ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.11.2024 р. Справа № 914/1395/24
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Рима Т. Я. без виклику представників сторін розглянув
заяву:ОСОБА_1 ,про:забезпечення позову,у справі за позовом:ОСОБА_2 (надалі ОСОБА_2 або Позивачка),до відповідача-1:Товариства з обмеженою відповідальністю "Домусгруп" (надалі ТОВ "Домусгруп" або Відповідач-1),до відповідача-2:Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Прайм Альянс" (надалі ТОВ "ФК "Прайм Альянс"),про:визнання недійсними генерального договору кредитної лінії № 12/К/17 від 23.02.2017 та договору іпотеки від 24.02.2017.На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов ОСОБА_2 до ТОВ "Домусгруп" та ТОВ "ФК "Прайм Альянс" про визнання недійсними генерального договору кредитної лінії № 12/К/17 від 23.02.2017 та договору іпотеки від 24.02.2017.
Ухвалою від 30.05.2024 Господарський суд Львівської області у складі судді Долінської О. З. прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Рух справи відображено в ухвалах суду.
В подальшому на розгляд суду надійшла заява ОСОБА_2 про забезпечення позову в цій справі. З огляду на тимчасову непрацездатність судді Долінської О. З. проведено повторний автоматизований розподіл справи, за результатами якого головуючим суддею з розгляду заяви про забезпечення позову визначено суддю Рима Т. Я.
Проаналізувавши матеріали заяви про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що таку подано без додержання вимог, визначених статтею 139 Господарського процесуального кодексу України.
1.Відповідно до частини 5 статті 139 Господарського процесуального кодексу України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Підпунктом 3 пункту 2 частини 2 статті 4, частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову ставка судового збору становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Станом на 2024 рік мінімальний розмір судового збору становить 3'028,00 гривень.
Зважаючи, що заяву про забезпечення позову подано безпосередньо до канцелярії суду в паперовій формі, за її подання необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1'514,00 гривень. Проте заявниця надала суду докази сплати судового збору у розмірі 1'211,20 грн як за заяву, що подана в електронній формі.
2.Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Заявник не зазначив цієї інформації.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Зважаючи на вказане, зареєстрований електронний кабінет повинен мати адвокат Заявника, що має бути відображено в заяві про забезпечення позову.
3.Відповідно до частин 1, 2 та 4 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак подані Заявником додатки до зави про забезпечення позову не засвідчені жодним чином.
Відповідно до частини 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 139, 140 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву про забезпечення позову повернути ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвалу можна оскаржити в порядку, встановленому розділом IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Рим Т.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123337460 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Рим Т.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні