УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
Справа № 621/3805/24
Провадження 2/621/1340/24
27 листопада 2024 року м. Зміїв Харківської області
Суддя Зміївського районного суду Харківської області В. Філіп`єва, розглянувши позовну заяву
позивача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ,
представник позивача адвокат Г.Оберкович, до
про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до Зміївського районного суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд визначити їй додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини за законом після смерті її батька ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком у три місяці з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 14.10.2024 року позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк 5 (п`ять) днів із дня вручення (отримання) копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, роз`яснено позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, вона буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
В установлений судом строк представник позивача адвокат Г.Оберкович подала до суду клопотання, в якому вказала, що для можливості довести той факт, що ОСОБА_4 не є спадкоємицею ОСОБА_3 , просила суд залучити до матеріалів справи копію свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Позивачці не відомо про інших спадкоємців ОСОБА_2 , в зв`язку з чим відповідачем по справі вона визначила територіальну громаду за місцем відкриття спадщини після смерті батька, в особі Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, оскільки ОСОБА_5 проживав та був зареєстрований на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_3 .
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Визначені статтями 185 - 186 Цивільного процесуального кодексу України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Справа підсудна Зміївському районному суду Харківської області.
Пунктом 4 частини 2 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі вирішується питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до п. 2 ч. 4 статті274ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 2) щодо спадкування.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вищезазначену позовну заяву належить розглядати за правилами загального позовного провадження.
З метою виконання вимог, передбачених частиною 1 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України, належить розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
При цьому, відповідно до пункту 24 Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 "Про судову практику у справах про спадкування", при розгляді таких справ судам належить перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця, наявність або відсутність складених заповітів, а також наявність виданих Свідоцтв про право на спадщину у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.
Згідно ч.2 статті 13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи, що інформація щодо наявності або відсутності спадкової справи стосовно спадкодавця, а також виданих Свідоцтв про право на спадщину, в матеріалах справи відсутня, однак є обов`язковою для всебічного й належного з`ясування обставин справи, залучення правонаступників відповідача, третіх осіб, тощо, суд вважає за необхідне витребувати у приватного нотаріуса Бучанського районного нотаріального округу Київської області Т.Деребера копії завірених належним чином матеріалів спадкової справи після ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 19, 128, 178, 187, 189, 259-261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади, в особі Вишневої міської ради Бучанського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, до розгляду та відкрити провадження по цивільній справі в порядку загального позовного провадження.
З метою виконання вимог частини 1 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче засідання у приміщенні Зміївського районного суду Харківської області (вул.Адміністративна, 6, м. Зміїв, Чугуївський район, Харківська область, 63404) на 10:00 годину 09 січня 2025 року.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу та третій особі.
Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи (позивачу). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (відповідачу).
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 статті 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (позивачу).
Відповідно до статті 181 ЦПК України встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову, яке маєвідповідати вимогамч.ч.3-6ст.178ЦПК України, - десятиденний строк із дня отримання ним копій цієї ухвали та позовної заяви з додатками, а щодо відзиву - десятиденний строк із дня отримання відзиву.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до пункту 16 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), заяви по суті спору та заяви з процесуальних питань можуть бути подані в електронній формі за допомогою ЄСІТС виключно з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису. В разі відсутності кваліфікованого електронного підпису учасника справи, подані документи можуть бути залишені судом без розгляду.
Витребувати у приватного нотаріуса Бучанського районного нотаріального округу Київської області Деребера Тетяни Олександрівни:
- копію матеріалів спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (ч.6 ст. 84 ЦПК України).
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 84 ЦПК України). У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Звернути увагу учасників справи, що відповідно до Рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022 року на період воєнного стану в Україні обмежено допуск осіб в приміщення суду. Розгляд цивільних справ можливий лише у разі наявності письмової згоди всіх учасників процесу. В іншому випадку розгляд справ буде відкладено.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/sud2014.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню не підлягає.
Текст ухвали складено 27.11.2024 року.
Суддя В. Філіп`єва
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123329589 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Філіп'єва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні