Рішення
від 14.11.2024 по справі 910/7487/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

14.11.2024Справа № 910/7487/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., за участі секретаря судового засідання Панасюк Ю.М. розглянувши матеріали справи

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ Трейдінг»

до Акціонерного товариства «Укргазвидобування»

третя особа Акціонерне товариство «Банк Альянс»

про визнання додаткової угоди укладеною

за участі представників:

від позивача - Майструк Є.С. (уповноважений представник);

від відповідача - Сидорченко В.В. (уповноважений представник);

від третьої особи - Цалованська-Луференко Я.Л. (уповноважений представник).

ВСТАНОВИВ:

У червні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства «Укргазвидобування», третя особа Акціонерне товариство «Банк Альянс» про визнання додаткової угоди укладеною.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у зв`язку з продовженням на території України дії воєнного стану після 21.11.2022, у сторін на підставі п. 2 та п. 5 Додаткової угоди № 2 до Індивідуального договору та із урахуванням ст. 187 Господарського кодексу України виник обов`язок щодо укладення нової Додаткової угоди до Індивідуального договору. Втім, оскільки відповідачем було проігноровано неодноразові звернення позивача щодо підписання відповідної додаткової угоди до Індивідуального Договору, позивач звернувся із даним позовом до суду, у якому просить визнати укладеною Додаткову угоду № 5 до Індивідуального Договору №ПГ0702/3213-22 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 у викладеній в прохальній частині позову редакції. Також позивач зазначив, що бездіяльність та зволікання відповідача щодо укладення додаткової угоди є порушенням «правомірних очікувань» позивача на зміну Графіку платежів по Договору.

Відповідач заперечив проти задоволення позову, вказавши про відсутність у нього обов`язку укладати нову додаткову угоду до Індивідуального Договору та про неналежність обраного позивачем способу захисту. Так, відповідач вважає необґрунтованими посилання позивача на положення ст. 187 Господарського кодексу України та відповідну судову практику щодо застосування вказаної норми, оскільки основний договір між сторонами вже укладено, тоді як попередній договір про укладення іншого основного господарського договору між сторонами не укладався. При цьому, відповідач стверджує, що питання відстрочення/розстрочення платежу має вирішуватись сторонами в площині внесення змін до договору в порядку статей 652-654 Цивільного кодексу України та є можливим лише при наявності взаємної згоди сторін. Водночас, надання такої згоди є правом, а не обов`язком відповідача, крім випадків, коли договір може бути змінений за рішенням суду. Відповідач зазначив, що позивачем не було доведено належними доказами наявності підстав у даному випадку для внесення змін до Індивідуального Договору, а тому позовні вимоги не можуть бути задоволені. Також відповідач вказав на те, що враховуючи п.10 проекту додаткової угоди №5 матеріали даної справи не містять рішення відповідного органу управління позивача на надання згоди на вчинення спірної Додаткової угоди,

В судовому засіданні представники позивача та третьої особи підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засідання заперечив проти задоволення позову, просив суд відмовити.

Розглянувши матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07.02.2022 між Акціонерним товариством «Укргазвидобування» (далі - Продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ Трейдінг» (далі - Покупець) укладено Рамковий договір №ПГ/3212/34-22 купівлі-продажу природного газу (далі - Рамковий Договір), яким регулюються всі угоди, які будуть укладені між сторонами щодо купівлі-продажу, передачі та прийому природного газу (кожна з таких угод іменується "Індивідуальний договір". Форми Індивідуального Договору наведені у Додатках №1 та №2, що є невід`ємними частинами Договору). Положення Індивідуального Договору становлять невід`ємну частину Рамкового Договору. Положення Рамкового Договору можуть змінюватись та доповнюватись умовами Індивідуального Договору, і в цьому випадку умови Індивідуального Договору мають переважну силу (п. 1.1 Рамкового Договору).

Продавець зобов`язується передати у власність покупцю природний газ в обсягах та у строки, що погоджені сторонами у відповідному Індивідуальному Договорі, а покупець зобов`язується прийняти і своєчасно сплатити вартість такого обсягу газу в розмірі, строки та в порядку, що визначені відповідним Індивідуальним Договором. (п.1.4. Рамкового Договору)

Так, 07.02.2022 між позивачем та відповідачем укладено Індивідуальний договір №ПГ0702/3213-22 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 (далі - Індивідуальний Договір).

Відповідно до п. 1 Індивідуального договору сторони визначили, що договірний обсяг газу, що передається на умовах Договору, складає 3000 тис.куб.м.

Згідно з п. 4 Індивідуального договору оплата за природний газ проводиться покупцем на таких умовах:

- 20% від Договірної вартості, що складає 20880000 грн з ПДВ - попередня оплата, виключно грошовими коштами на банківський рахунок продавця у строк до 10.02.2022 (включно). (п.4.1.)

- 80% від Договірної вартості, що складає 83520000 грн з ПДВ - оплата протягом 30 днів з дати поставки, з обов`язковим наданням покупцем продавцю, у строк до 10.02.2022 (включно), банківської гарантії на суму 83520000 грн з ПДВ як забезпечення виконання покупцем умов Договору та Індивідуального Договору, із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 102 календарних дні після настання кінцевого терміну Загального періоду поставки, визначеного п. 10 цього Індивідуального Договору. (п.4.2.)

Пунктом 10 Індивідуального Договору передбачено загальний період поставки: з 08.02.2022 по 15.02.2022.

Відповідно до п. 11 Індивідуального Договору перехід права власності на природний газ відбувається відповідно до умов Рамкового Договору.

За положеннями пп. 3.3.1, 3.3.2 п. 3.3 Рамкового Договору право власності на природний газ переходить від продавця до покупця з моменту передачі покупцю природного газу в ПСГ, тобто з моменту підтвердження Оператором ПСГ в Інформаційній платформі Оператора ПСГ відповідних торгових сповіщень, наданих сторонами, якщо інше не передбачено Індивідуальним Договором. Датою поставки є дата підтвердження Оператором ПСГ в Інформаційній платформі Оператора ПСГ відповідних торгових сповіщень, наданих сторонами.

За умовами п. 4.2 Рамкового Договору продаж природного газу здійснюється за Договірною Ціною, що встановлюється між продавцем та покупцем на кожний відповідний загальний період поставки природного газу та зазначається у відповідному Індивідуальному Договорі.

Відповідно до п. 9.1 Рамкового Договору він набуває чинності з дня укладення і діє до повного виконання зобов`язань сторонами; строк поставки природного газу не може перевищувати 15.02.2022.

Сторони погодили у п. 9.3 Рамкового Договору, що його умови або умови відповідних Індивідуальних Договорів можуть бути змінені за домовленістю сторін шляхом укладення відповідної письмової додаткової угоди.

Суд встановив, що 10.02.2022 на виконання умов п. 4.1.1 Індивідуального договору позивачем було сплачено на користь відповідача грошові кошти в сумі 20880000 грн з ПДВ, що підтверджується платіжною інструкцією від №284 від 10.02.2022.

25.05.2022 між сторонами укладено Додаткову угоду № 1 до Індивідуального договору, відповідно до умов якої п. 4 Індивідуального Договору викладено в наступній редакції: «Оплата за природний газ проводиться покупцем на таких умовах:

4.1.1. 20% від Договірної вартості, що складає 20880000 грн з ПДВ - попередня оплата, виключно грошовими коштами на банківський рахунок продавця у строк до 10.02.2022 року (включно).

4.1.2. 80% від Договірної вартості газу, що складає 83520000 грн з ПДВ - оплата до 12.09.2022 (включно), з обов`язковим наданням Покупцем Продавцю у строк визначений п. 5 Індивідуального договору, змін до банківської гарантії щодо закінчення строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 60 календарних днів після настання кінцевого терміну оплати, визначеного цим п 4.1.2. Індивідуального Договору».

Відповідно до п. 2 Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору сторони визнали, що у зв`язку з продовженням покупцю строків розрахунків за природний газ продавець зазнає збитків - упускає (втрачає) вигоду. Сторони домовились, що покупець зобов`язаний відшкодувати продавцю такі збитки в розмірі, який складає 11620492,27 грн без ПДВ, що зумовлені пролонгацією покупцю строків розрахунків за природний газ, визначених умовами п. 4.1.2 Індивідуального Договору, викладеного у новій редакції відповідно до цієї Додаткової угоди № 1. Відшкодування збитків має бути здійснене покупцем до 12.09.2022 (включно) шляхом перерахування коштів на банківський рахунок продавця з обов`язковим наданням покупцем продавцю у строк не пізніше 1 (одного) робочого дня з моменту укладення та підписання цієї Додаткової угоди № 1 банківської гарантії за формою, наведеною у Додатку до Індивідуального Договору в редакції цієї додаткової угоди, на суму 11620492,27 грн без ПДВ як забезпечення виконання покупцем умов цієї Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору, із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 60 календарних днів після настання кінцевого терміну оплати, визначеного п. 4.1.2. Індивідуального Договору.

Сторони домовились, що на суму відшкодування збитків, яка становить 11620492,27 грн без ПДВ складається первинний документ - акт розрахунку відшкодування збитків, який підписується сторонами не пізніше 1 (одного) робочого дня з моменту укладення та підписання сторонами цієї Додаткової угоди №1.

25.05.2022 між сторонами складено Акт розрахунку відшкодування збитків № 1 до Індивідуального договору на суму 11620492,27 грн.

20.10.2022 сторони уклали Додаткову угоду № 2 до Індивідуального договору, відповідно до умов якої п. 4 Індивідуального Договору викладено в наступній редакції:

«Оплата за природний газ проводиться покупцем на таких умовах:

4.1.1. 20% від Договірної вартості, що складає 20880000 грн ПДВ - попередня оплата, виключно грошовими коштами на банківський рахунок продавця у строк до 10.02.2022 (включно).

4.1.2. 80% від Договірної вартості газу, що складає 83520000 грн. з ПДВ - до 21.06.2024 (включно), з обов`язковим наданням покупцем продавцю не пізніше 10 (десяти) календарних днів з дати підписання Додаткової угоди №2 Сторонами банківської гарантії на суму 33520000 грн з ПДВ як забезпечення виконання покупцем умов Договору та Індивідуального Договору, із закінченням строку дії строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 31 календарний день після настання кінцевого терміну оплати, визначеного цим п. 4.1.2. Індивідуального Договору. Сума такої банківської гарантії буде зменшуватись (за умови надання покупцем письмового погодження) на всі суми платежу (-ів), виплачені покупцем на користь продавця.»

Також, п. 2 Додаткової угоди № 2 до Індивідуального договору передбачено, що виконання грошового зобов`язання (далі - Грошове зобов`язання), яке включає в себе неоплачений залишок від Договірної вартості газу, визначений п. 4.1.2. Індивідуального Договору та розмір вартості грошей продавця, визначений пунктом 2 Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору, а також процентів за користування грошовими коштами продавця у розмірі 2% від фактичного розміру непогашеного залишку Грошового зобов`язання покупця:

а) Покупець зобов`язаний здійснити часткову оплату залишку Договірної вартості природного газу, визначеної пунктом 4.1.2. Індивідуального договору, в сумі 50000000 грн, у тому числі ПДВ 8333333,33 грн протягом 5 робочих днів з дня укладення Додаткової угоди №2;

б) починаючи з 01.10.2022 до дня скасування/припинення дії воєнного стану в Україні, запровадженого на підставі ст. 1 Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про ведення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 № 2119-IX, Указом від 18.04.2022 № 259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 № 2212-IX, Указом від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженим Законом України від 22.05.2022 № 2263-IX, Указом від 12.08.2022 № 573, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500- IX), покупець зобов`язується щомісячно виконувати грошове зобов`язання з оплати залишку Договірної вартості природного газу, визначеної п.4.1.2. Індивідуального договору, в сумі 1000000 грн, у тому числі ПДВ 166666,67 грн не пізніше останнього дня місяця, за який здійснюється сплата заборгованості. У випадку, якщо останній день місяця припадає на святковий , вихідний або не робочий день, останній день сплати переноситься на перший робочий день, за таким святковим, вихідним або не робочим днем;

в) після скасування/припинення дії воєнного стану, починаючи з 01.12.2022, а у випадку продовження воєнного стану з/після 21.11.2022, з першого числа місяця, наступного за місяцем в якому було скасовано/припинено дію воєнного стану в Україні, Покупець зобов`язується, впродовж 18 календарних місяців згідно з графіком погашення, забезпечити щомісячну оплату: - фактичного залишку Грошового зобов`язання покупця, рівними частинами; - процентів за користування грошовими коштами продавця у розмірі 2% від фактичного розміру непогашеного залишку Грошового зобов`язання покупця станом на перше число кожного місяця розстрочення.

При цьому, щомісячний платіж (щомісячна сума погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання та нараховані проценти) покупець зобов`язаний здійснювати не пізніше останнього дня календарного місяця, за який здійснюється така сплата. У випадку, якщо останній день місяця припадає на святковий, вихідний або не робочий день, останній день сплати переноситься на перший робочий день, за таким святковим, вихідним або не робочим днем.

У вказаному пункті Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору сторони передбачили орієнтовний графік щомісячного погашення залишку Грошового зобов`язання та процентів за користування грошовими коштами продавця (далі - Орієнтовний графік), який буде застосовуватися у разі скасування/припинення воєнного стану в Україні 21.11.2022, а у випадку продовження воєнного стану в Україні з/після 21.11.2022, Орієнтовний графік змінюється сторонами з урахуванням нового терміну дії воєнного стану в Україні про що сторони укладають відповідну додаткову угоду до Індивідуального Договору.

Визначено обов`язок покупця здійснити повну оплату Грошового зобов`язання, до 21.06.2024 (кінцева дата платежу). У випадку кожного продовження воєнного стану в Україні після 21.11.2022, кінцева дата платежу встановлюється наступним чином: зі спливом 18 (вісімнадцяти) місяців, що обчислюються з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому було скасовано/припинено дію воєнного стану в Україні, про що сторони укладають відповідну додаткову угоду до Індивідуального Договору.

Покупець має право достроково здійснити погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання та сплатити проценти за користування грошовими коштами. При цьому, проценти нараховуються на фактичний залишок заборгованості Покупця та сплачуються до дати повної оплати Грошового зобов`язання.

Розмір вартості грошей продавця, визначений п. 2 Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору забезпечується банківською гарантією за формою, наведеною в Додатку до Індивідуального Договору в редакції цієї Додаткової угоди із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 31 календарний день після настання кінцевого терміну оплати, визначеного п. 4.1.2. Індивідуального Договору, і яка має бути надана продавцю не пізніше 10 (десяти) календарних днів з дати підписання цієї Додаткової угоди сторонами. Сума такої банківської гарантії буде зменшуватись (за умови надання продавцем письмового погодження) на всі суми платежу (-ів), виплачені покупцем на користь продавця.

Пунктом 5 Додаткової угоду № 2 до Індивідуального договору передбачено, що у разі кожного продовження дії воєнного стану в Україні після 21.11.2022, сторони вносять зміни до Індивідуального договору та узгодженого порядку виконання грошових зобов`язань шляхом укладення додаткової угоди (додаткових угод) стосовно продовження термінів (строків) оплати фактичного залишку Грошового зобов`язання покупця (не змінюючи кратність/період погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання покупця, а також розміру процентів за користування грошовими коштами, які визначені в Орієнтовному графіку щомісячних платежів на підставі положень підпункту в) пункту 2 Додаткової угоди № 2).

Згідно з умовами Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору позивачем була надана відповідачу відповідна Банківська гарантія №4480-22 від 26.10.2022 на суму 33520000 грн та Банківська гарантія №4481-22 від 26.10.2022 на суму 11620492,27 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивач починаючи з лютого 2023 року звертався неодноразово до позивача із пропозиціями щодо укладення додаткової угоди до Індивідуального договору та Рамкового договору, однак останній не приймав пропозицій позивача, а також не наводив своїх умов щодо редакції додаткової угоди.

Зокрема, листами від 24.02.2023 №36-02/2023, від 12.04.2024 №102-04/2024 позивач звернувся до відповідача із пропозицією укласти додаткову угоду №4 від 24.02.2023 до Індивідуального договору та Рамкового договору з примірником відповідної додаткової угоди, які були направлені поштовою кореспонденцією на юридичну адресу відповідача.

Листами від 30.04.2024 №114-04/2024 та від 17.05.2024 №133-05/2024 позивач просив відповідача надати відповідь щодо узгодження ним додаткової угоди №4, примірник якої надсилався раніше.

Однак, як зазначає позивач, відповіді на направлені ним листи від відповідача не надійшли, як і не було підписано примірник додаткової угоди №4 до Індивідуального договору та Рамкового договору.

Враховуючи, що з моменту запропонованої редакції додаткової угоди №4 пройшло більше року, актуальність вказаних у ній строків вже минала, позивач запропонував таку ж за змістом додаткову угоду, змінивши лише строки її виконання та присвоїв номер 5, листом від 03.06.2024 №151-06/01/2024 він направив поштою відповідачу примірник додаткової угоди №5 до Індивідуального договору та Рамкового договору.

Однак відповідач повторно не відреагував на лист та пропозицію позивача.

Наведені вище обставини підтверджують факт того, що позивач неодноразово вчиняв дії спрямовані на врегулювання питання щодо укладення додаткової угоди до Індивідуального договору та Рамкового договору, проте відповідачем не було надано жодної відповіді щодо пропозицій позивача про укладення додаткової угоди у редакції запропонованій позивачем, а також не висував своїх вимог чи пропозицій щодо умов додаткової угоди, що зумовило останнього звернутися до суду із позовом.

Перше письмове заперечення щодо укладення зі свого боку додаткової угоди відповідач висловив лише на стадії вирішення спору у суді у відзиві на позову заяву.

Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних вимогах звичайно ставляться.

Статтею 509 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

За правилами ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Загальний порядок укладення, зміни і розірвання цивільно-правових договорів врегульовано Главою 53 Цивільного кодексу України та главою 20 Господарського кодексу України.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

В свою чергу, ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Судом встановлено, що між сторонами склались господарські правовідносини внаслідок укладення між ними Рамкового Договору та Індивідуального Договору до Рамкового Договору, які підпадають під правове регулювання глави 54 Цивільного кодексу України та глави 30 Господарського кодексу України.

Водночас, до Індивідуального Договору сторони вносили зміни в частині умов щодо здійснення позивачем, як покупцем, оплати за природний газ.

При цьому, у Додатковій угоді № 2 до Індивідуального Договору сторони визначили, що здійснення остаточних розрахунків пов`язується зі скасуванням/припиненням в Україні дії воєнного стану, а у разі кожного продовження його дії після 21.11.2022 сторони вносять зміни до Індивідуального Договору та узгодженого порядку виконання грошових зобов`язань шляхом укладення відповідної додаткової угоди про продовження строків оплати фактичного залишку грошового зобов`язання покупця (пункти 2, 5 Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору).

Рамковий та Індивідуальний Договір та Додаткові угоди №№ 1, 2 до нього підписано уповноваженими представниками сторін та скріплено печатками.

З огляду на встановлений ст. 204 Цивільного кодексу України принцип правомірності правочину, суд визнає вищевказані правочини належною підставою, у розумінні норм ст. 11 цього Кодексу, для виникнення у позивача та відповідача взаємних цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України та ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

З матеріалів справи вбачається, що спір між сторонами виник у зв`язку з твердженням позивача про ухиленням відповідача від укладення додаткової угоди до Індивідуального Договору, що, на думку позивача, було обов`язковим в силу умов пунктів 2, 5 Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору.

Згідно зі ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

За змістом ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Перелік способів захисту, визначений у ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, не є вичерпним. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках (абзац 12 частини 2 вказаної статті).

Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам

Відповідно до положень частин 1, 2 ст. 5 Господарського процесуального кодексу України, здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Разом із тим, виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов`язків (статей 3, 6, 12 15, 20 Цивільного кодексу України, Господарського процесуального кодексу) можна дійти висновку, що у разі відмови в укладенні договору, таке право підлягає захисту судом на підставі пункту 1 частини другої статті 16 Цивільного кодексу України шляхом визнання договору укладеним на умовах, визначених стороною.

Реалізуючи визначене у ст. 64 Конституції України право на судовий захист, звертаючись до суду, особа наводить у позові власне суб`єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.

Вирішуючи спір, суд повинен надати об`єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до господарського суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача. Спосіб захисту повинен насамперед слугувати поновленню порушених прав позивача або захисту його охоронюваного законом інтересу.

Водночас, відповідно до абзацу 11 ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України, одним із способів захисту прав суб`єктів господарювання та споживачів є установлення, зміна чи припинення господарських правовідносин.

За даним позовом позивач просить визнати укладеною Додаткову угоду № 5 до Індивідуального Договору №ПГ0702/3213-22 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 у викладеній в прохальній частині позову редакції, визначаючи підставою позовних вимог ст. 187 Господарського кодексу України.

Суд зазначає, що звернення позивачем з такою вимогою перебуває в межах способу захисту «про встановлення господарських правовідносин» відповідно до абзацу 11 ч. 2 ст. 20 та не вимагає застосування інших способів захисту судом, зокрема, й за ініціативою суду в порядку, визначеному ч. 2 ст. 5 Господарського процесуального кодексу України.

Відтак, вимога позивача про визнання укладеною додаткової угоди до договору у викладеній позивачем редакції не суперечить способам захисту, визначеним п. 1 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України та відповідає способам захисту, визначеним ст. 20 Господарського кодексу України.

Статтею 187 Господарського кодексу України регулюється примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду, якою визначено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Зі змісту зазначеної статті вбачається, що переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови. При цьому, передати переддоговірний спір на вирішення суду можливо лише тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов`язаною його укласти через пряму вказівку закону, або на підставі обов`язкового для виконання акта планування. В інших випадках спір про укладення договору чи з умов договору може бути розглянутий господарським судом тільки за взаємною згодою сторін або якщо сторони зв`язані зобов`язанням укласти договір на підставі існуючого між ними попереднього договору.

Отже, суд вправі задовольнити позов про зобов`язання укласти договір лише у разі, якщо встановить наявність правовідносин, зважаючи на які, сторони зобов`язані укласти договір, але одна зі сторін ухилилася від цього. При цьому, має бути доведено і наявність прямого законодавчого обов`язку відповідача щодо укладення договору з позивачем.

Суд, зважаючи на наявність укладених між сторонами Рамкового Договору та Індивідуального Договору, констатує, що даний спір не підпадає під визначення «переддоговірного», оскільки основний договір між сторонами вже укладено. Дослідивши проєкт Додаткової угоди № 5 до Індивідуального Договору №ПГ0702/3213-22 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022, яку позивач просить визнати укладеною між сторонами, суд встановив, що вказана додаткова угода стосуватиметься виконання основного договору.

Також судом не встановлено, що у спірних правовідносинах наявний прямий законодавчий обов`язок із укладання додаткової угоди, а постачання природного газу не здійснюється за договором, який би ґрунтувався на державному замовленні.

Таким чином, суд доходить висновку про неможливість застосування до даних правовідносин норм ст. 187 Господарського кодексу України, у даному випадку укладення додаткової угоди повинно відбуватися на загальних підставах, з урахуванням принципу свободи договору.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права.

Зазначення позивачем конкретної правової норми для обґрунтування позову не є визначальним при вирішенні судом питання про те, яким законом слід керуватися при вирішенні спору.

Саме на суд покладено обов`язок надати правову кваліфікацію відносинам сторін, зважаючи на факти, установлені під час розгляду справи, та визначити, яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору. Самостійне застосування судом для прийняття рішення саме тих норм матеріального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини, не призводить до зміни предмета позову та/або обраного позивачем способу захисту.

Оскільки повноваження органів влади, зокрема, і щодо здійснення захисту законних інтересів, є законодавчо визначеними, суд згідно з принципом jura novit curia («суд знає закони») під час розгляду справи має самостійно перевірити доводи сторін щодо обставин спірних правовідносин між ними.

Згідно з ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст.654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

За змістом ч.ч. 2, 3 ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

Відповідно до ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Суд зазначає, що з положень ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України щодо права заінтересованої сторони передати спір на вирішення суду, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору, можна дійти висновку, що суд може визнати укладеним договір, якщо обов`язок іншої сторони на укладення такого договору передбачено договором або законом.

З огляду на те, що сторони не дійшли згоди про внесення змін до договору, спір передано на вирішення суду.

Підставами для внесення змін до договору, передбаченими законом, є: істотне порушення договору його стороною (ч. 2 ст. 651 ЦК України), істотна зміна обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України), інші випадки, встановлені договором або законом (ч. 2 ст. 651 ЦК України ).

Водночас, в Додатковій угоді № 2 до Індивідуального Договору, а саме у її пунктах 2, 5, сторони чітко передбачили, що виконання грошового зобов`язання позивач зобов`язується здійснити після припинення/скасування воєнного стану в Україні, запровадженого на підставі статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними відповідними Указами Президента України), а у випадку продовження воєнного стану з/після 21.11.2022, то з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому було скасовано/припинено дію воєнного стану в Україні, впродовж 18 (вісімнадцяти) календарних місяців згідно з графіком погашення. При цьому, погоджено, що у разі кожного продовження дії воєнного стану в Україні після 21.11.2022, сторони вносять зміни до Індивідуального Договору та узгодженого порядку виконання грошових зобов`язань шляхом укладення додаткової угоди (додаткових угод) стосовно продовження термінів (строків) оплати фактичного залишку грошового зобов`язання позивача (не змінюючи кратність/період погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання покупця, а також розміру процентів за користування грошовими коштами, які визначені в Орієнтовному графіку щомісячних платежів на підставі положень пункту 2 Додаткової угоди № 2).

Загальновідомо, що воєнний стан в Україні після 21.11.2022 неодноразово продовжувався, та станом на 21.06.2024 (кінцева дата виконання грошових зобов`язань позивача відповідно до Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору) не був скасований, що підтверджується Указами Президента України, а саме: Указом Президента України від 07.11.2022 № 757/2022, затвердженого Законом України від 16.11.2022 № 2738-IX, Указом Президента України від 06.02.2023 № 58/2023, затвердженого Законом України від 07.02.2023 № 2915-ІХ, Указом Президента України від 01.05.2023 № 254/2023, затвердженого Законом України від 02.05.2023 № 3057-ІХ, Указом Президента України від 26.07.2023 № 451/2023, затвердженого Законом України від 27.07.2023 № 3275-ІХ, Указом Президента України від 06.11.2023 № 734/2023, затвердженого Законом України від 08.11.2023 № 3429-ІХ, Указом Президента України від 05.02.2024 № 49/2024, затвердженого Законом України від 06.02.2024 № 3564-ІХ, Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, затвердженого Законом України від 08.05.2024 № 3684-ІХ.

Воєнний стан не є скасованим і станом на день прийняття судом цього рішення.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно із ст. 44 Господарського кодексу України підприємництво здійснюється на основі, зокрема комерційного розрахунку та власного комерційного ризику.

Так, суд зазначає, що юридична особа здійснює свою господарську діяльність на власний ризик, а тому, укладаючи із позивачем Додаткову угоду № 2 до Індивідуального Договору та погоджуючи, зокрема, умови, наведені у пунктах 2 та 5 цієї додаткової угоди, відповідач повинен був оцінити вірогідність настання передумов для подальшого продовження строків оплати позивачем грошового зобов`язання. Відповідно, позивач, у випадку подальшого продовження дії воєнного стану в Україні мав правомірні очікування на укладення нової додаткової угоди щодо продовження термінів оплати грошового зобов`язання.

Отже, оскільки обов`язок із укладення відповідної нової додаткової угоди щодо продовження термінів оплати позивачем грошового зобов`язання у разі продовження на території України дії воєнного стану, встановлюється умовами п. 5 Додаткової угоди № 2 до Індивідуального Договору, які в силу принципу свободи договору були визначені сторонами на власний розсуд та узгоджені між ними без заперечень, а тому доводи позивача про обов`язок відповідача укласти відповідну додаткову угоду визнаються судом обґрунтованими.

Водночас, суд відхиляє посилання відповідача на приписи ст. 652 Цивільного кодексу України, якою врегульовано порядок зміни або розірвання договору у зв`язку з істотною зміною обставин, оскільки позивачем не було визначено дану норму в якості підстави заявлених позовних вимог, а обов`язок сторін із укладення нової додаткової угоди у цьому випадку виникає не у зв`язку з істотною зміною обставин, а через узгодження між сторонами такого обов`язку у разі продовження дії воєнного стану.

Твердження відповідача про відсутність в матеріалах справи рішення відповідного органу управління позивача на надання згоди на вчинення спірної Додаткової угоди (п.10 проекту додаткової угоди №5), судом відхиляються, з огляду на таке.

Пунктом 10 проекту додаткової угоди №5 визначено, що сторони зобов`язуються у день укладення цієї Додаткової угоди, надати один одному копію рішення відповідного органу управління відповідно до вимог Статуту та Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» на надання згод на вчинення цієї Додаткової угоди разом з усіма іншими додатковими угодами до Індивідуального Договору, які Сторони укладуть в майбутньому відповідно до положень п.2 цієї Додаткової угоди.

Аналогічні за змістом умови зазначені в пунктів 11 Додаткової угоди №2.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем листом №15106/01/2024 від 03.06.2024 було направлено відповідачу, зокрема, рішення учасника №03-06/24 від 03.06.2024 ТОВ «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ», що підтверджується копією опису вкладення у цінний лист №0101141329465.

Доказів не отримання вказаного рішення позивачем не надано.

Крім того, звернення позивача до суду з позовною вимогою про укладення додаткової угоди свідчить про наявність волі та рішення власника на укладення спірної Додаткової угоди № 5 від 03.06.2024.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позову про визнання укладеною Додаткової угоди №5 від 03.06.2024 до Індивідуального Договору №ПГ0702/3213-22 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 у викладеній позивачем редакції, правильність та відповідність умовам договору якої не спростована відповідачем.

Згідно із ч.2-3 ст.13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.13, 73, 74, 76, 77, 86, 129, ст.ст.232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати укладеною Додаткову угоду №5 від 03.06.2024 до Індивідуального Договору №ПГ0702/3213-22 від 07.02.2022 до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу №ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 в наступній редакції:

Додаткова угода № 5

до ІНДИВІДУАЛЬНОГО ДОГОВОРУ № ПГ0702/3213-22 від 07.02.2022 року

до Рамкового договору купівлі-продажу природного газу № ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 року

м. Київ 03.06.2024 року

Акціонерне товариство «Укргазвидобування», ЕІС-код 56X9200000000101, в особі


, що діє на підставі
, надалі - «Продавець» з однієї сторони, та

Товариство з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ», ЕІС-код НОМЕР_3, в особі директора Щура Василя Васильовича, що діє на підставі Статуту, надалі - «Покупець», з іншої сторони,

в подальшому разом іменовані «Сторони», а кожен окремо - «Сторона», уклали цю Додаткову угоду № 5 (надалі - Додаткова угода) до Індивідуального Договору № ПГ0702/3213-22 від 07.02.2022 (надалі - Індивідуальний Договір) до Рамкового Договору купівлі-продажу природного газу № ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022 (надалі - Рамковий Договір або Договір) про наступне:

1. Викласти п.4. Індивідуального Договору в такій редакції:

« 4. Оплата за природний газ проводиться Покупцем на таких умовах:

4.1.1. 20 % від Договірної вартості газу, що складає 20 880 000,00 грн з ПДВ (двадцять мільйонів вісімсот вісімдесят тисяч грн. 00 коп.) - попередня оплата, виключно грошовими коштами на банківський рахунок Продавця у строк до 10.02.2022 (включно).

4.1.2. Неоплачений залишок Договірної вартості газу, що складає 13 520 000,00 грн з ПДВ (чотирнадцять мільйонів п`ятсот двадцять тисяч гривень 00 копійок) - оплата до 28.02.2026 (включно), з обов`язковим наданням Покупцем Продавцю не пізніше 10 (десяти) календарних днів з дати підписання Додаткової угоди Сторонами банківської гарантії/змін до банківської гарантії на суму 13 520 000,00 грн. (тринадцять мільйонів п`ятсот двадцять тисяч гривень 00 копійок) як забезпечення виконання Покупцем умов Договору та Індивідуального Договору, із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 31 календарний день після настання кінцевого терміну оплати, визначеного цим п. 4.1.2. Індивідуального Договору.

Сума такої банківської гарантії буде зменшуватись (за умови надання Продавцем письмового погодження) на всі суми платежу (-ів), виплачені Покупцем на користь Продавця.»

2. Сторони погоджують наступний порядок виконання грошового зобов`язання (далі - Грошове зобов`язання), яке включає в себе неоплачений залишок від Договірної вартості газу, визначений пунктом 4.1.2. цієї Додаткової угоди та розмір вартості грошей Продавця, визначений пунктом 2 Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору до Рамкового Договору, та процентів за користування грошовими коштами Продавця у розмірі 2 % (два відсотки) на суму фактичного непогашеного залишку грошового зобов`язання Покупця:

а) починаючи з 01.10.2022 до дня скасування/припинення дії воєнного стану в Україні, запровадженого на підставі статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 № 2119-IX, Указом від 18.04.2022 № 259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 № 2212-IX, Указом від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженим Законом України від 22.05.2022 № 2263-IX, Указом від 12.08.2022 № 573, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500- IX та Указом від 07.11.2022 № 757/2022, затвердженим Законом України від 16.11.2022 № 2738-IX), Указом від 06.02.2023 №58/2023, затвердженим Законом України від 07.02.2023 року №2915-IX, Указом від 01.05.2023 р. № 254/2023, що затверджений Законом України від 02.05.2023 р. № 3057-IX, Указом від 26.07.2023 р. № 451/2023, що затверджений Законом України від 27.07.2023 р. № 3275-ІХ, Указом від 06.11.2023 р. № 734/2023, що затверджений Законом України від 08.11.2023 р. № 3429-ІХ, Указом від 05.02.2024 р. № 49/2024, що затверджений Законом України від 06.02.2024 р. № 3564-ІХ, Указом від 06.05.2024 р. №271/2024, затвердженим Законом України від 08.05.2024 р. № 3684-IX, Покупець зобов`язується щомісячно виконувати грошове зобов`язання з оплати залишку Договірної вартості природного газу, визначеної пунктом 4.1.2. Індивідуального договору, в сумі 1 000 000,00 грн (один мільйон гривень 00 коп.), у тому числі ПДВ 166 666,67 грн, не пізніше останнього дня місяця, за який здійснюється сплата заборгованості. У випадку, якщо останній день місяця припадає на святковий, вихідний або не робочий день, останній день сплати переноситься на перший робочий день, за таким святковим, вихідним або не робочим днем;

б) після скасування/припинення дії воєнного стану, починаючи з 01.09.2024, а у випадку продовження воєнного стану з/після 12.08.2024, з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому було скасовано/припинено дію воєнного стану в Україні, Покупець зобов`язується, впродовж 18 (вісімнадцяти) календарних місяців згідно з графіком погашення, забезпечити щомісячну оплату:

- фактичного залишку Грошового зобов`язання Покупця, рівними частинами;

- процентів за користування грошовими коштами Продавця у розмірі 2 % від фактичного розміру непогашеного залишку Грошового зобов`язання Покупця станом на перше число кожного місяця розстрочення.

При цьому, щомісячний платіж (щомісячна сума погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання та нараховані проценти) Покупець зобов`язаний здійснювати не пізніше останнього дня календарного місяця, за який здійснюється така сплата. У випадку, якщо останній день місяця припадає на святковий, вихідний або не робочий день, останній день сплати переноситься на перший робочий день, за таким святковим, вихідним або не робочим днем.

Орієнтовний графік щомісячного погашення залишку Грошового зобов`язання та процентів за користування грошовими коштами Продавця (далі - Орієнтовний графік)*

Місяць погашення, після скасування/припинення воєнного стану (з 01.09.2024)Сума фактичного залишку Грошового зобов`язання на початок місяця, грн.Щомісячна сума погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання Покупця, грн Проценти за користування грошовими коштами (2 % від фактичного розміру непогашеного залишку Грошового зобов`язання Покупця), грнІІІІІІІVвересень 2024 року25 140 492,271 396 694,02502 809,85жовтень 2024 року23 743 798,26 474 875,97листопад 2024 року22 347 104,24 446 942,08грудень 2024 року20 950 410,23 419 008,20січень 2025 року19 553 716,21 391 074,32лютий 2025 року18 157 022,20 363 140,44березень 2025 року16 760 328,18 335 206,56квітень 2025 року15 363 634,17 307 272,68травень 2025 року13 966 940,15 279 338,80червень 2025 року12 570 246,14 251 404,92липень 2025 року11 173 552,12 223 471,04серпень 2025 року9 776 858,11 195 537,16вересень 2025 року8 380 164,09 167 603,28жовтень 2025 року6 983 470,08 139 669,40листопад 2025 року5 586 776,06 111 735,52грудень 2025 року4 190 082,05 83 801,64січень 2026 року2 793 388,03 55 867,76лютий 2026 року1 396 694,021 396 694,0227 933,88* Орієнтовний графік буде застосовуватися у разі скасування/припинення воєнного стану в Україні 12.08.2024, а у випадку продовження воєнного стану в Україні з/після 12.08.2024, Орієнтовний графік змінюється Сторонами з урахуванням нового терміну дії воєнного стану в Україні та з урахуванням щомісячного погашення зобов`язань згідно з підпунктом а) пункту 2 Додаткової угоди № 5, про що Сторони укладають відповідну додаткову угоду до Індивідуального Договору.

Покупець зобов`язаний здійснити повну оплату Грошового зобов`язання та процентів за користування грошовими коштами Продавця, до 28.02.2026 (кінцева дата платежу). У випадку кожного продовження воєнного стану в Україні після 12.08.2024, кінцева дата платежу встановлюється наступним чином: зі спливом 18 (вісімнадцяти) місяців, що обчислюються з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому було скасовано/припинено дію воєнного стану в Україні.

Покупець має право достроково здійснити погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання та сплатити проценти за користування грошовими коштами. При цьому, проценти нараховуються на фактичний залишок заборгованості Покупця та сплачуються до дати повної оплати Грошового зобов`язання.

Розмір вартості грошей Продавця, визначений пунктом 2 Додаткової угоди № 1 до Індивідуального Договору до Рамкового Договору забезпечується банківською гарантією за формою, наведеною в Додатку до Індивідуального Договору в редакції цієї Додаткової угоди із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 31 календарний день після настання кінцевого терміну оплати, визначеного п. 4.1.2. Індивідуального Договору, і яка має бути надана Продавцю не пізніше 10 (десяти) календарних днів з дати підписання цієї Додаткової угоди Сторонами. Сума такої банківської гарантії буде зменшуватись (за умови надання Продавцем письмового погодження) на всі суми платежу (-ів), виплачені Покупцем на користь Продавця.

3. У випадку визнання неплатоспроможним Банка - гаранта, який видав банківську гарантію, Покупець протягом 30 (тридцяти) календарних днів, наступних за днем визнання неплатоспроможним Банка - гаранта, який видав банківську гарантію, на вибір Продавця: надає Продавцю нову банківську гарантію іншого банку, або протягом цього ж строку укладає Договір або додаткову угоду до Договору банківського рахунку щодо здійснення Договірного списання (надалі - Договір про Договірне списання) з рахунку Покупця, який зазначено в такому Договорі про Договірне списання. Договір про Договірне списання укладається між Покупцем, Продавцем та Банком, в якому обслуговується відповідний рахунок Покупця.

У випадку, передбаченому цим пунктом, Договір про Договірне списання укладається за умови, коли Покупець до моменту укладення Договору про Договірне списання надасть Продавцю відмови у наданні банківської гарантії на суму неоплаченого залишку Грошового зобов`язання із закінченням строку такої банківської гарантії не раніше ніж через 31 (тридцять один) календарний день після настання кінцевої дати платежу, від трьох платоспроможних банківських установ, які мають довгостроковий кредитний рейтинг за національною шкалою не нижче «uaAAА» (у разі відсутності рейтингу за національною шкалою у банків іноземних банківських груп рейтинг материнських іноземних банківських груп від однієї з рейтингових компаній Fitch, Moody's, SP має бути не нижче підвищеного інвестиційного класу (А-, або вищий)).

Договором про Договірне списання повинно бути передбачено, що у разі одночасного надходження до банку кількох документів, на підставі яких здійснюється списання грошових коштів, банк списує кошти з рахунку Покупця в такій черговості:

-у першу чергу списуються грошові кошти на підставі рішення суду для задоволення вимог про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, а також вимог про стягнення аліментів;

-у другу чергу списуються грошові кошти па підставі рішення суду для розрахунків щодо виплати вихідної допомоги та оплати праці особам, які працюють за трудовим договором (контрактом), а також виплати за авторським договором;

-у третю чергу списуються грошові кошти на підставі інших рішень суду,

-у четверту чергу списуються грошові кошти за розрахунковими документами Покупця, що передбачають платежі до бюджету і розрахунки з персоналом та пов`язані з ними обов`язкові відрахування, передбачені чинним законодавством;

-у п`яту чергу списуються грошові кошти для виконання грошових зобов`язань Покупця перед банком в порядку договірного списання;

-у шосту чергу списуються грошові кошти для виконання грошових зобов`язань Покупця перед Продавцем за Рамковим Договором та Індивідуальним договором; у разі надходження до банку більше одного повідомлення договірне списання здійснюється в порядку черговості їх надходження до банку;

-у сьому чергу списуються грошові кошти за іншими розрахунковими документами в порядку черговості їх надходження до банку, та на підставі інших умов договорів про здійснення договірного списання.

У разі порушення Покупцем умов розрахунків за поставлений природний газ на виконання Індивідуального Договору з урахуванням змін та доповнень внесених Додатковою угодою, та відповідних додаткових угод, зазначених у пункті 5 Додаткової угоди оплата грошових зобов`язань здійснюється шляхом щоденного Договірного списання банком залишку грошових коштів з банківського рахунку Покупця, який буде заначено у Договорі про Договірне списання, на банківський рахунок Продавця.

Договірне списання (перерахування) з поточного рахунку Покупця на поточний рахунок Продавця здійснюється з дати отримання банком повідомлення Продавця про порушення строків розрахунків за Індивідуальним Договором з урахуванням змін та доповнень внесених Додатковою угодою та відповідних додаткових угод, зазначених у пункті 5 Додаткової угоди, на підставі відповідного Договору про Договірне списання до повного виконання зобов`язань Покупця з оплати Грошового зобов`язання та нарахованих процентів без застосування платіжних вимог від Продавця.

Договором про Договірне списання повинно бути передбачено, що відкриття банківських рахунків Покупцем здійснюється виключно за умови отримання попередньої письмової згоди Продавця.

4. Продавець зобов`язаний після здійснення Покупцем оплати згідно з вимогами підпункту а) пункту 2 Додаткової угоди № 2 від 20.10.2022 та наданням йому Покупцем гарантії банку у відповідності до вимог пункту 4.1.2. Додаткової угоди та абзацу 11 пункту 2 Додаткової угоди, а також після наданням йому Покупцем гарантії банку або після укладення Договору про Договірне списання відповідно до умов пункту 3 Додаткової угоди, направити Банку-гаранту письмове повідомлення про звільнення такого Банка-гаранта від зобов`язань за попередньою банківською гарантією та надати відповідне підтвердження Покупцю.

5. У разі кожного продовження дії воєнного стану в Україні після 12.08.2024, Сторони вносять зміни до Індивідуального договору та узгодженого порядку виконання Грошового зобов`язання шляхом укладення додаткової угоди (додаткових угод) стосовно продовження термінів (строків) оплати фактичного залишку Грошового зобов`язання Покупця (не змінюючи розмір щомісячного грошового зобов`язання з оплати залишку Договірної вартості газу, визначений у підпункті а) пункту 2 Додаткової угоди та не змінюючи кратність/період погашення фактичного залишку Грошового зобов`язання Покупця, а також розміру процентів за користування грошовими коштами, які визначені в Орієнтовному графіку щомісячних платежів на підставі положень підпункту б) пункту 2 Додаткової угоди).).

6. Внести зміни до Додатку (Типова форма банківської гарантії виконання зобов`язань Виконавцем/Підрядником/Постачальником/Продавцем (або інша назва) за контрактом/договором) до Індивідуального Договору № ПГ0702/3213-22 від 07.02.2022 до Рамкового Договору купівлі-продажу природного газу № ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022, та викласти його в редакції, що додається.

7. Решта умов Індивідуального Договору залишаються незмінними і обов`язковими до виконання Сторонами.

Сторони визнають, що ця Додаткова угода укладена в умовах існуючої обставини непереборної сили, а саме під час військової агресії російської федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні". Сторони заявляють, що зазначені обставини не перешкоджають належному виконанню зобов`язань кожної із Сторін за Договором та/або Індивідуальним Договором, та/або Додатковою угодою. Сторони підтверджують, що жодна зі Сторін не буде посилатися на цю обставину як таку, що запобігає повному або частковому своєчасному виконанню зобов`язань однією чи обома Сторонами за Договором та/або Індивідуальним Договором, та/або Додатковою угодою, або заявляти чи вимагати призупинення строків виконання зобов`язань за Договором та/або Індивідуальним договором, та/або Додатковою угодою чи звільнення від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов`язань за Договором, Індивідуальним договором та Додатковою угодою.

8. Дана Додаткова угода складена у двох примірниках українською мовою, по одному для кожної із Сторін, всі примірники мають однакову юридичну силу.

9. Дана Додаткова угода набуває чинності з дати її підписання останньою з Сторін цієї Додаткової угоди, що вказується такою Стороною у пункті 11 Додаткової угоди, та скріплення печатками Сторін (за наявності), за виключенням підпунктів а) і б) пункту 2 цієї Додаткової угоди та абзаців 7-10 пункту 2 цієї Додаткової угоди, які набувають чинності з моменту отримання Продавцем безвідкличної, безумовної банківської гарантії у строк та на умовах, визначених пунктом 4.1.2. Індивідуального договору та абзацом 11 пункту 2 Додаткової угоди. Сторони дійшли згоди, на підставі частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України, поширити дію положення щодо терміну оплати пункту 4.1.2. цієї Додаткової угоди на відносини, що склалися між Сторонами з 21.11.2022.

10. Сторони зобов`язуються у день укладення цієї Додаткової угоди, надати один одному копію рішення відповідного органу управління відповідно до вимог Статуту та Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» на надання згоди на вчинення цієї Додаткової угоди разом з усіма іншими додатковими угодами до Індивідуального Договору, які Сторони укладуть в майбутньому відповідно до положень пункту 2 цієї Додаткової угоди.

Сторони погоджуються протягом 10 (десяти) робочих днів з дня укладення цієї Додаткової угоди надати один одному належним чином завірену копію рішення відповідного органу управління відповідно до вимог Статуту та Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» на надання згоди на вчинення цієї Додаткової угоди разом з усіма іншими додатковими угодами до Індивідуального Договору, які Сторони укладуть в майбутньому відповідно до положень пункту 2 цієї Додаткової угоди.

Додаток: 1. Типова форма банківської гарантії виконання зобов`язань Покупцем (або інша назва) за контрактом/договором - в редакції Додаткової угоди №5 від 03.06.2024 р.

11. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ, РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

ПРОДАВЕЦЬ: Акціонерне товариство «Укргазвидобування» код ЕІС - 56X9200000000101 Адреса: 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28 Рахунок №: НОМЕР_1 в АБ «Укргазбанк», м. Київ Код ЄДРПОУ: 30019775 ІПН: 300197726657 Тел./факс: +380 (44) 272-31-15, +380 (44) 461-29-94 E-mail: office@ugv.com.ua Дата підписання:




ПОКУПЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ» код ЕІС - НОМЕР_3 Адреса: Україна, 01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 23, пов. 4, оф. 3/4 Рахунок №: НОМЕР_2 в АТ «Банк Альянс», МФО 300119 Код ЄДРПОУ: 40314999 ІПН: 403149926559 Телефон: НОМЕР_4 1 E-mail: office@egftrading.com Дата підписання: 03.06.2024
В.В. Щур Додаток до Індивідуального Договору

№ ПГ0702/3213-22 від 07.02.2022 до Рамкового Договору купівлі-продажу природного газу № ПГ/3212/34-22 від 07.02.2022

В редакції Додаткової угоди № 5 від

03.06.2024 р.

п о ч а т о к ф о р м и

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Типова форма банківської гарантії виконання зобов`язань Покупцем (або інша

назва) за контрактом/договором*

БАНКІВСЬКА ГАРАНТІЯ № (...)**BANK GUARANTEE No (...)**Місце складання (...) дата складання «(...)» (...) 20(...)Place of issue (...) date of issue "(...)" (...) 20 (...) (...) (повне найменування юридичної особи - Гаранта), адреса місцезнаходження: (...), поштова адреса:___ реквізити банківської ліцензії (Гаранта) на право надання банківських послуг (банківська ліцензія): (...), іменований надалі «Гарант», справжнім гарантує належне виконання (...) (повне найменування особи - Принципала), адреса місцезнаходження: (...), поштова адреса: (...), код ЄДРПОУ або реєстраційний номер представництва (для представництв, зареєстрованих відповідно до Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб`єктів господарської діяльності в Україні, затвердженої наказом міністерства зовнішніх економічних зв`язків і торгівлі України від 18.01.1996 №30***), банківські реквізити: (...), іменований надалі «Принципал», зобов`язань по виконанню контракту/договору, що укладається за результатами … (оголошення (або інша назва) № (...) від (...)) (далі - Договір), укладеного Принципалом з (Акціонерним товариством «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775, ІПН 300197726657, адреса: 04053, вул. Кудрявська, 26/28) іменованим надалі «Бенефіціар».(...) (full name of Guarantor), address: (...), postal address: (...), requisites of a bank license: (...) (hereinafter referred to as the "Guarantor"), hereby guarantees due performance by (...) (full name of the Principal), address: (...), postal address: (...), reg. number (…), reg./tax number or registration number of representative office, (for representative offices that are registrated in accordance with Instruction on the orderly centralization of representatives of foreign economic entities in Ukraine, approved by the Order of Ministry of Foreign Economic Relations and Trade dated 18/01/ 1996 # 30***), bank details: (...) (hereinafter referred to as "Principal") of its contractual obligations under contract / agreement, which is concluded on the basis of the results of … (announcement/notice (or other name) № (...) dd. (...)) (hereinafter - the Contract), concluded by the Principal from ) JOINT STOCK COMPANY «UKRGASVYDOBUVANNYA», ADDRESS: 26/28, KUDRYAVSKA ST., KYIV, UKRAINE 04053; named hereinafter "Beneficiary". Гарант справжнім безвідклично та безумовно та без заперечень зобов`язується виплатити Бенефіціару на Вимогу будь-яку суму вказану в Вимозі Бенефіціара, що не перевищує (...) (сума цифрами і прописом, валюта), не пізніше 5 робочих днів з дати отримання Вимоги Бенефіціара, що містить вказівку на те, в чому полягає порушення Принципалом зобов`язань, в забезпечення якого видана ця гарантія.The Guarantor hereby irrevocably and without any objections undertakes to pay no later than 5 banking days from the date of receipt of a demand from the Beneficiary any amount specified in the Beneficiary's demand, not exceeding (...), stating in what respect the Principal is in breach of its contractual obligations. ФОРМА ПРЕДСТАВЛЕННЯ: FORM OF PRESENTATION: У паперовій формі: рекомендованим листом або кур`єром; та/або В електронній формі: ключованим SWIFT повідомленням In paper form by registered letter or courier; and/or In electronic form by means of authenticated SWIFT.Для паперової форми: Вимога Бенефіціара до Гаранта про сплату грошової суми по цій гарантії має бути підписана уповноваженою особою Бенефіціара та завірена печаткою Бенефіціара. З метою ідентифікації банк Бенефіціара підтверджує дійсність підпису Бенефіціара на письмовій вимозі шляхом направлення ключованого повідомлення на SWIFT-адресу Гаранта.FOR PAPER FORM: The Beneficiary's demand shall be signed by the Beneficiary's authorized person and certified by Beneficiary's stamp. For the purpose of identification, the beneficiary's bank shall confirm authenticity of the Beneficiary's signature on the demand by the authenticated SWIFT message sent to the [Guarantor's / Issuer's]Для електронної форми: передача вимоги здійснюється через банк Бенефіціара ключованим повідомленням SWIFT на нашу SWIFT-адреса [...] з цитуванням повного тексту вимоги Бенефіціара, включаючи відповідну дату виставлення вимоги. Дата отримання такого SWIFT повідомлення буде розглядатися як дата подання вимоги.FOR ELECTRONIC FORM: demand is transmitted through beneficiary's bank by means of an authenticated SWIFT to our SWIFT address […], quoting the full wording of the beneficiary's demand including its issuing date. The date of receipt of such SWIFT message shall be considered as the date of presentation of the demand. МІСЦЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ: PLACE OF PRESENTATION:У паперовій формі: рекомендованим листом або кур`єром: [поштова адреса установи Банку, яка видала Гарантію] В електронній формі: ключованним повідомленням: [SWIFT-АДРЕСА: ...]For paperform by registered letter or courier to: [Post address of bank that provided guarantee] For electronic form by means of authenticated SWIFT: […]Ця гарантія забезпечує виконання Принципалом зобов`язань за вказаним вище Договором. Ця гарантія є окремим видом забезпечення виконання зобов`язань за Договором. Сплата Гарантом грошової суми по цій гарантії на вимогу Бенефіціара, не звільняє Принципала від обов`язку сплатити неустойку (пеню, штрафи), передбачені Договором.****This guarantee secures the fulfillment by the Principal of its obligations under the above-mentioned Contract. This guarantee states a separate form of assurance of fulfillment of obligations under the Contract. Payment by the Guarantor of the funds under this guarantee at the request of the Beneficiary does not relieve the Principal of the obligation to pay the penalty (fines, charges) stipulated by the Contract.****Зобов`язання Гаранта перед Бенефіціаром вважається належним чином виконаним з дати фактичного надходження грошових коштів на поточний рахунок Бенефіціара, вказаний у Вимозі Бенефіціара.The Guarantor's obligation to the Beneficiary is deemed to be duly executed from the date of actual payment as specified in the Beneficiary's Demand.Ніякі зміни і доповнення, що вносяться до Договору, не звільняють Гаранта від зобов`язань за цією Банківською гарантією.Any amendments made to the Contract shall not release the Guarantor from its obligations under this Bank Guarantee.Ця Банківська гарантія є безвідкличною, непередаваною і не може бути переуступлена без попередньої згоди зі сторони Гаранта, Принципала та Бенефіціара.This Bank Guarantee is irrevocable, non-transferable and cannot be assigned without the prior consent of the Guarantor, Principal and Beneficiary.Без згоди Бенефіціара допускається вносити зміни до банківської гарантії щодо збільшення суми банківської гарантії та продовження терміну дії гарантії.Without the Beneficiary's consent, the Bank Guarantee may be amended to increase the amount of the Bank Guarantee and extend the guarantee.Ця гарантія набирає чинності з дати видачі та діє до «(...)» (...) 20(...) р. ***** включно.This Guarantee is effective from the date of its issue and is valid until "(...)" (...) 20 (...) ***** inclusive.Ця гарантія підпорядковується


******This Guarantee is subject to
******Відносини по цій Гарантії регулюються чинним законодавством України. The relations under this Guarantee are governed by the applicable law of Ukraine.Сторона відповідальна за сплату будь яких витрат: ПринципалThe party is responsible for paying any costs: PrincipalГарант (розшифровка підпису) М.П. ---------------------------------Guarantor (name, surname) Stamp -------------------------------* У назві додатку вказується визначення Покупця, як у Контракті/Договорі. ** Банківська гарантія надається Покупцем, з яким укладається Договір, до укладення Договору. *** Застосовується якщо Принципал є резидентом. **** У разі, якщо у Контракті/Договорі визначено, що виконання гарантійних зобов`язань повинне бути забезпечене, зобов`язання Гаранта перед Бенефіціаром за цією гарантією забезпечує виконання зобов`язань Принципала на період дії гарантійних зобов`язань. ***** Строк дії Банківської гарантії повинен встановлюватися з урахуванням строків її надання, передбачених Договором, що буде укладений, та строків виконання зобов`язань за Договором, і закінчуватися не раніше закінчення строку дії Договору або виконання зобов`язань за Договором + 31 календарний день. ****** Нормативні акти, яким підпорядковується банківська гарантія вказуються у залежності від країни реєстрації Гаранта: уніфікованим правилам, опублікованим МТП (URDG758)/ISP98/UCP600, опублікованим МТП/ положенню про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземній валюті від 15.12.2004 р. № 639. У випадку, якщо Принципал/Гарант - резиденти України, у реквізитах вказується номер ЄДРПОУ та ІПН (за наявності), для нерезидентів вказується реєстраційний або податковий номер (за наявності). Текст банківської гарантії не може містити: - посилання на умови договору про надання гарантії (правочину, укладеного між банком-гарантом та принципалом); - умови про зменшення відповідальності банка в будь-якому випадку (окрім випадку прострочення подання вимог, а також зменшення зобов`язання з гарантією на всі суми, виплачені банком за гарантією); - умови про складання процедури виплати грошових коштів за гарантією (додаткового підтвердження повноважень підписант вимоги, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності вимоги, тощо); - умови відкликання гарантії банком-гарантом. * Тhe name of the counterparty must be indicated in the title of the Appendix, similar to the Contract's one. ** bank guarantee is provided by the participant with whom the contract is concluded, before the conclusion of the Contract. *** if the Supplier is resident. **** the contraсt documentation determines that the performance of the guarantee obligations must be ensured, the Guarantor's obligation to the Beneficiary under this guarantee ensures the fulfillment of the obligations of the Principal for the duration of the warranty obligations. ***** term of the Bank guarantee should be established taking into account the terms of its provision stipulated by the Contract to be concluded and the terms of fulfillment of obligations under the Contract, and expire no earlier than the expiration of the Contract or fulfillment of obligations under the Contract + 31 calendar days. ****** Normative acts subject to bank guarantee are indicated depending on the country of registration of the Guarantor: unified rules published by ICC (URDG758) / ISP98 / UCP600, published by ICC / Provisions on the procedure for banks to execute guarantees in national and foreign currencies from 15.12.2004 No. 639. In case the Principal / Guarantor is a resident of Ukraine, the USREOU and IPN number (if available) are indicated in the details, for non-residents the registration or tax number (if available) is indicated. Guarantee text cannot contain: - references for Contract's conditions about guarantee provision (contract concluded between bank-guarantor and principal); - conditions for reducing the liability of the bank in any case (except in case of delayed submission of claims, as well as reducing the liability in frames of a guarantee for all amounts paid by the bank under the guarantee; - conditions for drawing up the procedure for payment of guarantee funds (additional confirmation of the authority of the signatory of the claim, receipt of any confirmation of the claim's validity, etc.); - conditions of the guarantee's withdrawn by the bank-guarantor Вимоги до банку, що надає банківську гарантію виконання зобов`язань Виконавцем за контрактом/договором (для нерезидентів) та до банку, що надає банківські гарантії виконання зобов`язань Виконавцем за контрактом/договором (для резидентів): 1.Українські державні банки - банки з державною часткою, тобто банки, в яких держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% статутного капіталу банку; 2. Комерційні банківські установи, які мають довгостроковий кредитний рейтинг за національною шкалою не нижче «uaAA»; у випадку відсутності рейтингу за національною шкалою у банків іноземних банківських груп рейтинг материнських іноземних банківських груп від однієї з рейтингових компаній Fitch, Standard Poor's, Moody's має бути не нижче підвищеного інвестиційного класу (А- або вищий); 3. банком, рейтинг якого за класифікацією однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch IBCA, Standard Poor's, Moody's) відповідає вимогам першокласних банків (не нижче підвищеного інвестиційного класу А- або вищий). Щодо банку не застосовані санкції держави чи міждержавних організацій, які повністю або частково обмежують та/або забороняють та/або можуть негативно вплинути на виконання банком зобов`язань із забезпечення виконання договору, зокрема відповідні санкції Ради національної безпеки і оборони України (згідно з Законом України «Про санкції»), Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки (OFAC) та Європейської комісії Європейського Союзу. Рекомендований перелік українських банківських установ, які відповідають вимогам: http://ugv.com.ua/page/docs?count=6 Requirements to the banks, that issue bank guarantee (for nonresidents) and for banks that issue bank guarantee (for residents) : 1. Ukrainian state banks - banks with a state interest, that is, banks in which the state directly or indirectly owns more than 75% of the authorized capital of the bank; 2. Commercial banks that have a long-term credit rating on a national scale not lower than "uaAA"; in the absence of a rating on a national scale from banks of foreign banking groups, the rating of parent foreign bank groups from one of the rating companies Fitch, Standard Poor's, Moody's should not be lower than the raised investment grade (A- or higher). 3. Bank, the rating of which according to the classification of one of the world's leading rating agencies (Fitch IBCA, Standard Poor's, Moody's) meets the requirements of the first-class banks (not below advance investment grade A- or higher) 4. No State or intergovernmental sanctions have been applied to the bank that completely or partially restrict and / or prohibit and / or may adversely affect the bank's fulfillment of its contract obligations, in particular the relevant sanctions of the National Security Council and the Defense of Ukraine (under the Law of Ukraine "On Sanctions"), the Office for the Control of Foreign Assets of the United States Treasury (OFAC) and the European Commission of the European Union. An indicative list of Ukrainian banking institutions that meet the requirements: http://ugv.com.ua/page/docs?count=6 ПОСАДА ПІДПИС ПІБ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

к і н е ц ь ф о р м и

ПІДПИСИ СТОРІН:

ПРОДАВЕЦЬ: Акціонерне товариство «Укргазвидобування» Дата підписання:




ПОКУПЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ» Дата підписання: 03.06.2024
В.В. Щур Стягнути з Акціонерного товариства «Укргазвидобування» (04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28; ідентифікаційний код 30019775) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «І ДЖІ ЕФ ТРЕЙДІНГ» (01010, м. Київ, вул. Князів Островських (Московська), 23, поверх 4, офіс 3/4; ідентифікаційний код 40314999) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено: 22.11.2024

Суддя Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123270908
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/7487/24

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко О.В.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко О.В.

Рішення від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Рішення від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Постанова від 04.11.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 04.10.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 19.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Постанова від 28.08.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні