 13 вересня 2024 року, о 08 год. 00 хв., ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 , та з відома ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, перебуваючи в с. Переходичі Сарненського району Рівненської області, надали пораду ОСОБА_9 щодо незаконного перетину кордону України та роз`яснили, що він, разом із ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , можуть безперешкодно перетнути державний кордон України у воєнний стан, в напрямку республіки білорусь, заплативши за дану послугу 9000 доларів США.
Крім того, в ході інструктажу, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 довели до ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 порядок дій перед та після незаконного переправлення через державний кордон.
У подальшому, 13.09.2024, здійснюючи реалізацію злочинного умислу, направленого на організацію незаконного перетину державного кордону України, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , організували перевезення ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на транспортному засобі марки Audi з номерним знаком іноземної реєстрації НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_5 , з с. Переходичі до с. Дроздинь Сарненського району Рівненської області. При цьому, ОСОБА_6 , проїжджаючи повз с. Старе Село Сарненського району Рівненської області, пересів на мотоцикл та супроводжував автомобіль марки Audi з номерним знаком іноземної реєстрації НОМЕР_2 у якому рухались ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , під керуванням ОСОБА_5 .
Далі, 13.09.2024, приблизно о 09 годині 00 хвилин, прибувши на автомобілі марки Audi з номерним знаком іноземної реєстрації НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_5 до лісової місцевості на відстані близько 900 м від лінії державного кордону України з республікою білорусь, неподалік АДРЕСА_2 , ОСОБА_9 , у присутності ОСОБА_6 передав ОСОБА_5 гроші в сумі 9000 доларів США за послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 через державний кордон України.
29.10.2024 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Санкцією ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Крім того в ході проведення досудового розслідування встановлено, що у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в приватній спільній частковій власності у частці перебуває нерухоме майно, зокрема:
домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно із нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
До початку розгляду клопотання слідчим подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить задовольнити вказане клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутності учасників провадження, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно ч. ч.2, 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до п. 8 глави 2.6. «Арешт майна» Узагальненнявищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження арешт може бути накладено на: нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права; майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст. 167 КПК, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та (або) є доходами від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Одночасно згідно ч. 12 ст. 170 КПК України заборона використання житлового приміщення особам, які на законних підставах проживають у такому житловому приміщенні, не допускається.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення подальшої конфіскації майна як виду покарання, у ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту нерухоме майно, що перебуває у приватній спільній частковій власності у частці , зокрема:
- домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; із забороною розпоряджатись та відчужувати його будь-яким чином, оскільки незастосування вказаних заходів може призвести до пошкодження, знищення, перетворення, передачі майна або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 173 КПК України та вищевикладене, є необхідним накласти арешт майно, вилучене за вищевказаних обставин, оскільки наявні достатні підстави вважати, що майно відповідає критеріям встановленим ст. 98 КПК України, а незастосування арешту може призвести до втрати чи його пошкодження.
Керуючись ст. 170, 171,175 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задоволити.
Накласти арешт на нерухоме майно, що перебуває у приватній спільній частковій власності у частці ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; із забороною будь-яким особам розпоряджатись та відчужувати його будь-яким чином.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_12
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123261047 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Даш’ян К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні