КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 761/22538/20 Головуючий у суді І інстанції Саадулаєв А.І.
Провадження № 22-з/824/904/2024 Доповідач у суді ІІ інстанції Голуб С.А.
У Х В А Л А
про задоволення клопотання про проведення судового засідання
в режимі відеоконференції
25 листопада 2024 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Голуб С.А., розглянувши клопотання представника акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» - адвоката Шишлова Олександра Євгеновича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за заявою ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Елпіс-Україна» до ОСОБА_2 , приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 , про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в:
У провадженні Київського апеляційного суду перебуває заява ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ТОВ «Елпіс-Україна» до ОСОБА_2 , ПАТ «СК «АРКС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 , про відшкодування шкоди.
Розгляд справи призначено у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського апеляційного суду на 27 листопада 2024 року о 09 год. 40 хв. з повідомленням (викликом) учасників справи.
18 листопада 2024 року представник АТ «СК «АРКС» - адвокат Шишлов О.Є. надіслав засобами поштового зв`язку клопотання, в якому просить провести вказане судове засідання по справі № 761/22538/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми «ВКЗ» за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua.
Дослідивши обставини справи та перевіривши наявність відповідної технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, апеляційний суд вважає, що клопотання підлягає задоволеннювиходячи з такого.
Частиною другою статті 381 ЦПК України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Згідно із вимогами статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Рішенням Вищої рада правосуддя № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
З 05 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду.
Відповідно до пункту 49 розділу третього Положення, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою: https://wiki.court.gov.ua.
Як передбачено частиною п`ятою статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ, від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-ІХ), у зв`язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України на всій території України введено воєнний стан, який на даний час не закінчено.
Представник АТ «СК «АРКС» - адвокат Шишлов О.Є. зазначив свій профіль користувача - Шишлов О.Є. , ІНФОРМАЦІЯ_1 , телефон: НОМЕР_1 .
У Київського апеляційного суду наявна технічна можливість провести призначене судове засідання 27 листопада 2024 року о 09 год. 40 хв. в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Враховуючи викладене та метою забезпечення прав учасників процесу, апеляційний суд вважає за необхідне задовольнитиклопотання представника АТ «СК «АРКС» - адвоката Шишлова О.Є. про участь у судовому засіданні по справі № 761/22538/20 за заявою ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Керуючись статтями 212, 381 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання представника акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» - адвоката Шишлова Олександра Євгеновича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за заявою ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Елпіс-Україна» до ОСОБА_2 , приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_1 , про відшкодування шкоди задовольнити.
Надати можливість представнику приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» - адвокату Шишлову Олександру Євгеновичу брати участь у судовому засіданні, призначеному на 27 листопада 2024 року о 09 год. 40 хв. в суді апеляційної інстанції по справі № 761/22538/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Попередити Шишлова Олександра Євгеновича , що відповідно до частини п`ятої статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Попередити Шишлова Олександра Євгеновича , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх справність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Відповідно до частини дев`ятої статті 212 ЦПК України копію ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду направити до відома Шишлову Олександру Євгеновичу , який братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її постановлення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя: С.А. Голуб
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123277578 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Голуб Світлана Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні