Справа № 605/327/24
УХВАЛА
про розгляд справи в режимі відеоконференції
27 листопада 2024 рокум.Підгайці
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
у складі: головуючої судді Лелик О.М.,
секретаря с/з Мохун Т.В.,
справа №605/327/24,
розглянувши увідкритомупідготовчомузасіданні впорядкузагальногопозовного провадженнявзалісуду вмістіПідгайці заявуадвоката ВасилишинаКостянтина Вікторовичапро розглядсправи зайого участів режимівідеоконференціїу справізапервіснимпозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягненнякоштівзадоговором позикитазустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання неукладеним договору позики від 07.09.2022, -
у с т а н о в и в:
у провадженні Підгаєцького районного суду Тернопільської області знаходиться справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання неукладеним договору позики від 07.09.2022.
Ухвалою від 29.07.2024 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи вирішив проводити в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою від 21.08.2024 суд прийняв зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання неукладеним договору позики від 07.09.2022 до спільного розгляду з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики. Суд надав строки для подання відзиву на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення.
26.11.2024 представник ОСОБА_2 , адвокат Василишин К.В., подав письмову заяву про розгляд справи за його участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розгляд даного клопотання проводиться судом без виклику учасників в підготовче засідання.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 1, 3, 4, 5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Необхідно зазначити, що адвокатом Василишиним К.В. подана заява з порушенням строків визначених ч.2 ст.212 ЦПК України, однак дата судового засідання узгоджена з усіма учасниками процесу і є можливість проведення засідання в режимі відеоконференції, а також з врахуванням розумних строків розгляду справи, а також те, що представник позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 адвокат Василишин К.В. бажає приймати у розгляді справи суд дійшов висновку, що заява останнього про участь у справі в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 189, 212, 247, 263-265 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
клопотання представника позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 адвоката Василишина К.В. про участь у розгляді справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Проводити розгляд справи за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання неукладеним договору позики від 07.09.2022 в режимі відеоконференцзв`язку за участі представника позивача за зустрічним позовом ОСОБА_3 , адвоката Василишина К.В., який прийматиме участь поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення ВКЗ.
Про участь у засіданні в режимі відеоконференції повідомити сторони.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1913/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Лелик
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123316540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Лелик О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні