Справа № 521/12460/24
Номер провадження № 2-а/521/122/24
У Х В А Л А
25 листопада 2024 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Шевчук Н.О., розглянувши клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференціїза адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку (03110, місто Київ, вул. Солом`янська, будинок 3, ЄДРПОУ- 37994258) про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
ВСТАНОВИВ:
До Малиновського районного суду міста Одеси звернувся адвокат Хмеленко Я.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, в якому просить суд:
- скасувати Постанову №10 від 10.07.2024 року Уповноваженого НКЕК посадовою особою, начальником відділу державного нагляду по Північному регіону Департаменту державного нагляду НКЕК А.М, Лозіним, відповідно до якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 147 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн. 00 коп. та закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Звертаючись до суду з відповідним позовом, позивач зазначає про незгоду зі вказаною вище постановою з низки мотивів, які, на його переконання слугують підставами для її скасування.
05.08.2024 року відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Малиновського районного суду м. Одеси, справу розподілено судді Малиновського районного суду міста Одеси Шевчук Н.О.
06.08.2024 року ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси вказаний адміністративний позов було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
14.08.2024 року до суду надійшла заява від позивача про усунення недоліків позовної заяви, яка аргументована тим, що пропущений позивачем строк на звернення з адміністративним позовом про оскарження постанови є таким з поважних причин, оскільки оскаржувану постанову Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомагістраль Південь» через програмне забезпечення «1С» отримало 24.07.2024 року.
Ухвалою суду від 15.08.2024 року по справі було відкрито провадження, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначено судове засідання.
25.11.2024 року на адресу суду від представникавідповідача Усольцевої М.В., через систему «Електронний суд», надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, яке надійшло судді Шевчук Н.О. 25.11.2024 року через канцелярію суду.
Дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що таке клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється з використанням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», а в разі їх відсутності - у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
У статті 6 Конвенції передбачається право кожної людини на те, що розгляд її справи буде відбуватися публічно. Публічний характер розгляду справи спрямований на захист особи від таємного, не підконтрольного суспільству відправлення правосуддя. З іншого боку, публічність є важливим інструментом, який сприяє зміцненню довіри до діяльності судової системи. Вимога публічності поширюється як на процес розгляду справи, так і на проголошення судового рішення.
У своїй практиці Європейський суд неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 §1 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду. Однак, суд повинен прийняти в останній інстанції рішення щодо дотримання вимог Конвенції; він повинен переконатись у тому, що право доступу до суду не обмежується таким чином чи такою мірою, що сама суть права буде зведена нанівець. Крім того, подібне обмеження не буде відповідати статті 6 §1, якщо воно не переслідує легітимної мети та не існує розумної пропорційності між використаними засобами та поставленою метою (§44 Prince Hans-Adam II of Liechtenstein v. Germany).
Враховуючи, що право на участь у розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та КАС України, Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарських процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, суд вважає можливим використовувати наявні технічні засоби для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
На підставі наведеного та з метою забезпечення розгляду цивільного провадження впродовж строків, встановлених КАС України, суд вважає за можливе провести судове засідання по справі №521/12460/24 в режимі відеоконференції за участю представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку, поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua/).
Керуючись ст. 195 КАС України, Малиновський районний суд міста Одеси
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференціїза адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку (03110, місто Київ, вул. Солом`янська, будинок 3, ЄДРПОУ- 37994258) про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення задовольнити.
Судове засідання у справі №521/12460/24 (провадження №2-а/521/122/24)за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку (03110, місто Київ, вул. Солом`янська, будинок 3, ЄДРПОУ- 37994258) про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, яке призначено на 29.11.2024 року о 10 годині 00 хвилин провести в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua/).
Забезпечити участьпредставниківНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку, в судовому засіданні у справі №521/12460/24 (провадження №2-а/521/122/24), яке призначено на 29.11.2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представникам відповідача, необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки, передбачені КАС України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Попередити представника відповідача, та інших учасників справи, що відповідно до ч. 5 ст. 195 КАС України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали, відповідно до вимог ч. 9 ст. 195 КАС України, про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно сторонам. Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Веб-адреса сторінки суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається-http://ml.od.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала складена та підписана 25.11.2024 року.
Суддя Н.О. Шевчук
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123267250 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші справи |
Адміністративне
Малиновський районний суд м.Одеси
Шевчук Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні