Справа №333/5560/17
Провадження № 1-кп/333/40/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Колегія Комунарського районного суду м.Запоріжжя у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4 , прокурора ОСОБА_5 , обвинуваченої ОСОБА_6 , захисника обвинуваченої ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_7 , розглянувши у закритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, в залі суду в м. Запоріжжя кримінальне провадження № 12017080000000275, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування 25.07.2017 року відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася у м. Запоріжжі, українки, громадянки України, має неповну середню освіту, не одруженої, не працевлаштованої, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживала без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.149 КК України,
В С Т А Н О В И Л А:
В провадженні Комунарського районногосуду м.Запоріжжя перебуваєдане кримінальнепровадження.
Прокурор ОСОБА_5 у судовому засіданні заявив клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , послався на наявність ризиків, передбачених п.п. 1,4 ч. 1 ст. 177 КПК України. У своєму клопотанні прокурор зазначив, що обвинувачена скоїла особливо тяжкий злочин, тому може переховуватися від суду, впливати на свідків та іншим способом перешкоджати кримінальному провадженню.
Захисник обвинуваченої ОСОБА_8 адвокат ОСОБА_7 не заперечував щодо задоволення клопотання прокурора.
Обвинувачена ОСОБА_8 у судовому засіданні також не заперечувала щодо задоволення клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Розглянувши клопотання прокурора, вислухавши думки учасників справи, вивчивши матеріали кримінального провадження, колегія суддів дійшла до такого.
Відповідно до положень статті 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом, в тому числі: законний арешт або затримання особи, здійснене з метою допровадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення.
Згідно ч. ч. 1, 2ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Статтею 176 КПК Українипередбачено, що одним із запобіжних заходів є домашній арешт.
Відповідно дост. 181 КПК Українидомашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Колегія суддів зазначила, що обвинувачена ОСОБА_8 тривалий час знаходиться під вартою, ризики, передбачені п. п. 1, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, значно зменшилися, має матір похилого віку, яка проживає у місті Запоріжжя.
Як вбачається із матеріалів кримінального провадження обвинувальний акт відносно ОСОБА_6 та ОСОБА_9 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України надійшов до Комунарського районного суду м. Запоріжжя 22 вересня 2017 року.
Згідно доданогодо обвинувальногоакту реєструматеріалів досудовогорозслідування запобіжнийзахідувигляді триманняпідвартоювідносно ОСОБА_6 булозастосовано2липня2017року,24лютого2021року,булазвільненаз підвартинапідставі ухвалиЗапорізькогоапеляційногосуду,13червня2023року,Комунарськимрайоннимсудом м.Запоріжжя, ОСОБА_6 булообранозапобіжний західувигляді триманняпідвартою,щосвідчить протещоостання вже4роки8місяцівперебуваєпід вартою. Оцінюючи доводи прокурора в обґрунтування застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , колегія суддів виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позиція прокурора зводилася до існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які прокурор обґрунтовував виключно тяжкістю та фактичним обставинами вчиненого обвинуваченою злочину.
Разом з тим, як зазначалося вище, тяжкість лише обвинувачення не може сама по собі бути виправданням тривалих періодів тримання особи під вартою.
Крім того, доводи клопотання прокурора, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів крім тримання під вартою не зможе запобігти ризикам, про наявність яких зазначено у клопотанні, не підтверджуються наданими стороною обвинувачення матеріалами.
Зваживши всі наведені обставини у їх сукупності, дані про особу обвинуваченої, факт її тривалого перебування під вартою в даному кримінальному провадженні, колегія суддів вважає за необхідне продовжити обвинуваченій запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
На підставівищевикладеного такеруючись ст. ст.177, 181, 182, 183, 314, 315, 372КПК України,колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання прокурора про продовження відносно обвинуваченої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час - задовольнити.
Продовжити відноснообвинуваченої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з перебуванням останньої за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 , строком на 60 діб.
Заборонитиобвинуваченій ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,залишати з 20год.00хв.до 07год.00хв., щодня,місце мешкання: АДРЕСА_3 .
Покласти наобвинувачену ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки: прибувати за викликом до прокурора, суду, не відлучатися за межі м.Запоріжжя, без дозволу прокурора або суду, повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Строк домашньогоарешту обвинуваченій ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обчислюється з 25 листопада 2024 року.
Ухвала діє 60 (шістдесят) діб по 23 січня 2025 року включно.
Контроль завказаним запобіжнимзаходом покластина ВП№4ЗРУП ГУНПв Запорізькійобласті тана прокурора,який здійснюєпроцесуальне керівництвопо даномукримінальному провадженню.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`яти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду.
Повний текст ухвали складено та оголошено учасникам 26 листопада 2024 року о 15 годині 30 хвилин.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суддя: ОСОБА_2
Суддя: ОСОБА_3
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123315720 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти волі, честі та гідності особи Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Михайлова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні