СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-о/759/981/24
ун. № 369/11577/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року м. Київ
Святошинський районний суд міста Києва у складі: головуючого судді - Горбенко Н.О., присяжних - Яремус-Байсанової А.М., Козак М.Ф., за участю секретаря судового засідання - Натальчук А.І., без участі сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщені Святошинського районного суду міста Києва, в залі суду, за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування: Коцюбинська селищна рада, Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки, -
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2024 року за підсудністю від Києво-Святошинського районного суду Київської області до Святошинського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 , інші особи: Орган опіки та піклування: Коцюбинська селищна рада, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки. У поданій заяві ОСОБА_1 просить суд, зокрема, визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною.
У відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Горбенко Н.О.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 04 листопада 2024 року відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження у складі одного судді та двох присяжних.
27 листопада 2024 року від заявника ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому останні просить задля належного проведення судово-психіатричної експертизи витребування у КНП «Клінічна лікарня «Психіатрія» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103) амбулаторну картку хворого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання заявник не з`явився, у поданому клопотанні просив його розгляд провести без своєї участі.
Від адвоката особи щодо якої розглядається питання про визнання її недієздатною особою надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, не заперечувала щодо задоволення клопотання заявника про витребування медичної документації ОСОБА_3 .
Заінтересована особа ОСОБА_2 до початку судового засідання подала заяву про проведення судового засідання за її відсутності, підтримала клопотання заявника про витребування доказів.
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування: Коцюбинська селищна рада у судове засідання не з`явився, направивши на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника.
У судове засідання представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації не з`явився, подавши до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, зважаючи на виробничу необхідність.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Зважаючи на викладене, суд визнав за можливе провести судове засідання за відсутності учасників справи, що не з`явились.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши наявні матеріали справи суд доходить висновку про його задоволення з наступних підстав.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до положень ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У відповідності до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров`я, а також адреса, дата і місце народження.
Частини 6, 7 зазначеної статті встановлюють, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти дів з дня вручення ухвали.
Вивчивши письмові матеріали справи, та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування зазначених доказів.
Керуючись ст. 12, 83, 84, 279 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання заявника ОСОБА_1 про витребування доказів, що подане в межах розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування: Коцюбинська селищна рада, Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки - задовольнити.
Витребувати у Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня «ПСИХІАТРІЯ» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103) медичну документацію щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Направити до Святошинського районного суду міста Києва, за адресою: м. Київ, вул. Якуба Колоса, 27-А, каб. 202 у строк не більше 15-ти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити що відповідно до ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: Н.О. Горбенко
Присяжні: А.М. Яремус-Байсанова
М.Ф. Козак
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123348539 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Горбенко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні