Ухвала
від 26.11.2024 по справі 9901/458/21
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

26 листопада 2024 року

м. Київ

справа №9901/458/21

адміністративне провадження №П/9901/458/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Уханенка С.А.,

суддів: Кашпур О.В., Мацедонської В.Е., Мельник-Томенко Ж.М., Радишевської О.Р.,

за участю:

секретаря судового засідання - Часник А.О.,

представниці позивача - Бардіної О.О.,

представника відповідача - Пантюхової Л.Р.,

представника Кабінету Міністрів України - Шокуна О.В.,

представника Міністерства внутрішніх справ України - Какоркіної З.М.,

представника Національної поліції України - Грімової Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Президента України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, про визнання протиправним та скасування указу (в частині),

У С Т А Н О В И В:

Ухвалою від 15 листопада 2021 року Верховний Суд відкрив провадження у справі та призначив справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Верховного Суду від 14 грудня 2021 року від Ради національної безпеки і оборони України та Кабінету Міністрів України були витребувані наявні в їхньому розпорядженні документи і матеріали, що стали підставою для внесення пропозиції та прийняття рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до ОСОБА_1

20 жовтня 2022 року третя особа - Кабінет Міністрів України подав до Верховного Суду клопотання про витребування від Національної поліції України відомостей, що ідентифікують ОСОБА_1 як суб`єкта, до якого пропонувалося застосувати санкції, та доказів стосовно дій і фактів, що підтверджують наявність підстав для застосування санкцій до позивача.

Ухвалою від 23 травня 2023 року Верховний Суд задовольнив указане клопотання та витребував від Національної поліції України документи та матеріали, що стали підставою внесення пропозицій Міністерству внутрішніх справ України для внесення подання щодо застосування санкцій до позивача.

На виконання ухвали Суду 02 серпня 2023 року до відділу режимно-секретної роботи Верховного Суду від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли документи, на підставі яких Національною поліцією України ініційовано застосування персональних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо ОСОБА_1 .

Відповідно до статті 4.4.9 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року №383 указаним документам було надано гриф секретності «таємно».

У судовому засіданні 26 листопада 2024 року Верховний Суд поставив на обговорення питання про розгляд справи у закритому судовому засіданні у зв`язку з наявністю у матеріалах справи документів, що становлять державну таємницю, оскільки за правилами Закону України «Про державну таємницю» існує спеціальний порядок доступу до конкретної секретної інформації та її матеріальних носіїв, що зумовлює особливі умови розгляду справи, в якій досліджуються такі докази.

Вирішення питання щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні представник позивача залишив на розсуд суду.

Представники відповідача, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України зазначили про необхідність проти розгляду справи у закритому судовому засіданні повністю.

Представник Ради національної безпеки і оборони України у судове засідання не з`явився, про місце, день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

З огляду на вказане Верховний Суд бере до уваги таке.

Відповідно до частини першої статті 10 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито, крім випадків, визначених цим Кодексом.

За правилами, установленими частинами восьмою - одинадцятою статті 10 КАС України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, визначених законом.

Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або оголосити закритою його частину.

Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводиться з додержанням правил здійснення адміністративного судочинства. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбуваються в закритому судовому засіданні.

Використання систем відеоконференц-зв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускається.

Верховний Суд враховує, що указана у наданих Департаментом документах інформація щодо позивача містить державну таємницю, не може розголошуватися і охороняється законом, але для повного і всебічного з`ясування обставин справи суд повинен дослідити зміст цих документів і заслухати пояснення учасників справи з цього приводу. Однак розгляд справи у відкритому судовому засіданні може мати наслідком розголошення таких відомостей, що є порушенням порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах.

За таких обставин, Верховний Суд доходить висновку про необхідність проведення подальшого розгляду справи у закритому судовому засіданні, оскільки наявність у справі матеріалів, що містять державну таємницю, потребує додержання вимог законодавства у сфері охорони такої інформації.

Керуючись статтями 10, 248, 250 КАС України, Суд

У Х В А Л И В:

Подальший розгляд справи №9901/458/21 проводити у закритому судовому засіданні.

Копію цієї ухвали надіслати сторонам і третім особам.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та окремо не оскаржується.

Суддя-доповідач С.А. Уханенко

Судді: О.В. Кашпур

В. Е. Мацедонська

Ж.М. Мельник-Томенко

О. Р. Радишевська

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123313793
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них:

Судовий реєстр по справі —9901/458/21

Ухвала від 26.11.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 26.11.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 09.07.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 09.07.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 23.05.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 23.05.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 14.12.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 14.12.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

Ухвала від 15.11.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Уханенко С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні