ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 240/18620/24
Номер провадження 2-а/292/15/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху після відкриття провадження у справі
26 листопада 2024 року с-ще Пулини
Червоноармійського районного суду Житомирської області
головуюча суддя Гуц О.В. секретар судового засідання Риданова Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Баладиги Сергія Павловича до відділення поліції №4 (с-ще Хорошів) Житомирського РУП Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання вчинити певні дії.
За участі представника позивача -адвоката Баладиги С.П.
У С Т А Н О В И В :
11 листопада 2024 року з Житомирського окружного адміністративного суду до Червоноармійського районного суду Житомирської області надійшла для розгляду позовна заява представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Баладиги С.П. про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання вчинити певні дії.
Ухвалою Червоноармійського районного суду Житомирської області від 12 листопада 2024 року у вищевказаній адміністративній справі було відкрито провадження, розгляд її призначений у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін на 26.11.2024.
Після відкриття провадження у справі судом встановлено, що подана адміністративна заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України, виходячи з наступних підстав.
У відповідності до ч. 5 ст. 160 КАС України, позовна заява на ряду з іншими вимогами, повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У той же час, у порушення вказаних вимог, у позовній заяві неправильно вказано місцезнаходження відповідача, його ЄДРПОУ та засоби зв`язку, які належать іншому суб`єкту владних повноважень.
Не зазначено адреси електронноїпошти позивача,відсутні відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Також,відповідно до ч.2 ст.161 КАС України, у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову в паперовій формі зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
У разіподання досуду суб`єктомвладних повноваженьпозову прозаборону політичноїпартії направленнякопії позовноїзаяви такопій доданихдо неїдокументів здійснюєтьсявідповідно доабзацу другогочастини третьоїстатті 289 3 цього Кодексу.
До позовної заяви, яка подана представником позивача в електронній формі через електронний кабінет, не додано доказів надсилання відповідачу копій поданих до суду документів, а саме - позовної заяви з додатками.
Також до позовної заяви не додано копії паспорту позивача та його ідентифікаційного номеру платника податків, що не дозволяє ідентифікувати особу позивача.
Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Представник позивача відповідачем зазначив ВП № 4 Житомирського РУП Головного управління національної поліції в Житомирській області, який не має статусу юридичної особи, а є відділом територіального підрозділу Головного управління національної поліції в Житомирській області.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення працівники органів і підрозділів Національної полії діють не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органів Національної поліції (ч.2 ст.222 КУпАП).
Виходячи з цього, ВП №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, не може виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган Національної поліції, на який положеннями ст.222 КУпАП, покладено функціональний обов`язок розглядати справи про адміністративне правопорушення, передбачене, зокрема ст.124 КУпАП.
Зазначена позиція суду узгоджується із висновком Верховного Суду викладеного у постанові від 26.12.2019 у справі № 724/716/16-а.
З огляду на викладене, у порушення вимог ч.5 ст.160 КАС України, представником позивача в позовній заяві невірно зазначено відповідача. Відповідно до частини тринадцятої статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Згідно частини другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При таких обставинах позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити позивача та його представника і надати їй строк для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 169, 248 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Баладиги Сергія Павловича до відділення поліції №4 (с-ще Хорошів) Житомирського РУП Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання вчинити певні дії, залишити без руху, про що повідомити позивача.
Надати позивачу та його представнику строк в межах п"яти днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення зазначених в ній недоліків.
Роз`яснити позивачу та його представнику, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Гуц
Суд | Червоноармійський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123295863 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Червоноармійський районний суд Житомирської області
Гуц О. В.
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні