Справа № 375/741/22
Провадження № 2-о/375/48/24
УХВАЛА
26 листопада 2024 року селище Рокитне Білоцерківського району Київської області
Рокитнянський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Антипенка В. П.,
присяжних Мирець Т. М., Кошелюк О. С.,
за участю: секретаря судового засідання: Голованової В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку окремого провадження в приміщенні суду в селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Рокитнянська селищна рада, ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,-
ВСТАНОВИВ:
29.10.2024 заявник звернувся до Рокитнянського районного суду Київської області із заявою у порядку окремого провадження, у якому просив продовжити строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки від 14.11.2022 по справі № 375/741/22.
Заявник у судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, просив призначити судову психіатричну експертизу, проведення якої доручити судовим експертам комунального закладу Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», адреса: 08631, Київська область, Васильківський район, смт.Глеваха, вул. Вокзальна, 8, та на вирішення якої поставити наступні запитання:
-чи має психічні розлади ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то які саме?
-чи може за своїм психічним станом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
-чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом свого здоров`я особисто надавати пояснення в суді?
У судовому засіданні заявник та його представник клопотання підтримали та просили його задовольнити.
Розглянувши клопотання представника заявника, заслухавши пояснення сторін, суд дійшов таких висновків.
В 2022 році ОСОБА_1 було подано заяву про визнання ОСОБА_2 недієздатною та встановлення опіки, яку було задоволено справа № 375/741/22, визнано недієздатною ОСОБА_2 та встановлено опіку,
призначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном недієздатної ОСОБА_2 . Строк дії рішення в частині визнання особи недієздатним, якщо воно не було скасовано, складає 2 роки з дня набрання ним законної сили.
За твердженнями заявника протягом двох років стан здоров`я ОСОБА_2 не покращився, а навпаки погіршився. Наразі вона майже не розмовляє, якщо і розмовляє, г то має дезорганізоване мислення, галюцинації, загальмованість та мимовільні рухи. ОСОБА_2 самостійно не ходить, кожний прийом їжі її необхідно годувати та нужду справляє в памперси.
За змістом частини 1 ст. 39 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Згідно ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в цивільних справах призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законами та прийнятими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд, за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно абз. 1 п. 4 постанови пленуму ВСУ №3 від 28.03.1972 року «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 103ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи.
Вирішуючи клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи, суд виходить з вимог ст. 105 ЦПК України, яка встановлює, що призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що вказане клопотання заявника підлягає задоволенню, оскільки проведення судово-психіатричної експертизи має значення для правильного вирішення даної справи.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, у разі призначення судом експертизи.
Оскільки, для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст.103 - 105,252,253,258-260,293,298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи - задовольнити.
Призначити по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Рокитнянська селищна рада, ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-чи має психічні розлади ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то які саме?
-чи може за своїм психічним станом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
-чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом свого здоров`я особисто надавати пояснення в суді?
Проведення експертизи доручити експертам Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради "ОБЛАСНЕ ПСИХІАТРИЧНО-НАРКОЛОГІЧНЕ МЕДИЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ", (08631, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8) код ЄДРПОУ01994793.
Направити до Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради "ОБЛАСНЕ ПСИХІАТРИЧНО-НАРКОЛОГІЧНЕ МЕДИЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ", (08631, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8) для проведення експертизи матеріали цивільної справи № 375/741/22 провадження № 2-о/375/28/22 та № 2-о/375/48/24 .
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст. ст.384, 385 КК України.
Судові витрати у відповідності до ч. 2ст. 299 ЦПК України відносяться на рахунок держави.
Якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, з приводу яких експерту не були поставлені питання, зобов`язати та надати можливість експерту у висновку викласти свої міркування і доводи щодо цих обставин.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В. П. Антипенко
Присяжні: Т. М. Мирець
О. С. Кошелюк
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123290171 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Антипенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні