УХВАЛА
18 листопада 2024 року
м. Київ
справа № 497/7/2021
провадження № 61-14863ск24
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
Литвиненко І. В. (суддя-доповідач), Грушицького А. І., Петрова Є. В.,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кубей» про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
06 листопада 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Сахарова Н. М., через підсистему «Електронний суд» направила до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Одеського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року, у якій просить скасувати оскаржуване судове рішення та залишити в силі рішення Болградського районного суду Одеської області від 01 березня 2021 року.
Оскаржена постанова прийнята 17 вересня 2024 року, повний текст судового рішення складений 19 вересня 2024 року. Останній день строку на касаційне оскарження припав на 21 жовтня 2024 року. Касаційна скарга подана 06 листопада 2024 року, тобто поза межами строку на касаційне оскарження.
Заявник подає заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, в якій зазначає, що оскаржена постанова про закриття провадження у справі від
17 вересня 2024 року була надіслана судом на адресу заявника засобами поштового зв`язку та отримана останнім 09 жовтня 2024 року. На підставі наведеного вважає, що строк на касаційне оскарження був пропущений з поважних причин та просить його поновити.
Відповідно до приписів статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
З доданих до скарги документів суд встановив, що текст оскаржуваної постанови був надісланий на адресу заявника засобами поштового зв`язку 02 жовтня
2014 року та отримана останнім 09 жовтня 2024 року, що підтверджується роздруківкою трекінгу поштових відправлень.
За таких умов, оскільки заявник подав касаційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання ним оскаржуваної постанови, колегія суддів дійшла висновку про те, що строк на касаційне оскарження був пропущений з поважних причин, а тому заява про поновлення строку є обґрунтованою та підлягає задоволенню, а строк - поновленню.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Разом з тим, касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає касаційному оскарженню в силу вимог частини третьої статті 389 ЦПК України, однак Верховний Суд, надавши оцінку доводам заявника викладеним у касаційній скарзі, чиннім рішенням Європейського суду з прав людини щодо дотримання національними судами приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, дійшов висновку про те, що касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій
статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Як на підставу касаційного оскарження заявник посилається на частину другу статті 389 ЦПК України.
Касаційна скарга подана з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України щодо її форми і змісту.
Наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження.
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Одеського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року.
Відкрити касаційне провадження у цій справі.
Витребувати із Болградського районного суду Одеської області справу
№ 497/7/2021 за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Кубей» про визнання права власності.
Роз`яснити учасникам справи, які відповідно до частини шостої статті 14 ЦПК України зобов`язані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його, що вони мають обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомитися із копією касаційної скарги та доданих документів, що подані у цій справі, виключно через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Іншим учасникам справи надіслати копії касаційних скарг та доданих до них документів.
Роз`яснити учасникам справи право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до
31 грудня 2024 року. До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І. В. Литвиненко
А. І. Грушицький
Є. В. Петров
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123281716 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Литвиненко Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні