ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27 листопада 2024 року Справа № 903/780/24
Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Цикл Фінанс
до Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія Комбітрейд
про стягнення 373016грн. 90коп.
встановив: позивач - ТОВ Цикл Фінанс звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ Торгівельнаова компанія Комбітрейд (відповідача) 373016грн. 90коп., з яких: 313907грн. 97коп. заборгованості по основній сумі кредиту, 45524грн. 85коп. заборгованості по відсоткам, 11107грн. 08коп. інфляційних втрат та 2477грн. - 3% річних. Також просить стягнути з відповідача 5595грн. 25коп. витрат по сплаті судового збору.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо сплати сум кредиту та відсотків згідно Заяви про надання банківських послуг від 10.10.2019 №514/002134/19 та Заяви про зміну умов користування банківськими послугами №1 від 13.12.2019 до заяви про надання банківських послуг №514/002134/19/(№1836951/2019 (OV-W)) від 10.10.2019, укладених між АТ ОТП Банк та ТОВ Торгівельнаова компанія КОМБІТРЕЙД.
Також позивач зазначає, що 19 листопада 2021 року між АТ ОТП БАНК та ТОВ ЦИКЛ ФІНАНС було укладено договір відступлення права вимоги 19/11/21 за кредитним договором №1/(№1836951/2019 (OV-W)) від 13.12.2019 року, відповідно до якого ТОВ ЦИКЛ ФІНАНС набуло право вимоги до відповідача за кредитним договором.
Ухвалою суду від 03.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами. Встановлено позивачу строк в 5 днів з дня отримання відзиву, для подання відповіді на відзив в порядку ст.166 ГПК України. Встановлено відповідачу строк до 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позов в порядку ст.ст. 165, 178 ГПК України. Роз`яснено відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними у справі матеріалами. Встановлено відповідачу строк в 5 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження справі, для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження в порядку ч.4 ст.176 ГПК України.
Ухвала суду, що направлялась відповідачу за адресою, зазначеною у витязі з ЄДРПОУ (43025, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Кривий Вал, буд.34) повернулався на адресу суду з відміткою пошти За закінченням терміну зберігання.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи у суді, на офіційному веб-сайті судової влади України 23.10.2024 судом було розміщене оголошення про відкриття провадження у справі №903/780/24 та розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно ч.4 ст. 122 ГПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
За таких обставин, суд вважає, що виконав свій обов`язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи у суді.
Відповідач відзиву на позов не надав, позову не оспорив.
Клопотань та заяв від сторін не надійшло.
Згідно ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Оскільки суд виконав обов`язок щодо повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд встановив наступне.
10 жовтня 2019 року між АТ «ОТП Банк» (далі - Банк) та ТОВ «Торгівельна компанія «КОМБІТРЕЙД» (надалі - Клієнт) було укладено договір, шляхом підписання між сторонами Заяви про надання банківських послуг №514/002134/19.
Згідно умов Заяви, керуючись статтею 634 Цивільного кодексу України, шляхом подання цієї Заяви про надання Банківських послуг Клієнт приєднується до Договору про відкриття рахунків, здійснення розрахунково-касового обслуговування та надання інших банківських послуг юридичним особам - резидентам (включаючи їх відокремлені підрозділи, які не є самостійними юридичними особами), юридичним особам-нерезидентам (нерезидентам-інвесторам), іноземним представництвам, фізичним особам-підприємцям, а також для забезпечення таких видів діяльності як виробнича кооперація, спільне виробництво та інші види спільної діяльності, що здійснюються на підставі договорів (контрактів) без утворення юридичної особи (публічний) (надалі - « Договір»), розміщеного на офіційному сайті Банку.
Датою приєднання до умов Договору є дата укладення сторонами цієї Заяви про надання Банківських послуг. Клієнт засвідчує, що він ознайомився з умовами Договору та Тарифами Банку, розміщеними на офіційному сайті Банку, погоджується з ними та зобов`язується їх виконувати. Підписанням цієї Заяви про надання Банківських послуг Клієнт беззастережно підтверджує, що він ознайомився з повним текстом Договору, повністю зрозумів його зміст та погоджується з усіма його умовами, а також безумовно стверджує, що не позбавляється будь-яких прав, які має звичайно, а Договір не містить умов, які є для нього обтяжливими в будь-якому сенсі.
Згідно п.9, 12 Заяви, підписанням цієї Заяви про надання Банківських послуг Клієнт підтверджує, що він ознайомлений з Правилами надання та користування банківською послугою овердрафт «Гостинний», що розміщені на офіційному сайті Банку, погоджується з ними та зобов`язується належно та неухильно виконувати свої обов`язки, визначені ними. Заява про надання Банківських послуг є невід`ємною частиною Договору та Тарифів банку.
05.12.2019 директор ТОВ «ТК «Комбітрейд» звернувся до АТ «ОТП Банк» з листом (проханням) про надання кредиту-овердрафт терміном на 1 рік (365 календарних днів) у розмірі 2500000грн для поповнення обігових коштів.
Також в матеріалах справи міститься копія протоколу №5/1 загальних зборів учасників ТОВ «Торгівельнаова компанія «Комбідрейд» від 09.12.2019 про ухвалення рішення про укладення між товариством та АТ «ОТП Банк» Заяви про надання банківських послуг/Заяви про зміну умов користування банківськими послугами щодо отримання товариством в банку банківської послуги «Овердрафт «Гостинний» на умовах, запропонованих банком та надання директору товариства права підпису від імені товариства з банком Заяви про надання банківських послуг/Заяви про зміну умов користування банківськими послугами.
13 грудня 2019 року між сторонами було укладено Заяву про зміну умов користування банківськими послугами № 1 до заяви про надання банківських послуг №514/002134/19 від 10.10.2019р. (далі - Кредитний договір).
Як зазначає позивач, відповідно до умов даної Заяви відповідачу було надано Банківську послугу «Овердрафт «Гостинний»; доступний ліміт Банківської послуги станом на дату укладення цієї Заяви про надання Банківських послуг 25000грн; стандартний розмір процентної ставки станом на дату укладення цієї Заяви про надання Банківських послуг 20.9% річних.
Згідно п.4 Заяви, шляхом підписання цієї Заяви про зміну умов користування Банківськими послугами Клієнт підтверджує, що він отримав свій примірник цієї заяви про зміну умов користування Банківськими послугами, а також іншу інформацію та документацію, яка необхідна Клієнту для користування Банківськими послугами.
Заява про надання банківських послуг №514/002134/19 від 10.10.2019 та Заява від 13.12.2019 про зміну умов користування банківськими послугами № 1 до заяви про надання банківських послуг №514/002134/19 підписана сторонами та завірена їх печатками.
Правила надання та користування банківською послугою овердрафт «Гостинний» (надалі - Правила), затверджені наказом АТ «ОТП Банк» №193 від 23.08.2018, встановлюють порядок та умови надання, обслуговування і погашення овердрафту. Дані Правила є невід`ємною частиною Договору/Публічного договору, укладанням якого Клієнт підтверджує свою обізнаність із даними Правилами та зобов`язується належно та неухильно виконувати свої обов`язки, визначені Договором/Публічним договором та цими Правилами. Терміни, що використовуються у даних Правилах, визначені Договором/Публічним договором та цими Правилами.
Пунктом 1 Правил встановлено, що овердрафт - кредитна лінія, що надається шляхом здійснення Банком оплати платіжного(их) документа(ів)/доручення(ь) Клієнта з Банківського рахунку понад наявний на такому рахунку Клієнта залишок грошових коштів.
Відповідно до умов Правил Банк надає Клієнту Банківську послугу «Овердрафт», а Клієнт приймає Банківську послугу «Овердрафт» та зобов`язується належним чином виконувати зобов`язання, що встановлені в Договорі та Правилах відносно такої Банківської послуги, в тому числі своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату послуг Банку. Якість Банківських послуг відповідає стандартам Банку (надалі - «Правила»). Банківська послуга «Овердрафт» надається у розмірі Ліміту Банківської послуги, та який визначений у Правилах. Детальні умови Банківської послуги визначені в п.18 Правил.
Згідно п. 7 Правил Банк здійснює надання Банківської послуги Клієнту відповідно до Заяви про надання Банківської послуги, яка кожного разу надається Клієнтові Банком засобами електронного зв`язку (через електронну систему «Клієнт-Банк») та в межах доступного ліміту Банківської послуги.
Згідно п.18 Правил «Умови надання овердрафту»: вид банківської послуги овердрафт; ліміт банківської послуги 2500000грн; цільове призначення банківської послуги поповнення обігових коштів Клієнта; стандартний розмір процентної ставки: 22,9% річних.
19 листопада 2021 року між АТ «ОТП БАНК» (Первісний кредитор) та ТОВ «ЦИКЛ ФІНАНС» (Новий кредитор) було укладено Договір про відступлення права вимоги № 19/11/21 (Договір відступлення).
Згідно п.2.1 Договору відступлення в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Первісний кредитор передає (відступає) у повному обсязі, а Новий кредитор приймає на себе у повному обсязі право вимоги, що належить Первісному кредитору за Кредитними договорами, перелік яких міститься у Реєстрі вимог (додаток №1 до цього Договору) та які укладені між Первісним кредитором та Боржниками, а саме: Первісний кредитор передає (відступає) Новому кредитору право вимоги виконання Боржниками боргових зобов`язань які виникли за Кредитними договорами в розмірах, зазначених в Реєстрі вимог (згідно Додатку 1 до цього Договору), та які можуть виникнути у майбутньому (майбутня вимога) за Кредитними договорами, право вимоги виконання всіх інших обов`язків та зобов`язань Боржників/Поручителів/Майнових поручителів, передбачених Кредитними договорами та Договорами забезпечення (далі за текстом - Право вимоги), за суму, встановлену в п. 3 цього Договору.
Згідно Реєстру вимог та Акту прийому-передачі кредитних документів від 30.11.2021, Новому кредитору було передано право вимоги до ТОВ «Торгівельнаова компанія «КОМБІТРЕЙД» (ЄДРПОУ 40399543) за Кредитним договором від 13.12.2019 на загальну суму 359432,82грн (загальна сума основного бору боржника - 313 907,97грн, загальна сума процентів, нарахованих на суму заборгованості - 45 524,85 грн).
Договір відступлення з додатками підписані АТ «ОТП Банк», ТОВ «Цикл Фінанс» та завірені печатками.
Звертаючись із позовом до суду позивач зазначає, що відповідач порушив умови Кредитного договору та не сплатив належні до сплати суми кредиту та відсотки, а 28.12.2020 відповідач взагалі припинив виконувати зобов`язання за умовами Кредитного договору.
Позивач вказує, що станом на 19.11.2021 загальна сума заборгованості відповідача становила 359432грн 82коп, в тому числі заборгованість по основній сумі кредиту - 313907грн 97коп, заборгованість по відсоткам - 45 524грн 85коп.
Згідно ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно зі ст.6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК України).
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.509 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Укладений між сторонами договір є кредитним договором.
Частиною першою статті 1054 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Кредит - це позичковий капітал банку у грошовій формі, що передається у тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання.
Згідно ч. 1 ст.1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. 3 ст. 1049 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
За приписами ст.1056-1 ЦК України, процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.
Разом з тим відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про банки і банківську діяльність" відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" банківський кредит - будь-яке зобов`язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов`язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов`язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов`язання на сплату процентів та інших зборів з такої суми.
Договір, відповідно до ст.629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Частиною другою статті 1050 ЦК України передбачено, що у разі якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то у разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічна правова норма передбачена частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України.
Згідно з ч.1 ст.598 ЦК України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Зобов`язання припиняється виконанням проведеним належним чином (стаття 599 ЦК України).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач згідно умов Кредитного договору взяв на себе зобов`язання за договором в частині своєчасної сплати суми кредиту та процентів за користування кредитом.
Водночас, в матеріалах справи відсутні будь-які докази надання відповідачу кредитної лінії у формі овердрафту. Належним доказом заборгованості відповідача за тілом кредиту можуть бути виписки по банківському рахунку відповідача, платіжні доручення, інструкції, меморіальні ордери, тощо, які повинні досліджуватися в сукупності з іншими доказами.
Отже, позивачем не надано суду належних доказів на підтвердження перерахування відповідачу коштів по кредитному договору - розрахункового документа.
Суд зазначає, що кредитний договір, який укладається після позитивного рішення банку щодо надання кредиту позичальнику, не вважається доказом надання/отримання кредитних коштів. На етапі підписання кредитного договору правовідносини за договором не виникають, оскільки такий документ за своєю природою вказує лише про намір сторін вступити до правовідносин. В кредитному договорі зазначаються лише умови кредитування: строки, розміри надання та повернення кредиту, порядок кредитування та інші умови.
Крім того суд звертає увагу, що позивачем не надано суду розрахунку заборгованості по основній сумі кредиту та заборгованості по відсотках із зазначенням застосованої позивачем процентної ставки. До позовної заяви додано лише розрахунок інфляційних втрат та 3% річних.
Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 510 ЦК України сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор. Якщо кожна із сторін у зобов`язанні має одночасно і права, і обов`язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов`язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї.
Відповідно до ст. 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст.514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлене договором або законом.
Згідно ст.516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Відповідно до ст.517 ЦК України, первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення.
Боржник має право не виконувати свого обов`язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов`язанні.
Відповідно до ст.527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Кожна із сторін у зобов`язанні має право вимагати доказів того, що обов`язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред`явлення такої вимоги.
Крім того, статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час, крім випадків, установлених законом про банки і банківську діяльність. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Суд звертає увагу, що Кредитний договір між АТ «ОТП Банк» та ТОВ «Торгівельна компанія «Комбітрейд» укладений ще у 2019 році. Договір про відступлення права вимоги між АТ «ОТП Банк» та ТОВ «Цикл Фінанс» укладено у 2021 році. Згідно договору про відступлення права вимоги №19/11/21 від 19.11.2021 позивач ТОВ «Цикл Фінанс» набув право вимоги до відповідача щодо сплати заборгованості за Кредитним договором.
Разом з тим, позивачем не надано суду доказів письмових звернень ТОВ «Цикл Фінанс», як нового кредитора, до відповідача з вимогою про погашення заборгованості по сумі кредиту та процентів за користування кредитом, та/або надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов`язанні.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що звернення ТОВ «Цикл Фінанс» з позовом до суду є передчасним, а тому у задоволенні позову слід відмовити.
Відповідно із ч.ч. 2-4 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача у зв`язку з відмовою в позові.
Керуючись ст. 86, 129, 236-238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
У позові відмовити повністю.
Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення складено 27.11.2024.
СуддяО. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123336301 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні